Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ferroli jest bezobsugowe. Tylko sypię.

A wracając do tematu. Myślę, że powyższe problemy sprawia czujnik przepływu powietrza.

Aby go używać - należy go ustawić.

Czujnik przepływu powietrza pierwotnego
Ustawianie parametru P71 = 1 możliwe jest sterowanie spalaniem za pomocą czujnika przepływu powietrza pierwotnego. Szacując prędkość przepływu
powietrza na wlocie może dostosować zakres systemu.
Działa w trybie Run i modulacji w trybie Pellet. Aby prawidłowo korzystać z systemu,
wykonaj następujące czynności:

1. Włączyć system z wyłączonym czujnikiem przepływu powietrza (parametr A24 = 0). W trybach pracy i modulacji monitoruj prędkość przepływu
powietrza dla każdej mocy systemu

Po znalezieniu optymalnych wartości prędkości przepływu powietrza dla każdej mocy systemu, rozpocznij konfigurację ustawienia regulatora przepływu powietrza:
Ustaw wartości przepływu powietrza dla każdej mocy (parametry
FL22 ÷ FL30 ).
Delta odchylenia przepływu powietrza w stosunku do wartości zadanej dla każdej mocy (parametry
FL52 ÷ FL60 ).
T19 czas, jak często regulować spalanie (ten czas jest krótki, system wykona mniej odczytów).
T20 czas oczekiwania z czujnikiem ustalonym poza zakresem minimalnym lub maksymalnym, przed przejściem do regulacji innego wyjścia
lub przed przejściem do błędu regulacji.

T80 Czas oczekiwania przed rozpoczęciem pierwszej regulacji.
A24 aby ustawić żądany rodzaj spalania. Krok regulacji dla
każdego wyjścia (
U60 , C60 )
Kolejność regulacji na wybranym wyjściu (funkcja będzie aktywna, jeśli A24 jest ustawiony na regulację dwóch wyjść):
Jeśli
A31 = 0 czujnik zaczyna regulować pierwsze wyjście, w razie potrzeby włącza następne wyjście, a następnie wraca do
pierwszego wyjścia.
Jeśli
A31 = 1 czujnik zaczyna regulować pierwsze wyjście, w razie potrzeby włącza następne wyjście, a pozostałe na tym
wyjściu.
Funkcjonowanie systemu w przypadku awarii regulacji mocy:
Jeśli
A25 = 0 wybrane wyjścia pracują z ostatnimi wartościami wyliczonymi przez czujnik przepływu powietrza. Jeśli A25 = 1 czujnik przepływu
powietrza został zresetowany i ponownie uruchomiony dla nowej próby regulacji. Jeśli
A25 = 2 czujnik przepływu powietrza jest wyłączony,
wybrane wyjścia pracują z ustawieniami domyślnymi, a na wyświetlaczu pojawia się błąd
Er17.
Jeśli A25 = 3 w przypadku nieudanej regulacji system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
2.
- - - - - -
• • • • • • • • •
3. Po zakończeniu procedury konfiguracji możliwe będzie ponowne uruchomienie systemu z włączonym czujnikiem przepływu powietrza. Pierwsza
interwencja w system, mająca na celu ustabilizowanie spalania, nastąpi później
T80 sekundy. Następnie płyta sterująca odczytuje prędkość przepływu
powietrza
T19 sekund i sprawdza, czy ta wartość mieści się w zakresie
FL2X ± ( FL2X * FL5X ) dla aktualnej mocy systemu. Jeśli tak się nie stanie, czujnik zmieni ustawione wartości dla wentylatora spalinowego i / lub
ślimaka. Przepisy oddziałują na wyjścia w następujący sposób:

