Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdziło się, to co przypuszczałem, pompa bufora, u mnie się nie sprawdziła. No trudno, trzeba kończyć z tym tematem i dać sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawił się kontakt, z nowym serwisantem. 

Edytowane przez adamretro
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, że pompa bufora się nie sprawdziła? Co chciałeś osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała pracować, jako kotłowa ale tak mi się wydawało że z tego nic nie będzie i tak jest. Umnie pompa kotłowa musi pracować razem z cwu i co. Nie może się zatrzymywać. 

Ty na węgiel przeszłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeszedłem na węgiel... tak dla testów. Chciałem zobaczyć jak się będzie sprawował sterownik. A pompę kotłową chcesz zatrzymywać jak termostat pokojowy wyłącza kocioł, czy może pracować cały czas? Jeśli cały czas to w Blacku jest "pompa dodatkowa" ale sterowana czasowo, a jeśli od pokojowego to... dwa przekaźniki i gotowe :-) (można by nawet na jednym, ale dobra praktyka nie pozwala na wpuszczanie na jeden przekaźnik napięcia bezpiecznego i 230V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest ten "problem" że pompa kotłowa, musi pracować, z obiegiem co i cwu. Czasami pracują wszystkie a czasem tylko dwie. Także ta pompa, musi być nie zależna od niczego. W Timel Skzp-02 było to fajnie rozwiązane, pracowała tylko w tedy, gdy było żądanie od któregoś z obiegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się "grzebania" przy prądzie, to proponuję taki układzik. Banalnie prosty i skuteczny, ale pracujący pod napięciem niebezpiecznym dla życia... więc trzeba go zrobić solidnie. Jak się boisz, to znajdź kogoś w okolicy kto Ci to poskłada (każdy elektryk, mechanik samochodowy nawet :-) ) To zasilanie, to np. z gniazdka, a zasilania pomp (CO i CWU) to ze sterownika. Schemat rysowany bez przewodu ochronnego PE (zielono-zółty).

image.thumb.png.406838697aa823da07c5dd61ce9b344e.png

Pompa kotłowa będzie pracować przy załączonej jednej z pomp albo przy załączonych obu, bez różnicy. Jak żadna nie pracuje, to kotłowa też stoi. Cewka przekaźnika pobiera 1-2W więc to też żadne obciążenie dla wyjścia sterownika.

Edytowane przez boortek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Blacku, też tak jest, wejście do menu, powoduje podanie dawki paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Blacku działa poprawnie. Przynajmniej u mnie nie zauważyłem takiego objawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maxie to masakra, powiedział serwis, że ten typ tak ma, ustawić i nie ruszać. Totalne nie porozumienie. Rozmawiałem że znajomym, automatykiem jak ten czujnik, pod inny sterownik, zamontować. Dociera domnie, że od tego sterownika, trzeba uciekać, nie ustawialny. Dali moc minimum ale powietrza minimum ustawić nie można. Sterowanie Siłownikiem zaworu, jak działało kiepsko tak działa nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak to bylo, ale chyba ten czujnik rozwieral tylko styk. Czyli od bidy wkladasz go w gniazdko jako nc gdy pusty no jak sie napelni a sterownikiem sterujesz tylko slimak od dolu. Drugiego podajnika ze zbiornika nie wpinasz. Ster cos tam mryga ale czujnik dba o to zeby dolny slimak mial co pchac. Podajcie numery tego czujnika

Edytowane przez shogunzlasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na 12v.Tak się zastanawiam czy Skzp-02 by to ogarnoł. Jutro w pracy będę się widział z znajomym. 

Riko 

IMG_20210114_174631.jpg

W poniedziałek, wyślę Skzp-02 do Timela, żeby moduł zapalarki mi założyli. 

Tak wygląda praca zaworu w sterowniku Argos Max Pid v2. 

Screenshot_20210115-225407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić jeszcze tak, aby spalaniem i podawaniem sterował argos a instalacją SKZP. Wcześniej jak miałem na kotle SPPv2 zawsze jak testowałem inne sterowniki, to tylko w sensie podawania i nadmuchu, instalacja cały czas była sterowana SPPv2.

 

SKZP 02 z zapalarką wygasza palnik węglowy gdy nie ma zapotrzebowania z obiegów np. pokojowy ma swoje i bojler nagrzany, wówczas idzie dopalanie i tzw czuwanie eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zużycie peletu w te mroźne dni. Umnie za wczoraj wyszło, z licznika 40kg. Potencjał mam ustawiony 10kg/h. Kocioł pracuję start/stop,temperatura dzienna 22.6°C a nocna 22.8°C, histereza 0.4°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro Ile m2 ogrzewasz? Jeżeli dzienna u ciebie 22,6 C  to nocna powinna być niższa a nie 22,8 C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ekogroszku zeszło 22-25kg przez ostatnią dobę. Ale mój dom ma ok doby bezwładności, prawdziwe zużycie będę znał gdy taka temp. utrzyma się dłużej niż 2 doby. Na liczniku nie sprawdzam, bo wg. mnie to jakaś bzdura jak potencjał podajnika można ustawić z dokładnością do 1kg/h! Na pellecie mam 7,6 a na groszku 11,5kg/h... to co mam ustawić 11 czy 12?

Może adamretro lubi spać w ciepełku... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, ale moja córka tak śpi, że w nocy ustawiam ciepłej. 

Mnie potencjał wyszedł 10.1 na pelecie. Tak więc mam ustawiony na 10kg.Ale już nie długo... 

Metrów mam 244m2, kubatura 960m3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boortek  Też pale ekogroszkiem i spalanie mam ok. 24kg. Palisz na trybie pelletowym  czy na trybie ekogroszkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trybie ekogroszkowym... I to jest też porażka. Na Blacku jak przekroczy temp. zadaną o 0,1stC to od razu przechodzi w podtrzymanie, nie daje żadnej szansy na modulację mocy... Tak samo brak rozpalania, trzeba rozpalać w pelletowym i jak już się pali przechodzić na tryb groszkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maxie nie jest lepiej..... Też przekroczy o 0,1 C i przechodzi w podtrzymanie a jak jest duży pobór to ledwo co przejdzie w podtrzymanie poda dawkę i zaraz po 1-2 min ma pracę. Dlatego ja palę na trybie pelletowym i tam to jakoś moduluje ale też nie jest dobrze chodzi na 20% a jak spada poniżej zadanej to powoli przechodzi do 100% i jak osiągnie to dalej 20%. Według mnie powinien on modulować a nie pracować jak dwustan z płynnym przejściem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zachowuje się tak samo. Na razie siedzę cicho, ale na dniach przerabiam instalację (dodaję pompę kotłową) i jak to nie pomoże to będę reklamował ten "produkt"... Tylko nie wiem do kogo... Do sprzedawcy, producenta kotła, producenta sterownika czy firmy która go zrobiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z pompą obiegową więc ona niewiele ci pomoże. trochę płynniej będzie temperaturę odbierać a modulacja będzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Kto do tego się przyzna. Sterownik robiony na zamówienie. Mam nadzieję, że do końca tego tygodnia, będę coś już miał. 

Nikt na Yt. Tym sterownikiem się nie chwali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Co będziesz miał do końca tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.