Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Pieklorz co to jest ten, pośredni. Ja w sumie, też mam prosty układ, jeden zawór, cwu 2wężownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi podrzucił fotkę od testu, mam plan podłączyć w przyszłym tygodniu i trochę temat popchnąć.

Po prawej stronie kotła jest odczyt spalin i czujnika pogodowego (tu nie jest wykorzystany i sobie dynda w ciepelku) ja podepne wszystko pod sterownik.

Jest jeszcze prawie ukończony pomysł z fabrycznym zaworem mieszającym wraz z napędem do niego. Jak ktoś by potrzebował kolejny to w zestawie dojdzie sterownik zaworu. To teraz na wiosnę powinno się udać zakończyć.

received_3637766346302335.jpeg

IMG_20201214_092038981.jpg

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na dole to siłownik zaworu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argos Pid + jak dostanie pogodówkę i sterowanie do niej to już zacznie być sterownikiem w miarę wartym swojej ceny.
Mało kontrastowy ekran główny - wszystko niebieskie i nasrane trochę tych dymków. Ja się gapiłem na początku i nie widziałem że tam jest bojler, bo dymek zajmuje większość powierzchni. Ale na pewno lepsza opcja od Blacków będzie... Ciekawe jak z ceną siłownika - zeby czasem pro klika za to człek nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki sa spoko. Chodzi mi o glowny ekran. Caly niebieski, dymki niebieskie i dymek w wielkosci bojlera. Malo czytelne.

Jakby ktos to pogrupowal w menu i dodal odnosniki do tych dymkow w glownym to nawet to dziadek obsluzy. Starsi nie wiedza co to za cyferblaty, wola wejsc w menu zobaczyc bojler i ustawic. 

Ogolnie największą bolączka w argos pid plus bylo brak pogodowki. Tak to nie jest zle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Argos Max ekran olbrzymi, żeby zobaczyć temperaturę zewnętrzną, to trzeba do menu wchodzić. Tak samo jest z drugim obiegiem. 

Pieklorz jakbyś szukał testera, to z przyjemnością  ten sterownik podepnę u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczna moze a nawet musi byc na glownym. W pid plusie zeby ustawic bojler musisz kliknac na ikone temp. Bojlera o ile zobaczysz ze to bojler. Nie mozna wejsc do tego przez menu i to jest problem. Brak opisu, malo czytelne i to troche ujmuje intuicyjnosci. Wystarczyloby porobic odnosniki w menu. Folder pompy, bojler itp. W maxie juz to zgrupowane jest. 

@Pieklorz a ten silownik z zaworem to zespolone na stale? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie Maxa, można by tv oglądać, gdyby było wejście na antenę. Tak to wygląda, jakby było zespolone, gotowe sterowanie, skoro można Termostat podłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwonił się ktoś? Bo ja nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to chodzi 1.11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz - piszesz, że masz prostą instalacją. U mnie jest tak samo, tylko grzejniki z głowicami, zawór 4d z siłownikiem, pompa CO, pompa CWU i bojler z solarami. Powiedz, czy masz pompę kotłową? Bo ja nie mam i zaczynam się zastanawiać czy by nie pomogła na te moje oscylacje mocy? Obieg kotłowy mam na 5/4' i działa grawitacyjnie, ale może za wolno dla tego sterownika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boortek dopiero wracam do pracy i trochę zaległości jest po inwenturach.

Mój układ to długa historia, kiedyś był kocioł miałowy z jedną pompą, jeszcze na niego dołożony został solar.

Później koło 2009r zmiana na podajnik, doszedł zawór mieszający 3d, doszła pompa ładująca bojler.

Mam dwa powroty, o ochronę i stabilna pracę dba stale pracująca pompa ładująca bojler (od 38st.C chodzi ciągle), powrót mam jakies 2-3st.C niższy od zasilania

 

Teraz miałem plan przerzucić na pellet z argos plus, ale brakuje mi czasu na kompleksowe zrobienie tego tematu.

Odebrałem właśnie pellet w rewelacyjnej cenie, ale chyba nie dam rady tego zrobić jak planowałem w ciągu najbliższych dni.

Wypalam ekogroszek z kosza i pewnie na wieczór pójdzie póki co pellet na SKZP02 w uzbrojeniu palnika na ekogroszek (bez separacji i drugiego podajnika).

Mam aktualnie duże zapotrzebowanie, więc praca ciągła, kosz szczelny, więc przez jakis czas tak mniej bezpiecznie pod nadzorem będę pracować.

 

Chcę to zmienić na strikte zestaw pelletowy z Argos Plus, ale nie wiem kiedy to ogarnę.

 

Teraz po wsypaniu pelletu (pewnie na wieczór) zmieni mi się tryb pracy, tj wyższa nastawa na samym kotle i zrezygnuję z ciągłej pracy CWU na daną nastawę z większą histerezą CWU

 

Ja aktualnie na moim sporym i starym domu spalam ok 35kg/24h węgla Płomień 27

Spodziewam się spalania pelletu na poziomie 45-50kg/24h przy aktualnych temperaturach

Od jutra ma przymrozić parę dni, więc może wyjść w moim domu jeszcze więcej. Zobaczymy

 

Znajde trochę czasu, to za pare dni napisze jak to wychodzi

 

Co do pytań o zestawy pelletowe, to jest osobny numer serwisowy dedykowany do pelletu (Argos Black, Argos MAX), tam odbiera p. Karol tel. serwis 501520714

jak jednak ktoś zaczął rozmowę z p. Grzegorzem, to chyba lepiej z nim rozmawiać, nie potrafię powiedziec, bo nie lubię zabaw w pomidora i nie wiem co ktoś ustalał.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pelletu za wczoraj mam około 38kg. Dzięki za ten numer telefonu. Ja ustaliłem Grzegorz Urbański jutro ster ma być umbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro Jak to sterownik ma być jutro u ciebie? Miałeś mieć wymieniony czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dopłatą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro Na jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamretro - to znaczy zamieniasz na nowszą wersję Max'a, czy na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z obsługą bufora, potrzebuję pompy kotła a w ten sposób, to ogarnę no i soft, też ma być najnowszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu ta pompa kotła. Adamretro, czy Ty masz ją zamontowaną w swojej instalacji? Czy dopiero planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boortek pompę kotłowa montuj nawet się nie zastanawiaj bardzo stabilizuje pracę kotła, sterowniki z modulacją mocy potrzebują stały przepływ czynika przez kocioł. Kocioł pracuje stabilnie i jeszcze masz zapewnioną ochronę powrotu.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęgło i pompa kotłowa musi być. Miałem już na poprzednim kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie robię zakupy i będę przerabiał powrót w któryś weekend. Na razie przezbroiłem palnik na ekogroszek. Pali ładnie, ale tak jak na pellecie oscyluje mocą, tylko teraz przechodzi w podtrzymanie od razu przy przekroczeniu temp. zadanej. Taki "dwustan" z softstartem :-) Ciekawe czy ta pompa kotłowa coś pomoże...

Jaką wydajność pompy ustawić? To ma być np. pojemność wodna kotła na minutę, czy więcej, czy mniej? Może jest na to jakiś wzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam, ten sterownik z obsługą bufora. Coś więcej napiszę, jak trochę popracuję. Z takich nowości, to w menu serwis jest moc minimalną, ustawioną na 20%.Czyli można dać więcej. Z pompy kotła, to raczej nic nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.