Odczytaj wartość prędkości przepływu powietrza niższa niż wstępnie określony zakres:
Prędkość wentylatora spalania wzrosła o U60 do wartości P30 .
Czas pracy / prędkość ślimaka spadła o C60 do wartości P27 jeśli świder jest bez falownika lub zero, jeśli jest z falownikiem.
Odczytaj wartość prędkości przepływu powietrza wyższa niż wstępnie określony zakres:
Zmniejszyła się prędkość wentylatora spalania U60 do wartości P14 .
Czas pracy / prędkość ślimaka wzrosła o C60 do wartości P05 jeśli świder jest bez falownika lub 100, jeśli jest z falownikiem.
Funkcjonowanie regulatora można opisać w 2 trybach:
Regulacja pojedynczego wyjścia ( A24 = 1 lub 3)
Regulator zmienia wartość zadaną jednego wyjścia i jeśli jest w stanie utrzymać moc w określonych granicach, System pracuje
normalnie. Jeśli prędkość wyjściowa osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, bez doprowadzania prędkości przepływu powietrza
do wartości granicznych, system czeka przez okres równy
T20 po tym, jeśli parametr A25 jest równa 0, regulator kontynuuje pracę z
danymi bieżącymi, jeżeli
A25 = 1 resetuje się i uruchamia ponownie od początku, jeśli A25 = 2 idzie w błędzie, wyłącza się i wyświetla
komunikat
Er17, A25 = 3 system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
Regulacja dwóch wyjść ( A24 = 2 lub 4)
Regulator zmienia wartość zadaną wyjścia podstawowego i jeśli jest w stanie utrzymać moc w określonych granicach, System pracuje
normalnie. Jeśli prędkość wyjściowa osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, bez doprowadzania prędkości przepływu powietrza do
wartości granicznych, system czeka przez okres równy
T20 potem regulacja przechodzi na drugie wyjście. Jeżeli również ta regulacja
osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, nie doprowadzając prędkości przepływu powietrza do wartości granicznych, system czeka
przez okres równy
T20 po którym, jeśli A25 = 0 regulator kontynuuje z aktualnymi danymi, jeżeli A25 = 1 resetuje się i uruchamia ponownie
od początku, jeśli
A25 = 2 zawiedzie, wyłącza się i wyświetla Er17, A25 = 3 system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
Jeśli regulator przepływu powietrza zostanie przerwany przez zdarzenia losowe, które wymuszają zmianę spalania, takie jak okresowe
czyszczenie, to gdy układ powróci do poprzedniego stanu, regulator będzie czekał przez okres równy
T80 przed pierwszą interwencją.
4.
• • • •
Pag. 51/71
DMAN802000093-Instrukcja MB250 Hydro-Pellet drzewny STD11
5. Jeśli na wyświetlaczu klawiatury pojawi się komunikat Er39 urządzenie jest uszkodzone, regulacja jest wyłączona, a wyjścia Auger i Fan będą
pracować z ustawieniami fabrycznymi
Jeśli na wyświetlaczu klawiatury pojawi się komunikat
Er42 przekroczony został maksymalny przepływ powietrza ( FL40 ) a system idzie w bloku
Czy czujnik przepływu powietrza jest włączony do pracy i czas
T01 nie jest ustawiana na zero, jeśli przepływ zarejestrowany na koniec sprawdzania jest
mniejszy niż
FL20 system przechodzi w tryb Gaszenie, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat Er41.
 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Braus napisał:

Moje ferroli jest bezobsugowe. Tylko sypię.
 

 

Jaja sobie robisz? 😁 A tematy zakładane przez użytkowników i to, że opisują, iż był serwisant i poległ na pierwszej lini, to pewnie wyssane z palca. 

Do sprzedanych kotłów dokładajcie kumatego serwisanta z walizką części zamiennych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy bym za darmo chciał ten kocioł patrząc na tę litanie powyżej .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem na przeciw konfiguracji tego sterownika (kotla) - dla mnie jak znalaz 😉 tylko zycze powodzenia (nie)technicznym…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Braus napisał:

Moje ferroli jest bezobsugowe. Tylko sypię.

A wracając do tematu. Myślę, że powyższe problemy sprawia czujnik przepływu powietrza.

Aby go używać - należy go ustawić.

Czujnik przepływu powietrza pierwotnego
Ustawianie parametru P71 = 1 możliwe jest sterowanie spalaniem za pomocą czujnika przepływu powietrza pierwotnego. Szacując prędkość przepływu
powietrza na wlocie może dostosować zakres systemu.
Działa w trybie Run i modulacji w trybie Pellet. Aby prawidłowo korzystać z systemu,
wykonaj następujące czynności:

1. Włączyć system z wyłączonym czujnikiem przepływu powietrza (parametr A24 = 0). W trybach pracy i modulacji monitoruj prędkość przepływu
powietrza dla każdej mocy systemu

Po znalezieniu optymalnych wartości prędkości przepływu powietrza dla każdej mocy systemu, rozpocznij konfigurację ustawienia regulatora przepływu powietrza:
Ustaw wartości przepływu powietrza dla każdej mocy (parametry
FL22 ÷ FL30 ).
Delta odchylenia przepływu powietrza w stosunku do wartości zadanej dla każdej mocy (parametry
FL52 ÷ FL60 ).
T19 czas, jak często regulować spalanie (ten czas jest krótki, system wykona mniej odczytów).
T20 czas oczekiwania z czujnikiem ustalonym poza zakresem minimalnym lub maksymalnym, przed przejściem do regulacji innego wyjścia
lub przed przejściem do błędu regulacji.

