Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kocioł  ze ślimakiem witkowskiego KMB-RP PLUS 15kW i sterownik Timel SKZP-02. Problem podczas pracy na AUTO polega na wypalaniu się kopczyka i paleniu prawie na ślimaku. Zwiększałem już korektę dawki na 30%, czas podawania na 10s, zmniejszałem kaloryczność paliwa i nic ! Na interwale pali się w miarę dobrze. Jak to ogarnąć ? Może dopłata do sterownika z PID to wyrzucona kasa, skoro nie da się palić na AUTO ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustal wpływ ciagu kominowego.

Zajrzyj tu: forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22114-szybke-wypalanie-ekogroszku-zapadnięty-kopczyk-granica-korekty-powietrza/

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toorano. Jaką moc kotła ustawileś? Jaka modulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz zakres powietrza i jakiej mocy dmuchawę (powietrze min i powietrze max). Często przy małych kotłach są instalowane dmuchawy o mocy 80 W i wówczas trzeba ustawić mały zakres powietrza (np 5% min do 25% max).

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest nowy czy ma już kilka lat? Może ślimak jest wytarty i podaje za małe dawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toorano. Spróbuj ustawic moc kotła 19kW.Podejrzewam że palnik masz dużo wiekszy niz 15kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł nowy, faktycznie dmuchawa 80W, powietrze ustawione 10-75%, palnik ekoenergia 15-25kW

mam na stanie wentylator 34W, czy on byłby lepszy do tego kotła ?

Edytowane przez toorano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro palnik jest 15-25kW to spróbuj ustawić w sterowniku 25kW i obserwuj efekty. Jak będzie za dużo to zmniejszaj i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powietrze w dół jak radzi TomekBrz, nie potrzebujesz mocy 25kW prawie na pewno a i 15 pewnie też nigdy nie osiągniesz bo to oznacza minimum 72kg węgla w 24h, wartość przesypu ślimaka jest bardzo istotna, ustawić należy z dokładnością 0.1kg poszukaj jak to zrobić, sprawdź jaką masz wersję softu jeśli nie najnowszą to uaktualnić. Każda z tych dmuchaw inaczej się "zbiera" więc i wartości różne się ustawia, osobiście wolę tą "dużą" i ustawienia dla mojej 8-41% a mam bodajże WBS6a. Ten sterownik zapewnia minimum zaangażowania po poprawnym ustawieniu (no chyba że opał to jakiś wynalazek).

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trwa takie poprawne ustawienie? Dlaczego tak ważne jest ustawienie przesypu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam pytanie jak macie ustawione powietrze max i min. dla wap06 przy kaloryczności ponoć 29MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kocioł  ze ślimakiem witkowskiego KMB-RP PLUS 15kW i sterownik Timel SKZP-02. Problem podczas pracy na AUTO polega na wypalaniu się kopczyka i paleniu prawie na ślimaku. Zwiększałem już korektę dawki na 30%, czas podawania na 10s, zmniejszałem kaloryczność paliwa i nic ! Na interwale pali się w miarę dobrze. Jak to ogarnąć ? Może dopłata do sterownika z PID to wyrzucona kasa, skoro nie da się palić na AUTO ?!

Czesc

 

Ja mam KMB-RP plus 19 kW. co do wypalania sie kopczyka. jaki masz palnik? ekonergia (duza/mala)? 

 

co do dmuchawy to Pan Tomasz wgral mi w zeszlym roku nowy soft i roznica od razu zauwazalna, poprzedni soft (mialem dosyc stary) nie zwalnial ani nie przysipieszal plynnie dmuchawy wogole slabo troche kontrolowal powietrze. mialem mase spiekow i wogole glosno pracowal wentylator.

 

Z nowym softem zakres moglem nawet zwiekszyc 5-35% ale silnik pracowal duzo ciszej i plynniej. zmiany mocy dmuchania byly bardzo lagodne dzieki temu nie przedmuchiwalo mi paleniska i palilo sie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również posiadam witkowskiego z ekoenergia, w timelu na sztywno bylo wpisane 15kg na godzinę przesypu podajnika.

Czy ktoś mierzył przesyp? Na chwile obecna dodalem 100 gram bo wydaje mi się ze przesypuje mi troche palnik...

A zużycie w zasobniku i na sterowniku Ci się zgadza? Jeśli nie to wsyp np. 25kg paliwa, sprawdź czy po zużyciu całych 25kg na sterowniku też jest zużycie 25kg i dokonaj odpowiedniej korekty w ustawieniach potencjału podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik Etna wielopalnikowy i zastanawia mnie czy sterownik skzp 01 dobrze z nim funkcjonuje bo mam bardzo duży problem z spiekaniem się groszku i niedopałem spieki mają nawet 8 cm a groszek przy rogach palnika czasem nawet nie nadpalony.

Modulacje mam przyzwoitą średnia granica to około 16%

I moje pytanie to czy sterownik nie pracuje dobrze a tym palnikem czy po prostu jest wina w czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik Etna wielopalnikowy i zastanawia mnie czy sterownik skzp 01 dobrze z nim funkcjonuje bo mam bardzo duży problem z spiekaniem się groszku i niedopałem spieki mają nawet 8 cm a groszek przy rogach palnika czasem nawet nie nadpalony.

Modulacje mam przyzwoitą średnia granica to około 16%

I moje pytanie to czy sterownik nie pracuje dobrze a tym palnikem czy po prostu jest wina w czymś innym?

Witaj

Możliwości jest kilka.

W pierwszej kolejności sprawdź szczelność samego palnika oraz jego wyczystkę, drożność otworów napowietrzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę to ale dopiero w sobotę.

i tak właśnie konbinowałem od kiedy to się stało i teraz wiem że od zainstalowania nowego softu na dmuchawę!

Wcześniej miałem pojemnik popiołu po tygodniu pracy ( w tą sobote) i był sypki z małą ilością  spieków o średnicy max 2 cm i jak by trochę szadzy też było.

Dzisiaj jest dokładnie 72 h od opróżnienia .(winik)

Pełen po brzegi jak by tam gratem waliło o srednicy 3cm i spieki około 5cm. Masakra

-softa wgrałem w sobotę koło godz 23

-parametry pozostawiłem te same jak miałem oprucz dmuchawy (wcześniej miałem tak 1%-31%) 

- zmieniłem bo zaczoł ciszej chodzić i teraz mam 1%-37%

 

 

Mam podnieść max. do 80% ( chuba nie) bo węgiel się spieka przy wyszych tenperaturach. (tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, u mnie spieki się skończyły i jest sam pyłek jak podniosłem max. do 82%. Wszystko zależy od dmuchawy. Przy 45% miałem pełno spieków i sadzy w piecu. Teraz jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę efekt! 

Dmuchawa wpa 06

nastawienia na ten moment to

1%-60% i zobacze jak będzie wyglądać wieczorem

Na razie poczekam z podnoszeniem do 80% bo wydaje mi się że by mogł powstać krater.

O 18 zobacze czy podnosić czy może zmniejszyć.

A może też ma ktoś z was wpa 06 i pochwali się nastawą dmuchawy i na jakich procentach najlepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.