Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy piec


Atka

Rekomendowane odpowiedzi

I jak efekty w praktyce? Nie zauważyłeś żadnych problemów ze spalaniem po tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Atka  - z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć że SUSPENSER w 63 poście podsumował oraz dobitnie wyjaśnił różnicę co do gazu -mogę dodać co do kotła i palnika że są także inne ale musisz poczytać tutaj na forum - jest wiele założonych tematów w tej materii - jednak wybór należy do Ciebie zrób to świadomie bo to Ty będziesz się z nim zmagać. Od siebie dołożę jeszcze że ważne by sterownik był także dobry a to dowiesz się czytając innych i porównując do własnych oczekiwań i możliwości.  Jedno rozwiązanie już znasz - powyżej.  

A z tym 10 letnim  to jednak mało wytrzymał bo mój SAS eko jest od 2004 i do tego 3 razy zalany przez powódź do tego niska /3x3 wokół kotła =160cm a pozostała 135cm/ kotłownia i wilgotna b.często /poziom wody np. teraz woda stoi w podkopie ok.10cm poniżej 165cm/  no i jeszcze także różnica w sposobie palenia bo teraz od paru lat palę na dolnym ruszcie /wyłożyłem szamotem 4 warstwy w pionie - stoi na ruszcie - pali się fajnie jak w piecu hutniczym ale trzeba dokładać często. Niemniej kocioł ma już 16 sezon za sobą no i także już mi się odechciewa i myślę o podobnym rozwiązaniu ale moja druga połowa ciągle tylko GAZ - a ja jestem pewny że wówczas koszt MINIMUM drugie tyle bo węglem i trochę drewna to koszt  u mnie za ten sezon ok. 2,5 tyś. /z CWU i w domu 21-23oC/.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.