Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co przemycil w tematach kolega @Pieklorz oraz po publikacji filmu na kanale Kamila Miernika . Tak się zastanawiam na tym co w tytule 🙂 . Ciekawie to wszystko wyglada I na tak krótki film to robi wrażenie . Ogólnie wielki plus . 

Więc jakie jest Twoje zdanie ? Będzie coś z tego . A może masz sterownik I zechcesz wrzucić kilka fotek lub film . 

 

Kamil liczę na mega film opisujacy ster od pierwszej ikony po ostatnią srubke 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Więc jakie jest Twoje zdanie

Kolejny sterownik dla każdego kotła i każdej instalacji? Komu to potrzebne i czym sie odroznia od reszty? Niech to chociaż do konkretnego kotla bedzie zaprogramowane, bo dla konkretnej instalacji to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na dwa paliwa :)  I pewnie dla ich dwu paliwowych kotłów .

I jak to ktoś kiedyś powiedział . Trzeba iść do przodu bo stojąc się cofasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego już był opis i zdjęcia na naszym forum. 

To jest sterownik dedykowany do pelletowego palnika SV200pel. Konkretnie do niego. Przy tym rozwiązaniu jest czujnik pojemnosciowy pelletu, nie spotkałem go w innych palnikach pelletowych. Jest szansa przełączenia na ekogroszek z tego względu, że istnieje opcja demontażu paru rzeczy i palenia na palniku SV ekogroszkiem.

 

Prezentacja dotyczy wersji V1 mamy czytelny 7calowy wyświetlacz, 3pompy, zawór. Jest nieźle, osobiście czekam na wersję V2 bardziej rozbudowaną z większą ilością wyjść.

Aktualnie można go rozbudować o moduł internetowy Safe IT z wbudowanym czujnikiem tlenku węgla oraz radiowy bezprzewodowy panel T1000RTH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HarryH napisał:

Jakikolwiek sterownik kotła to potrafi?

To pytanie dotyczy oczywiście sterowników prod polskiej do kotłów na paliwo stałe, sterowniki kotłów gazowych często mają taką opcję wprost lub poprzez rozbudowanie firmowymi modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

Czy można ustawić harmonogram czasowy dla temperatury na zaworze (a nie na kotle)? Jakikolwiek sterownik kotła to potrafi?

Jak pytasz o ekogroszki, to takie funkcje harmonogram czasowy pracy zaworu mają:

IRYD RTZ PID 1S / 1SK / 0S /1R...

SPPv2 już nieprodukowany..

Argos PID Plus kolorowy..

SKZP 02 ma to dopisane na moją prośbę od jakiegoś roku czasu może ciut dłużej. Decyzja o jego stosowaniu zależała od tej funkcji i producent stanął na wysokości zadania.

W tym sterowniku do pelletu czekam aby programista to dodał dla zaworu. Ze względu na wakacje myślę, że realnie można oczekiwać w okolicy września takiego softu i jak się z tego pomysłu nie rozmyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Jest na dwa paliwa

Super. Mam taki fabryczny na dwa paliwa - 4/5 lat temu byl... Zadna nowosc!

16 godzin temu, Pieklorz napisał:

To jest sterownik dedykowany do pelletowego palnika SV200pel. Konkretnie do niego

To jestem w stanie przyjac. OK. Ale nie dla instalacji u "Kowalskiego". Robiliscie testy na stanowisku u odbiorcy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin piszesz nie nowość cytujac urywek :) napisałem tam do ich kotlow , tych kotlow w których siedzi sv z zapalarka I w dodatku ta całość ma badania na dwa paliwa  . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrBin

4-5lat temu to było po staremu i na skróty po łebkach.

Jak już ktoś się wysilił na tzw dwupaliwowy, to co najwyżej na modyfikowanej średniej rynnie. Ani to dobrych emisji nie ma na ekogroszku w domu ani na pellecie. Syfi i tyle, przepchnięte przez badania, to samo palenisko, zero różnicy w napowietrzeniu. Brak separacji paliwa i brak bezpieczeństwa na pellecie. To tylko się tak nazywało.

 

Tu jest mowa o innym palenisku, innym napowietrzeniu, separacji pelletu, dedykowanym sorcie do pelletu oraz osobnej płytce i napowietrzeniu do ekogroszku przy spalaniu w zamkniętej rurze, gdzie gazy wraz z pyłami nie uciekają i jak komuś przyjdzie do głowy kontrola z analizatorem spalin w domu, to śpisz spokojnie. To jest znacząca różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł z tym sterownikiem od piątku. Rozpala pelet za każdym razem w około 3 minuty. Mnie najbardziej brakuje pompy kotła, mam sprzęgło rozdzielacz, pompa dodatkową pracuje cały czas i niepotrzebnie studzi kocioł. Przydałby się też wybieg pompy cwu, kocioł po do grzaniu ma nadwyżke temperatury około 8°C. Brakuje porządnej instrukcji obsługi. Czujnika pogodowego też narazie niema, ponoć ma być. Ogólnie dużo nastaw jest ukrytych w menu serwis. Alarm kasuje się poprzez wyłącznie zasilania. Niby pisze że jest możliwość aktualizacji ale czy tak będzie...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro A jak Ci się porusza po sterowniku ? Proste to czy jedna funkcja tu a druga gdzieś indziej . Ogólnie jak oceniasz "współpracę" z nim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamretro napisał:

 Rozpala pelet za każdym razem w około 3 minuty.

Przydałby się też wybieg pompy cwu, kocioł po do grzaniu ma nadwyżke temperatury około 8°C

3 min to trochę długo... Mógłby szybciej... 

 

Wybieg pompy można ogarnąć innym sterownikiem np.  Tech st-21  posiada histerezę od 1 st do  10 st. Sam możesz wybrać ile ma wyciągnąć z kotła po jego wygaszeniu... 

P. S. Tech nie ma nic wspólnego z oryginalnym sterownikiem. Dziala  od ustawionej temp kotła i histerezy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik prosty w obsłudze, masz pozycje, wentylator, podajnik, pompy i zawór. Reszta ukryta, od dziś mam podłączony moduł internetowy i panel pokojowy. Kontakt z kim? Jak dla mnie za dużo jest ukrytych funkcji, a nie których po prostu brakuje. Mam tylko nadzieję że nie będę tego wyboru żałować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamretro napisał:

Mam tylko nadzieję że będę tego wyboru żałować. 

Ja bym wolał NIE żałować, ale co kto woli... Hahaha

Wiem, wiem, literówka. Mi też się zdarza.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt no chodzilo o sterownik . Ale już widzę że też trzeba wchodzic w ukryte opcje . Dzięki za odpowiedź .

Teraz, pospisz napisał:

Czyli wszystko po staremu

No to Cię zaskocze nowością hihi ja mam czy może cztery przebicia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że testujesz. Szkoda że w tym okresie przy braku odbioru. To czekamy na opis możliwości ustawień i samej pracy sterownika. Może jakieś wykresiki by się przydały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku nie ma wykresów, to nie Timel. Tam można sporo ustawić, z krótkich obserwacji można stwierdzić, że modulacja działa bardziej skokowo niż płynnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich biegów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skokowo moduluje mocą, różnie ogóle to próbuje utrzymać około 7°C w, minimum to 20%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.