T80 Czas oczekiwania przed rozpoczęciem pierwszej regulacji.
A24 aby ustawić żądany rodzaj spalania. Krok regulacji dla
każdego wyjścia (
U60 , C60 )
Kolejność regulacji na wybranym wyjściu (funkcja będzie aktywna, jeśli A24 jest ustawiony na regulację dwóch wyjść):
Jeśli
A31 = 0 czujnik zaczyna regulować pierwsze wyjście, w razie potrzeby włącza następne wyjście, a następnie wraca do
pierwszego wyjścia.
Jeśli
A31 = 1 czujnik zaczyna regulować pierwsze wyjście, w razie potrzeby włącza następne wyjście, a pozostałe na tym
wyjściu.
Funkcjonowanie systemu w przypadku awarii regulacji mocy:
Jeśli
A25 = 0 wybrane wyjścia pracują z ostatnimi wartościami wyliczonymi przez czujnik przepływu powietrza. Jeśli A25 = 1 czujnik przepływu
powietrza został zresetowany i ponownie uruchomiony dla nowej próby regulacji. Jeśli
A25 = 2 czujnik przepływu powietrza jest wyłączony,
wybrane wyjścia pracują z ustawieniami domyślnymi, a na wyświetlaczu pojawia się błąd
Er17.
Jeśli A25 = 3 w przypadku nieudanej regulacji system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
2.
- - - - - -
• • • • • • • • •
3. Po zakończeniu procedury konfiguracji możliwe będzie ponowne uruchomienie systemu z włączonym czujnikiem przepływu powietrza. Pierwsza
interwencja w system, mająca na celu ustabilizowanie spalania, nastąpi później
T80 sekundy. Następnie płyta sterująca odczytuje prędkość przepływu
powietrza
T19 sekund i sprawdza, czy ta wartość mieści się w zakresie
FL2X ± ( FL2X * FL5X ) dla aktualnej mocy systemu. Jeśli tak się nie stanie, czujnik zmieni ustawione wartości dla wentylatora spalinowego i / lub
ślimaka. Przepisy oddziałują na wyjścia w następujący sposób:

Odczytaj wartość prędkości przepływu powietrza niższa niż wstępnie określony zakres:
Prędkość wentylatora spalania wzrosła o U60 do wartości P30 .
Czas pracy / prędkość ślimaka spadła o C60 do wartości P27 jeśli świder jest bez falownika lub zero, jeśli jest z falownikiem.
Odczytaj wartość prędkości przepływu powietrza wyższa niż wstępnie określony zakres:
Zmniejszyła się prędkość wentylatora spalania U60 do wartości P14 .
Czas pracy / prędkość ślimaka wzrosła o C60 do wartości P05 jeśli świder jest bez falownika lub 100, jeśli jest z falownikiem.
Funkcjonowanie regulatora można opisać w 2 trybach:
Regulacja pojedynczego wyjścia ( A24 = 1 lub 3)
Regulator zmienia wartość zadaną jednego wyjścia i jeśli jest w stanie utrzymać moc w określonych granicach, System pracuje
normalnie. Jeśli prędkość wyjściowa osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, bez doprowadzania prędkości przepływu powietrza
do wartości granicznych, system czeka przez okres równy
T20 po tym, jeśli parametr A25 jest równa 0, regulator kontynuuje pracę z
danymi bieżącymi, jeżeli
A25 = 1 resetuje się i uruchamia ponownie od początku, jeśli A25 = 2 idzie w błędzie, wyłącza się i wyświetla
komunikat
Er17, A25 = 3 system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
Regulacja dwóch wyjść ( A24 = 2 lub 4)
Regulator zmienia wartość zadaną wyjścia podstawowego i jeśli jest w stanie utrzymać moc w określonych granicach, System pracuje
normalnie. Jeśli prędkość wyjściowa osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, bez doprowadzania prędkości przepływu powietrza do
wartości granicznych, system czeka przez okres równy
T20 potem regulacja przechodzi na drugie wyjście. Jeżeli również ta regulacja
osiągnie wartość minimalną lub maksymalną, nie doprowadzając prędkości przepływu powietrza do wartości granicznych, system czeka
przez okres równy
T20 po którym, jeśli A25 = 0 regulator kontynuuje z aktualnymi danymi, jeżeli A25 = 1 resetuje się i uruchamia ponownie
od początku, jeśli
A25 = 2 zawiedzie, wyłącza się i wyświetla Er17, A25 = 3 system przechodzi w stan bloku z alarmem Er17.
Jeśli regulator przepływu powietrza zostanie przerwany przez zdarzenia losowe, które wymuszają zmianę spalania, takie jak okresowe
czyszczenie, to gdy układ powróci do poprzedniego stanu, regulator będzie czekał przez okres równy
T80 przed pierwszą interwencją.
4.
• • • •
Pag. 51/71
DMAN802000093-Instrukcja MB250 Hydro-Pellet drzewny STD11
5. Jeśli na wyświetlaczu klawiatury pojawi się komunikat Er39 urządzenie jest uszkodzone, regulacja jest wyłączona, a wyjścia Auger i Fan będą
pracować z ustawieniami fabrycznymi
Jeśli na wyświetlaczu klawiatury pojawi się komunikat
Er42 przekroczony został maksymalny przepływ powietrza ( FL40 ) a system idzie w bloku
Czy czujnik przepływu powietrza jest włączony do pracy i czas
T01 nie jest ustawiana na zero, jeśli przepływ zarejestrowany na koniec sprawdzania jest
mniejszy niż
FL20 system przechodzi w tryb Gaszenie, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat Er41.
 

