Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od 2021 roku w nowych domach: drewno i słońce zamiast węgla i gazu


RamZez

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy słyną z zagazowywania , nic się nie zmieniło. ;) odnośnie filmiku.

Trzeba mieć miejsce składowe i sezonować drewno . TO nie przyszłość. Drewno zbyt długo rośnie a spala się za szybko. 

Trzeba szukać rozwiązań czerpiąc energię ze słońca i wiatru ewentualnie liści z drzew które zrzucają co sezon. A nie wycinać bez opamiętania. Takie moje przemyślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 20:06, berthold61 napisał:

kominka 5 klasy

Kominki nie mają klas. Ecodesign co najwyżej.

9 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Drewno zbyt długo rośnie a spala się za szybko. 

Warto mieć więcej niż jedno drzewo. Wtedy na opał wystarczą roczne przyrosty.

9 godzin temu, CIHYMUR napisał:

energię ze słońca

Drewno to energia ze słońca. Wiatr też.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wynalazkami to był bym ostrożny , parę lat temu posadziłem kilkanaście sadzonek wierzby energetycznej z ciekawości , a okazało się że nie chciało to zupełnie rosnąć ,pewnie trzeba o to dbać nawozić pryskać cudować zwykła wierzbę posadzisz i rośnie jak oszalała i byle gdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, od połowy lat 80 rolnicza prasa o tej wierzbie się rozpisywała. Nawet taka kotłownia powstała pod Wrocławiem, szybko przerobiona na słomę. Z drugiej strony widziałem taką porzuconą w latach 90 uprawę po plajtującym PGR i wyraźnie widać, że zwykłej sosny więcej by wyrosło.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Juzef napisał:

Drewno to energia ze słońca. Wiatr też.

Niestety węgiel, ropa i gaz to też energia ze słońca tytle, że zmagazynowana miliony lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odnawialna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weigel tak, nie powstanie w naturalny sposób, ale ropa i gaz już tak, tylko nie w skali czasu która nas interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel też jest naturalnym pierwiastkiem powstałym w określonym okresie życia gwiazd/słońc. My ciągle jego przetwarzamy wykorzystując  do tego celu kotły wszelakie i rośliny fotosyntezy. Problem jest taki że popyt jest większy od podaży. Magazyn jest zapełniany niechcianymi szkodliwymi dla nas odpadami, czekającymi na ponowne oczyszczenie.  Pozdrawiam Hermogenes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że to nadal trzeba gruntownie czyścić bo pewnych rzeczy się nie uniknie.

Screenshot_20201004-101903~2.pngScreenshot_20201004-101527~2.png

 

5kg pelletu starczy na zagrzanie CWU i na godzinne dogrzanie domu. Weźcie pięcio kilogramową szczape drewna i zróbcie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzba, topola czy oxy tree (poulownia) potrzebuje wody w bardzo dużych ilościach.

Moja 2 letnia topola japońska ma 6cm średnicy i około 5 m wysokości.

Uprawy drzew energetycznych w Polsce to temat rzeka, ile osób tyle opinii.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się zagrzać wcale nie trzeba spalać tego pelletu wystarczy z workiem pobiegać wokoło domu. A tak na poważnie wczoraj spaliłem właśnie szczapy o podobnej wadze, aby podgrzać powietrze w domu o 1 Celsjusz i trzyma do teraz. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że niektórym kocioł drewno produkuje, ale popatrzcie na to z perspektywy zwykłego Kowalskiego. Jemu szczapa grabowa ledwie starczy na rozpałkę.

Przy pellecie klikasz i nie musisz się na tym znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez siedem lat nosiłem na drugie piętro drewno i węgiel po schodach. Ostatnio naszła mnie myśl żeby zamontować sobie kominek w salonie bo lubię patrzeć w ogień. 

Teraz mam kociołek w piwnicy i opał zrzucam przez okienko. A na filmiku taczuszką pod kociołek :)

Ilu z Was wjeżdża taczką pod kocioł? 

Jak sobie przypomnę ile roboty jest przy drewnie to odechciewa mi się kominków i super kotła na filmiku też bym nie kupił.

Całe lato rąbać, układać i wrzucić do piwnicy, potem znów układać . Szybciutko wyleczyłem się z kominka. 

Jest wiele innych ciekawych rzeczy do zrobienia . Odkąd mam kociołek na ekogroch 5 klasa. Mam więcej wolnego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.