Skocz do zawartości

Mogadish

Nowy Forumowicz
 • Postów

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Mogadish Osiągnięcia

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

 • Starter dyskusji
 • Miesiąc później
 • Tydzień pierwszy zaliczony
 • Dedicated Unikat
 • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

 1. Witam. Jaki czujnik temperatury zastosować do tego kotła? Czy ntc10k będzie odpowiedni?
 2. Kocioł - sprzęgło oraz powrót do kotła zostać przy 28 czy wystarczy 22?
 3. Dziękuję Panu za odpowiedź. Poprawiłem schemat według Pana wskazówek. Pewnie dziwi taka pompą na powrocie. Była dołączona do kotła, wydaje mi się, że będzie to najlepsze miejsce dla niej. Pytanie odnośnie przekroi rur. Planuję od kotła do sprzęgła Cu 28, ale nie jestem do końca przekonany. Myślę, że Cu 22 byłoby wystarczające. Od sprzęgła do rozdzielaczy wielowarstwowa Tece 32. Do zasilania wężownicy CWU Cu 22. Pytanie odnośnie pomp. W przypadku pomp przy zaworach trójdrożnych myślałem o Alpha 2 25-40. Czy w przypadku zasilania CWU wystarczy cyrkulacyjna? Od kotła do zasobnika mam jakieś dwa mb rury.
 4. Witam. Proszę o zweryfikowanie koncepcji instalacji CO+CWU. Kocioł na pellet 10 kW, dwa obiegi ogrzewania podłogowego parter i poddasze, oba po 7 pętli. Chciałbym, aby każdy obieg sterowany był niezależnie pogodowo. Długość pętli nie przekracza 90m. Zapotrzebowanie parteru to 4000W, poddasza 4300. Mam wątpliwości ,czy powrót CWU jest w odpowiednim miejscu. Czy nie lepiej będzie gdyby był wpięty pomiędzy zaworem ATV a pompą? Czy zawory zwrotne są odpowiednio umieszczone? Zawory trójdrożne będą wyposażone w siłowniki. Zorientowałem się, że brakuje jeszcze filtrów skośnych przed pompami obiegowymi i separatorem.
 5. Witam. Tak jak pisałem wcześniej, składam sam kotłownie. Niestety wszystko idzie jak przysłowiowa krew z nosa. Mam kilka pytań. 1. Grupa bezpieczeństwa CO. Flamco w instrukcji do swojego produktu zaleca podłączenie jej do linii powrotu. Ja natomiast chciałem podłączyć ją do jednego z wyjść zasilania. Czy będzie to błąd? 2. Rury od pieca. Wyjścia 3/4. Początkowo myślałem o całości PEX. Wszystkie rury TECE. Podłogówka SLQ, reszta rura wielowarstwowa. Rozumiem, że 25 PEX będzie zbyt małą średnicą aby zasilić sprzęgło które obsługuje dwa rozdzielacze, każdy sterowany osobnym zaworem trójdrogowym i pompą. Całość tylko podłogówka, dół 600, góra 500m. Zapotrzebowanie dołu to 4000W, góry 4300. Zasilanie do rozdzielaczy chcę wykonać PEX średnicą 32. Rozważam też zasilenie sprzęgła i CWU rurą Cu 22. Będą to dość krótkie odcinki, więc finansowo nie będzie tragedii. Czy w przypadku grupy bezpieczeństwa dla CWU połączenie jej z zasilaniem rurą PEX 25 będzie błędem? Czy stosować w tym przypadku miedź. Naczynie to Refix DD z Flowjetem. 3. Odległość kotła od komina i zbiornika CWU. W tej chwili zbiornik stoi przy kotle. Kocioł od komina odsunięty jest 30cm. Pozwala to na dość swobodne operowanie przy samym kominie jak o kotle.
 6. Dzień dobry Odnośnie mojego wczorajszego wpisu. Na szczęście sytuacja się rozwiązała z pozytywnym skutkiem dla mnie i moich najbliższych. Kocioł przyjedzie do mnie razem z podajnikiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
 7. Witam Wszystkich Mam jedno pytanie. Około trzy tygodnie temu zamówiłem Feniksa, czekam właśnie na dostawę. Niestety okazało się niedawno, że moja jednostka będzie pozbawiona podajnika, co prawda dotrze on do mnie, ale dopiero w październiku. Powoli przymierzam się do składania kotłowni. I tu pojawia się pytanie. Czy jest opcja palenia w tym kotle bez podajnika? Jesteśmy w dość trudnej sytuacji życiowej i zostaliśmy zmuszeni wprowadzić się do jeszcze niewykończonego domu. Buduję sam od początku, do kotłowni również zabieram się sam. To w tej chwili najważniejszy element w domu. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.