Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze do kompletu dla większej mocy :35753122_20210126_6_3pulpit.thumb.jpg.0cd65e07c2de16808281b48fe925fd33.jpg784787016_20210126_6_3system.thumb.jpg.73c5c0b99b1b5656c0c6141a0f53b548.jpg

 

W dniu 25.01.2021 o 09:11, Puławiak napisał:

Sondę poprawiać ? To to przecież jest autoregulacja tleny na odpowiednim poziomie czy wg labolatorum i tyle. Żeby to wyregulować czyli optymalna wartość tlenu resztkowego to musiałbyś mieć przebadany konkretny pellet dla i ustawić zawartość tlenu pod ten pellet. Tak jak się wprowadza konkretne parametry do analizatora spalin. Ale to długa historia. Przecież sonda wskazuje Ci po wygaszeniu konkretną wartość - zawartość tlenu w powietrzu. 

To sprawdż sobie na 5 kW i póżniej sobie przeliczysz. 

A w sumie może opisz jak należy ustawić sondę lambda i jak ją sprawdzić i dostosować do konkretnej instalacji i konkretnego układu dymowego. 

Sonda powinna być kalibrowana podczas serwisu rocznego (wykrzyknik w polskiej wersji ?) i przy instalacji kotła ? Brak wtedy efektu jaki był u Asik187 i jest u Adrian949 ( w "tym" temacie)- ( poziom O2 przy wygaszonym kotle ok.20,0 )

Sposób sprawdzenia i dostosowania  jest opisany w instrukcji kotła.

I tak przy okazji dlaczego usunięto opis kalibracji z polskiej wersji instrukcji ?

2088394775_Inkedstr24instr_LI2.thumb.jpg.91d5bf2786eb371a0329f8b3e0fb57c7.jpg196925894_O2instrpolska.thumb.jpg.33f7adbfc946b4392d558acdde4ab92b.jpg

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seles napisał:

( poziom O2 przy wygaszonym kotle ok.20,0

U mnie jest 20.7 na wyłączonym kotle to jest dobrze czy źle ? Może głupie pytanie ale jeszcze bez kawy z rana ? więc jak coś wybaczcie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, eliks napisał:

Jeśli chodzi o naszą planetę to 20.8

A dokładnie 20,946 chyba jeśli dobrze pamiętam z podstawówki.

Z tego co wiem w RTB z sondą powinna wynosić ok. 20,5-21,0 ( na wygaszonym kotle )

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

Ale to tylko kalibracja sondy a nie jej regulacja. A to jaka jest ta zawartość tlenu w powietrzu ? 

Regulacją sondy jest jej kalibracją - sonda a właściwie sterownik uczy się jaka jest wartość bazowa tlenu do późniejszych korekt- błędna ( a właściwie jej brak ) kalibracja powoduje błędy w regulacji spalania ( jak w samochodzie )

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć i wyczyść ( przedmuchaj )sondę, otwórz okno i sprawdź czy nie ma popiołu w przewodzie dymowym ( nie we wkładzie w kominie} a zwłaszcza w tej poziomej rurze dymowej.

3 godziny temu, Puławiak napisał:

Dlatego tez w różnych pomieszeniach są różne wskazania nie zawsze jest 21 czasem jest 20 . Dla mnie regulacja jest inną czynnością niż kalibracja. 

Jak lubisz szczelne okna bez wentylacji w pokoju i ból głowy to ok ale w kotłowni przy spalaniu jakiegokolwiek paliwa potrzebny jest odpowiednio wydajny dopływ świeżego powietrza - jeśli w kotłowni (w pomieszczeniu ) jest 20,0 procent tlenu to należy zwiększyć dopływ np. przez otwarcie okna. 

Głową muru nie przebiję.

2 godziny temu, eliks napisał:

Jest dobrze, nie szukaj dziury w całym

Trafna diagnoza online - na jakiej podstawie to stwierdzenie że jest dobrze ? montowałeś ten kocioł z Puławiakiem ? - widziałeś jego popiół ?

