Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 24h po aktualizacji sterownika ( wielkie dzięki @Pieklorz @Kijasr za pomoc i info).

Przeskoczyłem z HMI 1.49, PLC 1.51 na HMI 1.79, PLC 1.81 i cóż mogę od siebie subiektywnie napisać...

Bajka!

Jeśli chodzi o nowe i przydatne mi rzeczy to 

- możliwość korekty mierzonych temperatur i to wszystkich czujników (zgłaszałem rozbieżności kilka postów temu)

- super wygaszacz pokazujący najważniejsze wybrane przez użytkownika wartości i nie świecący jak żarówa

- wykres mocy ! (super)

- możliwość wyłączenia dźwięków przycisków 

oraz wszystkie inne ulepszenia, o których inni już pisali.

Jeśli chodzi o prace kotła (mam Skamp PV-13 na ekogroszek, dmuchawa 80W, czujnik pogodowy, termostat wł/wył) to z tego co zauważyłem jest zupełnie inna. Wcześniej piec strasznie skakał bardzo często miedzy min i max, dmuchawa chodziła tak jakoś nierównomiernie i NIGDY od października (instalacja) piec nie przeszedł mi w stan podtrzymania (przynajmniej tego nie zauważyłem).

po aktualizacji i 24h pracy piec balansuje na mocach pośrednich, spaliny równomierne, komin stale grzany chociaż....

zdarzyło się, że kocioł zagrzał się do zadanej temp. (ustawione 55 + górna histereza 5) i kompletnie stanął - przeszedł w stan podtrzymania (tak pisało) i jak się wychłodził do 54,9 to napisało !!! ROZPALANIE !!!! - włączył grzałkę i rozpalał piec i to jest chyba jakiś Fake bo jeśli już zagrzał się na max to z podtrzymania powinien przejść od razu na prace, a nie rozpalać znowu kotła (przecież był w podtrzymaniu nie czuwaniu!!). Widać to na wykresie.

Ostatnie kilka godzin pracuje chyba git 🙂

Z moich sugestii i skromnych propozycji :

- temperatury na wygaszaczu - mogły by być tylko całe wartości bez dziesiętnych bo one często się zmieniają i migają a w wygaszaczu przecież nie chodzi o super dokładne wskazania tylko na zerknięcie mniej więcej co się dzieje ?

- dla wszystkich zainteresowanych i dla programistów np. w diagnostyce lub gdziekolwiek indziej na jednej stronie malutką czcionką tak jak jest np. jest w menu testowym mogły by być WSZYSTKIE wprowadzone zmienne (zarówno przez serwis jak i użytkownika). Pozwoliło by to na dużo szybszą analizę i ew. znajdywanie błędów niż przewijanie od użytkowników nieraz dziesiątek screen'ów czy to na poczcie czy na forum.

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

 

 

co.jpeg

moc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wynikach (dwa posty wyżej)  jestem na etapie w moim Skampie ekogroszkowym prób dmuchawy 40 W. Z jednej strony chęć uczynienia pieca bardziej ekonomicznego bo jak wiadomo dmuchawa w sv200 chodzi w sezonie grzewczym praktycznie cały czas z drugiej chęć sprawdzenia prowadzenia pieca z taką dmuchawą. Jak widać Za zdjęciach praca kotła jest zupełnie inna. Piec od 24h nie wygasił się, nie przeszedł ani razu w stan podtrzymania, balansuje w okolicy 60 % mocy.

Węgiel ten sam, temperatura na dworze podobna, zapotrzebowanie w domu na energie to samo.

Kultura pracy dmuchawy dużo lepsza, praca dużo cichsza (58 dB, poprzednia 60dB).

Oczywiście z racji tego, że ta dmuchawa ma trochę mniejszą wydajność ustawiłem dmuchanie min.40%, max. 80%.

Węgiel ładnie się spala i żadnych spieków.IMG_7594.thumb.jpg.74691f5d184e04224899946889bf7db5.jpg

IMG_7595.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam 

Mam pytanie do osób co posiadają moduł internetowy SAFE IT 

Moduł podłączony mam pod sterownikiem Minister PID kolor 4,3 cala 

1.

Czy u was  też nie działa suwak do włączania i wyłączania kotła 

 image.thumb.png.fc2a73fc49bb3410524d426ac486f3fa.png

Kocioł w tej chwili mam w czuwaniu , 

jak wciskam włącz kocioł to tylko jest zapytanie czy włączyć kocioł mimo że kocioł jest włączony 

wciskam tak i nic się nie dzieje 

 

2. 

Widziałem u kogoś na forum że na pasku głównym ma stan pracy kotła tak jak poniżej 

image.thumb.png.759eb00813b5841c5e128eaf33f3b1e1.png

 

U Mnie tego nie ma  

image.thumb.png.539cf87b8a8ce12b5818c53b8f9ffa14.png

 

Czy ktoś też ma tak jak ja , co trzeba zrobić ? pisać do producenta modułu SAFE IT?

Z góry dziękuję za info 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Esember IoT służy do rejestracji modułu SAFE IT 

a jak się zarejestruje moduł to do przeglądania jest strona  www.steruj.online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację gdzie można dostać nowy soft do Argos PID MAX? Kiedyś czytałem, że nowy soft może sterować kolektorami słonecznymi. Czy to działa nadal?

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam sterownik Mini-Ster PID Kolor 4,3 cala,  z tego co mi wiadomo to ma algorytm z MAXa. Pale peletem na SV200. Mam pytanie co do automatycznego rozpalania. Jak sterownik wchodzi w proces automatycznego rozpalania to załącz  dmuchawę na jakiś czas na 100%, później zwalania i od samego początku załącza się również zapalarka . Chodzi mi o czas na jaki załącza się zapalarką,  ten czas zawsze jest 4 minuty , niezależnie ile wzrośnie temperatura spalin. Nawet jak już jest ogień na palniku po minucie , temperatura spalin wzrosła o 20 stopni i tak zapalarką wyłącza się dopiero po 4 minutach. 

Nie powinno być inaczej? Sterownik powinien sprawdzać test płomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.