 

O K ......... Nigdy tego nie robiłem i moje ferroli Pro jakoś działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba z premium bo w naszym pro takich opcji nie ma

Ale od "tylko sypie pellet" też jest daleko

Popielnik starcza teraz można tydzień, a w mrozy dwa razy w tygodniu trzeba wybierać bo jest tyciuchny

I to czyszczenie chociaż nie zbyt często jest mega upierdliwe i niewygodne. Raz próbowałem wyciągnąć te sprężyny i to była potężna wtopa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

proszę o pomoc - posiadam piec Premium 18kW  - zakupiłem do niego termostat pokojowy ale niestety piec w ogóle nie reaguje na sygnały podawane przez termostat a na dodatek gdy odbiornik wi-fi  odbiera sygnał z termostatu pokojowego w tym momencie gaśnie kontrolka na piecu i piec przestaje widzieć termostat - proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poradzi ktoś gdzie podłączyć i jak aktywować termostat pokojowy ? W instrukcji jest to niejasno opisane. Kostka oznaczona jako Thermostat (z fabryczna zworką) najpierw jest opisana jako pod termostat pokojowy a dalej w instrukcjia podaje, że w to miejsce podłączamy czujnik temp. zewn. przy sterowaniu pogodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz termostat i ustawiasz zdalną obsługę termostatu tak przynajmniej być powinno

W dniu 7.11.2021 o 09:03, Puławiak napisał:

O K ......... Nigdy tego nie robiłem i moje ferroli Pro jakoś działają 

Masz po prostu farta , to co widzę i czytam to ta włoszczyzna jest zepsuta już przy kupnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że pro i premium to dwie różne konstrukcję, ja u mnie w pro poza regulacja dawki paliwa i powietrza też nic nie ryłem i chodzi jak należy

I oby jak najdłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, besix napisał:

Podłączasz termostat i ustawiasz zdalną obsługę termostatu tak przynajmniej być powinno

Masz po prostu farta , to co widzę i czytam to ta włoszczyzna jest zepsuta już przy kupnie 

Nie. Ludzie nie znają zasady działania tego urządzenia. Nie czytają instrukcji i do tego jest grzebanie w parametrach na potęgę. A poźniej lament

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom się wydaje że wytną starego kopciucha, w to miejsce wstawia piec na pellet i bez żadnego mieszacza i ochrony powrotu to ma chodzić bo stary piec takich fanaberii nie potrzebował a nowy jest przecież jeszcze lepszy

I potem lament z listopadzie poszła tona pelletu a gdzie tu dalej jak przyjdzie mróz, na pewno trzeba znaleźć ten jeden parametr w sterowniku co to naprawi i się zaczyna "macgajweryzm"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak napisałeś. Nie ma w kotle magicznego parametru po zmianie którego kocioł zacznie "produkować pellet" 

Ostatnio zamontowałem taki nowy kociołek ( nowy dla mnie) w rzuciłem zdjecia na FB i jeden z pierwszych komentarzy jaki sie pojawił  to " Jakie parametry przestawiałeś ? "  - Żadnych. Jeśli urządznie pracuje i emisja jest w normie to nic nie przestawiam. 

A i jeszcze jeden mój ulubiony tekst - Panie przez 2 lata wszystko było ok ładnie wypalało fajnie się paliło  tylko teraz kopci czy coś tam innego się dzieje - " Jaki parametr przestwić ? A może trzeba kocioł przeczyścić czy komin ? Przewody dymowe ? Może kupiłeś pellet "gorszej jakości ? 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem się dowiedzieć gdzie w Premium wpiąć termostat ze stykiem beznapieciowym i jak go aktywować. Bo niby proste ale z instrukcji mozna jedynie wyczytać jak podlaczyć czujnik temp. zewn. w połączeniu z termostatem pokojowym aby uzyskać sterowanie pogodowe. Ja chcę podłączyć tylko pokojowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KarolBl napisał:

Ludziom się wydaje że wytną starego kopciucha, w to miejsce wstawia piec na pellet

No ja tak zrobiłem,znaczy się na spółkę z tym majstrem z Puław. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim screenshocie masz w kostce podpisane termostat, wywalasz ten kawałek drucika i tam podpinasz dwustanowy termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.