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seles napisał:

Trafna diagnoza online

Nie, będę tworzył problemy online jak ty. Potem przez Ciebie ludzie grzebią i mają wątpliwości. A jak przyjedzie serwis to oni będą płacić, nie ty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na razie płacą za pellet przy nadmiernym spalaniu
2.Zasada nr 1 - przyjmować stwierdzenia guru i nie mieć wątpliwości - jesteśmy dorośli i grzebiemy na własną odpowiedzialność
3.Jak dla mnie złe proporcje w "tym" temacie : 70% instalatorów i ludzi nie mających tego kotła, 30% użytkowników i 0% serwisantów
4.Jak pisałem głową muru nie przebiję
5.I to by było na tyle - na razie.
 

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę to trochę inaczej. Masz serwisantów @pospisz @Puławiak @Łukash @Kroitzman i gościa który uważa że wie lepiej. Ja się nie wypowiadam na temat samego oprogramowania bo z wersją v16 jeszcze do czynienia nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam nadzieję zakończę dyskusje. Wszyscy użytkownicy polskich kotłów chętnie się z Wami zamienia bo muszą siedzieć w kotłowni lub online i wszystko ustawiać. Kupiliście kotły w pełni automatyczne które oprócz wynoszenia popiołu i czyszczenia 1-2 razy w roku są bezobsługowe. Pisałem już to wielokrotnie zapotrzebowania nie da rady oszukać można jedynie spróbować nie przegrzewać pomieszczeń i w ten sposób wygenerować większe oszczędności. Jeżeli kogoś interesuje oszczędność rzędu 0,5 kg na dobę czyli ok 15kg miesięcznie (jeden worek) może nadal wyrywać sobie włosy z głowy. Życzę powodzenia. 

Edytowane przez pospisz
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pospisz napisał:

Jeżeli kogoś interesuje oszczędność rzędu 0,5 kg na dobę czyli ok 15kg miesięcznie (jeden worek) może nadal wyrywać sobie włosy z głowy

Dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę. Gdzie macie ustawianie O2. I odczyt na poziomie między 20 a 21?

Czy wiadomo coś na temat czujników zewnętrznych? Kiedy i czy będą dostępne. Te temperatury z www są przekłamane. No teraz pokazuje 3.8°C na minusie a faktycznie jest -1°C. Mam zwykły czujnik też podłączony na zewnątrz też przekłamuje. Na nim mam -4.5°C. Uprzedzając pytanie z ląd wiem że jest -1. W samochodzie tyle było(dopiero przyjechałem) za oknem termometr pokazuje około 1 na minusie, no i z biedronki stacja pogodowa z czujnikiem prawie w tym samym miejscu czujnik zewnętrzny co czujka od RTB. Pokazuje  -1,2°C. A może da się ustawić aby pokazywał podobne wartości?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny dziwny przypadek, może to ja coś sknociłem. Wczoraj wyskoczył alarm aby wyczyścić popiół. Czujnik faktycznie pokazywał ponad 80% (nie pamiętam może 82%). No się zdziwiłem, bo jak miałem problem z kompresorem, to przy okazji wyczyściłem kociołek i pozbyłem się popiołu. Zaglądam a tam nawet ⅓ pojemnika nie zapełniło. Ok lekko dmuchnąłem w czujkę, założyłem z powrotem i teraz pokazuje wartość około 38%. Jaka może być przyczyną? Czy też macie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie chyba 2 razy, z 30 % raptem na 85 i komunikat oczyszczanie. Raz zrobiłem tak jak ty a za drugim postukałem lekko w pokrywę i już było ok. Chyba w czasie czyszczenia kompresorem drobinki popiołu dostają się na czujnik i wydaje mi się że jest pełny. Nie wiem tylko dlaczego stało się tak dwa razy, a potem już nie. Popiołu jeszcze nie wybierałem, po dwóch tonach pokazuje ok 50%, chociaż w zbiorniku jeszcze miejsca, że hoho. Ale w rurze dymowej miałem drugie tyle, ale rurę mam ok 1m prawie poziomio, była w połowie wypełniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy forumowicze. Szukam szczotki do zsuwania pyłu z czopucha. Moim zdaniem z materiału podobnego do tej jaką dostajemy do kociołka, tylko o średnicy 130mm. Ma ktoś jakiś patent i dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.