Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy komin


Lobit

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze na wiosnę chciałbym kupić komin zewnętrzy do mojego pieca na ekogroszek. Nie wiem czy to jest jakiś problem, ale rura która miałaby iść od pieca na zewnątrz do komina musiałaby mieć ok 3 metrów. Do tego różnica w wysokości miedzy piecem a wejściem do komina wynosiłaby tylko ok 20 cm (tz wylot z pieca do sufitu ma ok 25cm). czy to jakoś będzie przeszkadzać w odprowadzaniu spalin? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj jakiś szkic, rysunek poglądowy. To na pewno pomoże w ocenie.  Bo ja zrozumiałem z Twojej wypowiedzi że przyłącze kominowe  jest długie na 3 metry i uważasz że jest za mały skos. Czyli rura 3metrowa idzie przez pół piwnicy i dopiero w komin który de facto będzie na zewnątrz. Tak?

Ciąg będzie i wg. mnie będzie ok, tylko trzeba spełnić trzy rzeczy.

Komin na zewnątrz musi byś solidnie ocieplony.

Przyłącze do komina (3m) musi być ocieplone wełną mineralną.

Na tym odcinku-  3m. muszą być rewizje do czyszczenia co metr. Bo na tym odcinku co sezon wyciągniesz połowę przekroju rury pyłów .

Zalecałbym jednak przestawienie kotła jak najbliżej komina i podłączenie go jednym odcinkiem metrowym z rewizją do czyszczenia przyłącza i  czopucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.