Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj z @eliks trochę popisaliśmy i zwrócił uwagę, że mój kocioł min moc ma 7kw więc po podzieleniu jej pracuje na mocy -/+3kw, bo jeszcze zawsze dawkę mam skorygowaną na -5  (Kocioł 24kw)

Teraz przy pogodzie bliżej zera spalam +/-30kg. Jak jest bliżej +10 stopni spalanie mam między 15kg a 20kg ale już na tej zredukowanej przeze mnie  mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem u siebie jak przelicza sterownik moc kotła w stosunku do ilości paliwa. 

Przy 2 sek podawania  i przerwy ok 18 sek wychodzi ( 6 sek na minutę) wyszło 4KW  przy teście paliwa  9kg/h. 

U Ciebie podaje najniżej 0.4 sek co 4 sek, czyli w przeciągu minuty sypie 6 sek. 

Nie chce się tu wymądrzać, ale 2KW to z pewnością nie jest, a jak jeszcze masz bardziej wydajny podajnik w kilogramach, to już jest powyżej 4KW na samym podtrzymaniu płomienia. 

Dlatego też wcześniej napisałe " ZAPOMNIJ" gdy kolega zapytał o ciągłą pracę palnika na 2kw i jeszcze ma być efektywne spalanie..

Fotki raczej nie przedstawiają pracy palnika na 2kw przy pracy ciągłej, a o to mi chodziło jak i koledze wyżej... 

Jak się mylę, to niech ktoś mnie matematycznie poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moc kotła minimalna jest 7kw podana pzez producenta i podawanie ma 0,8sec to jak go skarcę do 0,4sec już jest 3,5kw do tego jeszcze -5 dawka gdzie kazdy stopień to -5% według instrukcji to już będzie bardzo mało. Nie piszę że jest to ciągłe 2kw, bo napisałem wyżej kilka postów, że chwilami jest tylko w stanie zejść do tej mocy, bo zaraz temp spadnie choćby o 1 stopień i od razu podbije moc.

Myślę, że średnia wyszłaby koło 4kw z tym że ja mam kocioł 24kw. Jak kolega ma 18kw i to zrobi przy mmiejszej liczbie grzejników i wygrzanym zładzie i pomieszcseniach jest w stanie chwilami modulować tak nisko. 

Udowadniał nie będę, czy komora pokazana na zdjęciu jest właśnie od pracy na  niskich mocach. @eliks i @pospisz znają tema bardzo dobrze, bo razem to analizowaliśmy na bieżąco i zdjęcia były wysyłane też z dnia na dzień. Kolega @pospisz jeszcze pomagał w ustawieniu dawki także nie jest to tyko mój pomysł, ale działa.

Duże znaczenie ma u mnie bardzo mała ilość wody w układzie może z 50L-60L i grzejniki convector, rurki cieniutka miedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę robi powietrze masz fajna zetke. Delikatnie przetlenione na wentylatorze i jest jak na zdjęciach. Tu bardziej się spieramy ile pracuje na mocy 1 i dlatego wywiązała się ta dyskusja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pospisz napisał:

Resztę robi powietrze masz fajna zetke. Delikatnie przetlenione na wentylatorze..

@pospisz możesz to "rozwinąć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz tylko weżmy pod uwagę moję kubaturę domu ponad 300m i kocioł 24kw. Kolega ma 18kw i wystarczy mniejszy metraż i jest realne zejście do 2kw  w cieplejszy dzień przy wygrzanym kotle i pomieszczeniach. Przynajmniej ja bym próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można próbować schodzić do 2kw (realnie jednak bliżej 3kw) chociaż zaraz nas oplują pod warunkiem sygnału dom dogrzany i obniżeniu na mieszaczu po dogrzaniu  aby utrzymywać  kocioł w gotowości na powtórny sygnał i przedłużaniu czasu między powrotem na wyższe moce po powtórnym sygnale. Jednak kluczowa tu będzie energooszczędnosc domu, oczywiście moc minimalna też. Dlatego taka praca ma sens w sezonie żeby nie wychladzac zladu, zresztą każdy musi sam określić co jest dla niego bardziej komfortowe i ekonomiczne czy praca ciągła lub on off. Najważniejszym parametrem jest tu czas pracy na różnych mocach  którego nikt nie bierze pod uwage przeważnie. 

@radik81 w Lagunie jest Leonardo który sam będzie dobierał stosunek powietrza do paliwa i trzeba mu  to zapewnić chyba że masz możliwość delikatnej korekty . Ja jestem zwolennikiem przetleniania mimo chwilowego minimalnie większego spalania za to w dłuższym okresie lepsza sprawnością wymiennika i jego czystości. Moim zdaniem się to bilansuje. Dlatego zapewnienie powietrza do spalania w kotlach włoskich jest moim zdaniem kluczowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to dokładnie u mnie działa na tym minimalnym podawaniu. Gotowosć kotła do natychmiastowej reakcji na odkręcenie się któregoś  termostatu bez czekania na całą procedurę rozpalania a pomiesczenia mniej dogrzane przy tym zawsze mają ten grzejnik letni i czasami to wystarczy żeby była tam utrzymana temp. Jak odkreci się ich więcej momentalnie kocioł reaguje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych forumowiczów. Jetem posiadaczem odkupuonego używanego kotła Ferroli Biotech 17 z sterownikiem Fumis Premium.Moje pytania czy zna ktoś hasło dostepu do menu serwisowego? Jest napewno od 0 do 266 bo tylko tyle mogę wybrać na ekranie. Dzieki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej w temacie Ferroli Biotech 17 niestety nie pomogę.

Mogę pomóc i sam oczekuję wsparcia i wymiany doświadczeń w temacie Salerno Ferroli.

Jest to termo kominek ale wnętrze i sterownik w zasadzie identyczne jak kociołek z tematu Biopelet Premium

 

Salerno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Witam szanownych forumowiczów. Posiadam kocioł Premium 12kw od listopada 2020r. Jestem jednym z pierwszych użytkowników, którzy odkryli upalony bezpiecznik przy wtyczce i dalej na płycie. Z moich obserwacji wynikało, że jest to wina słabej jakości pelletu, (którego kilka worków kupiłem na rozruch) aż do czasu gdy po około ośmiu miesiącach (powiedzmy, że) spokoju znów zaczął palić zabezpieczenia raz za razem. Czy po wymianie zapalnika na lepiej izolowanych przewodach tak jak wyczytałem tutaj na forum problem znika? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez yepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tu nowy na wstępie przywitam się serdecznie , zastanawiam się nad kupnem kotla ferroli  12 kw na 120 m2 chcialbym aby obsługiwał 2 obwody tzn grzejniki i podłogowe do tego 200 l wody cuw czy jest możliwość aby pracował na dwóch obwodach jaki sterownik dokupić , czy mógłby ktoś polecić instalatora , jestem z Miastka w pomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/tech-i-2-st-408n-sterownik-do-instalacji-lcd-7453483651
Taki Tech powinien Ci to obsłużyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tej jak najbardziej da radę, ale żeby to miało ręce i nogi najlepiej żeby do tego był bufor - inaczej piec będzie cały czas pyrkał na małej mocy

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam potrzebuję schematu podłączenia pieca ferroli premium 12kw w domu tylko podłogówka ,boljer i grzejnik drabinka był u mnie hydraulik ale jakoś nie był w stanie mi powiedzieć jak by to najlepiej pospinać i co potrzeba chwilowo zastanawia się czy  będzie robić czy nie ale wolę wiedzieć co mniej więcej w takiej instalacji powinno się znajdować żeby czegoś później zbrakło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.