Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby sonda cokolwiek mierzyla musi byc rozgrzana. Pytanie czy pracuje przy wylaczonym kotle?

PS. Nie mam tego kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to wina sondy. Po pierwszym uruchomieniu kotła pracował on stabilnie i nie było żadnych nieprawidłowości. Po tygodniu zaczął się "bujać". Wydaje mi się, że to wina właśnie pogodówki, a dokładnie sterowania. Mam zawór trójdrożny wraz z siłownikiem. Dom nieocieplony, na razie grzeje parter 80m². Na podłogę puszczone 34⁰C. Żeby nie wychładzać domu przełączyłem siłownik w tryb ręczny. Na razie wszystko w porządku. Na weekend spróbuję przejść ponownie na automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam masz? Sprzęgło? Jak realizowana jest ochrona powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam sprzęgło z wyjściem na dwa obwody. Ochrona powrotu realizowana za pomocą zaworu ATV 55⁰C. Na chwilę obecną uruchomiony tylko jeden obwód. Instalację zaplanowałem tak jak na zdjęciu. Wprowadziłem dwie zmiany. Zasilanie CWU zrobiłem na zaworze strefowym trójdrożnym i powrót CWU wpięty przed zaworem ATV.

IMG_20211004_172615144~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, dziś sprawdzam i mogę ustawić CWU na 70°C. Wcześniej to maks 60.

Przyda się do dezynfekcji zasobnika CWU.

Edytowane przez atomfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 22:53, Kroitzman napisał:

@seles po  pierwszym skalibrowaniu sondy nie trzeba nic dalej regulować, nie wiem skąd ten pomysł.

 

Chyba problemy heraket spowodowały zmiany w serwisie stokercloud ( pojawiły się nowe nastawy w "kocioł/O2") - przygotowanie do regulacji sondy online przez serwis ? i we wszystkich wersjach sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co zrobić aby był lepszy ten popiół? 

Pelet prawidłowo przeważony, certyfikowany tak ten popiół wygląda od początku uruchomienia pieca przez przedstawiciela. 

Podpowiem ze ten sam Pellet, ta sama data dostawy  w piecu HOne wygląda jak mączka. 

IMG_20220106_115851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks  masz super duży ciąg  w kominie. Generalnie  Feniks radzi sobie i reguluje ciąg w kominie odpowiednio ale  rekomendowałbym w Twoim przypadku wstawienie regulatora ciągu  w drzwiczki wyczystki. 

W dniu 28.12.2021 o 09:01, Mogadish napisał:

Kojarzy ktoś może rozmiar gwintu ? Jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić.

Proszę zgłaszaj takie rzeczy do nas na serwis.

 

Edytowane przez Kroitzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam! Od listopada jestem użytkownikiem RTB Feniks 16kw z zasobnikiem 500l. Niestety od początku z kotłem są same problemy. Miał być bezobsługowy, a wymaga ciągłej uwagi. Główne problemy to spalanie ponad 50kg na dzień, popiół to praktycznie sam niedopalony pellet no i kosmiczne korekcje O2. 

Napiszę może trochę o warunkach pracy kotła. Do ogrzania dom ok.130m2, ściany nieocieplone, okna nowe- 3 szybowe, ocieplony dach i podłogi na dole. Ok.70m2 to ogrzewanie podłogowe (cały dół), reszta to grzejniki. Póki co nie ogrzewam CWU. Dotychczas używałem peletu Lava ale dopalam już resztę i przechodzę na Olczyk.

Dostałem informację od instalatora, że wyszła seria z wadliwymi sondami lambda i został założony dystans na sondę, niestety nic to nie dało. 

Czy macie jakieś propozycje jak rozwiązać problem? Bo ja już jestem załamany.

https://v16.stokercloud.dk/#nedza

IMG_1509.jpeg

Edytowane przez marszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sonda juz prawie nic nie pokazuje https://v16.stokercloud.dk/#peter-u

Porównałem moje i twoje wykresy

peter-u.thumb.jpg.3dd07ecdf91b172f6bec2e40eea00dce.jpg

nedza.thumb.jpg.ab936153dd6d193c292aa1c278a9c085.jpg

Jak widzisz po fotodiodzie masz słaby płomień. Temperatura spalin w miare ok. Możesz zrobic zdjecie popiołu?

Ja bym zrobił tak:

Przeważył pelet jeszcze raz.

Wyłączył sonde i zostawił tylko fotodiode do kontroli - ja tak mam.

Możesz tez ustawic wentylator na zablokowanej mocy 10 - 50 -100. 

Twoja sonda i tak na wyłączonym pokazuje normalnie tlen u mnie poniżej 14%.

Czym wcześniej paliłeś i jakie mialeś spalanie? Jaka temperatura w domu? Ja mam przy podobnym budynku połowę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet już był dwa razy przeważany. Nic to nie dało.

Wcześniej przez pewien czas dom nie był ogrzewany. Ja go dopiero w kwietniu kupiłem. Całe centralne ogrzewanie było robione od nowa więc trzeba wziąć pewną poprawkę na wygrzanie domu, jednak kocioł już działa od 29.11.2021 a spalanie nie spada. Co cztery dni wsypuję ponad 200kg peletu. 

Tak, jak już wcześniej pisałem dotychczas była to lava. Od dnia uruchomienia kotła poszło 2 tony peletu. Jutro zasypię Olczykiem i zrobię znowu ważenie. 

Temperatura w domu to max 20 stopni. Jak były większe mrozy, to ok 17-18. image.thumb.jpeg.201ed65c35e5a4a092d24950567276d6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś masz bardzo nie halo. Popiół wygląda źle. Możesz  uruchomić harmonogram, spalanie spadnie, ale nie wiem jak to się ma do tak dużej podłogówki, tu inni koledzy pewnie się wypowiedzą. Zgłaszaj na serwis bo temperatury przy tak małym domu to jakaś tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie popiol to niespalony pellet!

Cos tam nie „pyklo”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kotły na forum z sondą lambda 15 v i dwa problemy z kalibracją/niesprawną sondą - obie sondy nieskalibrowane albo do wymiany.

U "marszy" na postoju sonda wskazuje 21,6 % tlenu a wartość w kalibracji to 147 ( u heraket 144 )

Jeśli się nie daje skalibrować to należy je wymienić na 12v denso (sterownik obsługuje).

Niektórzy przy innych kotłach dopłacają duże pieniądze za sondę.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. Czy firma posiada sondy Denso? Bo dostałem informację od mojego instalatora, że nie. Jeśli jest możliwość kupienia na własną rękę, to chętnie to uczynię byle tylko mieć już święty spokój. Patowa sytuacja. Kocioł, który miał być mercedesem, a jest co najwyżej fiatem. 

Edytowane przez marszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.