Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Puławiak napisał:

Zastanów się skąd się bierze moc? I co ta moc daje zobacz jaka jest kaloryczność pelletu nawet średnia i sobie to przelicz. 

Nie interesuje mnie pisanie doktoratów z tych kotłów i bicie rekordów w obniżeniu mocy - interesuje mnie małe spalanie, wygaszanie tylko na żądanie nieprzekraczanie temp. zadanej .

To mi napisz jak wyregulować V16 dmuchawą i tlenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seles napisał:

Nie znasz tego kotła - sonda lambda dba o płomień w tym kotle - brak płomienia - zatrzymanie kotła - poziom tlenu powyżej 20 przy 0,8 kW poziom docelowy O2 to 18% masz to na zał. powyżej screenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:13 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

W RTB waży się pellet przez 6 minut i to pisałem

Znaczy ja nie znam Feniksa ? He He He He

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Mało mnie interesuje co komputerek pokazuje... Zrób rzetelnie test paliwa i podaj. 

Nie widzę potrzeby podawania Tobie wydajności 15 minutowej - zwarzyłem pellet którym palę w ciągu 6 minut i to wprowadziłem.

Przeczytaj o tych kotłach - wydajność podajnika nie podaje komputerek tylko wprowadza się wartość osobiście zwarzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bioly napisał:

1kg pelletu to ~5kw czyli 0.5kg pelletu to ~2.5kw, a nie 0.8kw

Bliżej będzie z 1kg pelletu 4KW..., tam coś ten komputerek miesza koledze w głowie... I spalanie jest większe. A te czyszczenie co 15kg, to też "chłyt martetingowy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Puławiak napisał:

Znaczy ja nie znam Feniksa ? He He He He

to było do kol. Trener40 - taki ruch się zrobił że nie nadążam a jak znasz Feniksa to proszę odpowiedz na moje proste pytanie o regulację.

4 minuty temu, Trener40 napisał:

Bliżej będzie z 1kg pelletu 4KW..., tam coś ten komputerek miesza koledze w głowie... I spalanie jest większe. A te czyszczenie co 15kg, to też "chłyt martetingowy" 

Naprawdę poczytaj o tych kotłach albo pisz w forum o mini bio

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seles to się teraz zastanów, miał byś temperaturę 82* przy mocy 0,9KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie co prawda inny kocioł ale 0,7kg przy dobrych 3KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność 11 kg /h podczas testu. Wychodzi na to, że przy podawaniu 0.5 kg/h kocioł pracuje z mocą ok 2, 5KW.  I tu jest jeszcze taka szansa, że kocioł się nie wygasza i coś tam bździ z tego palnika utrzymując temp kotła. .. A to, że Ty sobie ustawiasz na 0.8 KW, to tylko bzdury. 

Ciekawe jak wygląda ten wymiennik skoro pisałeś w poście #405, że w większości czasu pracuje na minimum... 

Dobra... Mnie to rybka... Ważne, że masz ciepło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seles napisał:

Z tego co ja wiem to nie tak do końca a dmuchawa ?

No widać nie całkiem wiesz. Podstawą regulacji tego kotła jest zawartość tlenu resztkowego. Dlatego np to o czym kiedyś pisał @ŁukAshczyli mała ilość popiołu w popielniku i już zmiana pracy. 

Dobra odpuszczam @seles - sprawdz sobie jak tak na szybko na podstawie zużycia paliwa określić sobie orientacyjną moc kotła i sobie  na spokojnie przelicz może wtedy Ci się trochę rozjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Pisałem że nie interesuję mnie jaka jest faktyczna moc - interesuje mnie spalanie jak pisałem wyżej - czy to 2 czy 0,8 kW to dla mnie nieistotne -ważne jak pracuje.

2."No widać nie całkiem wiesz. Podstawą regulacji tego kotła jest zawartość tlenu resztkowego. Dlatego np to o czym kiedyś pisał @ŁukAshczyli mała ilość popiołu w popielniku i już zmiana pracy." - a jaśniej.

Ręce i nie tylko opadają
 To wytłumacz prosto jak wyregulować kocioł w przypadku popiołu jaki był u kol. Adrian949

I uważaj wkraczasz na śliski grunt.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to u tego kolegi zobaczysz jak to się robi. Zastanów się dlaczego pomimo tego że ustawiłeś go na 0,9 kW on generuje większą moc ? 

Zastanów się jak działa sonda np w samochodzie czy np nieszczelność w układzie nie zmieni parametrów 

Ale ok tak jak napisałem kończę tą dyskusję bo niedziela i trzeba trochę z rodziną spędzić czasu

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyki nie oszukasz... Poprzez wydajność podajnika można w przybliżeniu policzyć spalanie... Także Twoje 0.5 kg/h powinno dać wynik 12kg/d o ile palnik przez całą dobę pracowałaby z takim podawaniem + nadwyżke poprzez podniesienie mocy palnika względem zapotrzebowania w trakcie tej doby dało by wynik jakieś 15 kg. Ty masz wydajność zasobnika 11 kg co przy podawaniu 0.5kg/h podaje ok 0.7 kg/h, a to mnożąc przez 24h daje ok 17 kg /d o ile palnik pracowałby przez te 24h z jednakową mocą. Reasumując... Komputerek robi w balona... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Puławiak

Jeśli to ironia to niepotrzebna - staram się zrozumieć ten kocioł i chyba jestem na dobrej drodze i jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam 

1 minutę temu, Trener40 napisał:

Matematyki nie oszukasz... Poprzez wydajność podajnika można w przybliżeniu policzyć spalanie... Także Twoje 0.5 kg/h powinno dać wynik 12kg/d o ile palnik przez całą dobę pracowałaby z takim podawaniem + nadwyżke poprzez podniesienie mocy palnika względem zapotrzebowania w trakcie tej doby dało by wynik jakieś 15 kg. Ty masz wydajność zasobnika 11 kg co przy podawaniu 0.5kg/d podaje ok 0.7 kg/d, a to mnożąc przez 24h daje ok 17 kg /d o ile palnik pracowałby przez te 24h z jednakową mocą. Reasumując... Komputerek robi w balona... 

Weź już przestań.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.