Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura CWU ustawioną na 60°C na kotle sterownik utrzymuje 67-68°C i moduluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna modulacja to kwestia emisji i pomysłu programisty. Nadwyżkę dobiera sterownik, więcej wyjść oraz opcji w wersji V2. Tu jednak Technix obiecał, że jak ktoś z userow v1 będzie potrzebował więcej opcji,to te kilka sztuk wymieni na bardziej rozbudowany model.

Wykresy przez moduł internetowy plus czujnik tlenku węgla.

Z tyłu panelu jest wyjście USB do aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o soft niż wyjścia, mnie tyle wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika powrotu, tak więc nie wiem jaka temperatura. CWU 60 a histereza 20°C, chodzi o to żeby rzadziej się odpalał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelletem ale na wszelki wypadek mam papiery i dysze na ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To +- ile spalasz, wiadomo że nie jest to adekwatne żeby porównywać bo zależy od ilości osób w domu ale ciekawość nowego kotła Technixa z nowym sterem bierze górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pelecie popiołu mało co jest. W porównaniu z poprzednim kotłem z podajnikiem tłokowym, kotła wogle nie słychać. 

Jak narazie trudno powiedzieć. Najwięcej poszło przy pierwszym odpaleniu, trzeba było zimną wodę grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spalanie

Strona internetowa 

IMG_20200630_225031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy mili jaki król?
To póki co sterownik w powijakach. Część softu jest "przerzucona" z wersji BLACK - dodano tylko kojojowy wyświetlacz i zmieniono interfejs. Podobnie pewnie płytka wykonawcza - jeśli wersja V1 ma tę samą funkcjonalność - pewnie na potrzeby rynku wrzucono płytkę wykonawczą z BLACKA. Ok - rozumiem podejście, bo było to potrzebne, ale dopłata rzędu 700 złotych to przesada. Zaznaczam, słowo DOPŁATA - czyli trzeba zapłacić za sterownik podstawowy (Black) i dodać do tego kolejną kasę za wyświetlacz - bo niczym większym się to nie różni...

Póki co lepiej zastosować wersję podstawową + Tech i2 gdzie za te same pieniądze mamy opcji od zatrzęsienia jeśli chodzi o instalację. Sterowniki konkurencji póki co zjadają go na śniadanie + mają lepszy osprzęt (regulatory pokojowe, opcje internetowe itd).

To może być dobry sterownik, ale jeszcze dużo czasu upłynie. Pytanie czy ktoś będzie skory coś tutaj zmieniać i rozwijać. Nie ma też oficjalnej drogi wsparcia, forum itp - może będzie to tutaj, może nie. Pytanie też jak będzie wyglądać docelowy soft - ten już nie pisany na kolanie. Czy będzie możliwość wysterować pompę kotłową, jak przebiegać będzie sterowanie pogodowe, pokojowe. Czy będzie można ten wybieg pompy ustawić - zrobić coś, żeby temperatura nie skakała. Może ktoś chce mieć bufor, lub zapiąć to do pompy ciepła jako źródło szczytowe. Są to pierdoły, ale ten sterownik kosztuje masę kasy a na tę chwilę jest ubogi że szok...

Do tego droga prezentacji światu - filmiki, jakieś zdjęcia na forum i u Miernika na kanale. Na stronie oficjalnej Technixa nie ma nic, instrukcji zero.
U konkurencji jak chcesz sprawdzić co ma dany sterownik - pobierasz 50 stronicowego PDFa i możesz czytać jak to spiąć z instalacją, czy sterownik obsługuje co trzeba - tutaj poza tym, że ktoś śmiga po widoku głównym gdzie pokazany jest rysunek kotła to nie wiadomo za wiele.
Plus za prostotę i zgrupowane menu - pytanie czy nie będzie za prosto - znaczy ubogo w stosunku do konkurencji...
 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shogunzlasa napisał:

To może być dobry sterownik, ale jeszcze dużo czasu upłynie. Pytanie czy ktoś będzie skory coś tutaj zmieniać i rozwijać. Nie ma też oficjalnej drogi wsparcia, forum itp - może będzie to tutaj, może nie. Pytanie też jak będzie wyglądać docelowy soft - ten już nie pisany na kolanie.

Zacytuje tylko odrobinke :) 

pytan jest wiele to fakt . Nie ma za dużo informacji , tematów czy też forum na którym można by coś więcej się dowiedzieć . Miejmy nadzieję a może to ja ją mam , że ster będzie rozwijany i pójdzie w stronę tego czego użytkownicy chcą . 

mnie on bardzo interesuje z prostego wniosku 

producent dobrego palnika +kotła powinno sie równać dobrego sterownika.

co z tego wyniknie zobaczymy . Pierwsze wrażenie jest pozytywne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 

Możesz jeszcze pobrać aplikację na androida. Jak najpierw logowaleś się z kompa , to przy pierwszym logowaniu z fona jak pamiętam samo powinno się zapytać czy zainstalować aplikację.

Masz jeszcze zakładkę wykresy na której możesz załączyć, wyłączyć dane linie.

 

Wyjściowo przesyp jest skalibrowany na 14kg/h , to trzeba dobrać, aby wskazania spalania paliwa były właściwe. Jak wiesz ile wsypałeś, to po wypaleniu kosza wiadomo ile korygować.

Przesyp dotyczy dolnego podajnika.

 

Kocioł grzeje na 67-68 przy nastawie bojlera 60, bo dobiera nadwyżkę grzania,aby dobić bojler. 

 

Koło jesieni ma być wersja pośrednia na 5calowym ekranie, bo to sam ekran robi największą różnicę cenową. 

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też licze, że wyjdzie z tego coś dobrego. Dziwi mnie tylko fakt, że zaczynane jest to od zera - jakby koło miało być wynalezione na nowo.

Wiadomo z Techem czy z Kipim się nie dogadasz bo to już molochy, ale taki Timel czy Brager jakieś zaplecze mają i sprzętowe i softwarowe i nie musiałoby to być wałkowane od zera. Podejrzewam, że jeden i drugi szuka jakiegoś partnera handlowego bo na rynku coś się przebić nie mogą.
Brager ma gamę sterowników pod pellet, ekogroch w tym 5calowego dotykowca, moduł rozszerzeń, internetowy itd a coś na rynku nie może ruszyć.

Jakieś decyzje tutaj musiały paść - zobaczymy co się wyklaruje - czy dostaniemy dobry sterownik, czy już za 5 lat dostaniemy to co konkurencja ma u siebie od lat dziesięciu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyp paliwa jest w ustawieniach serwisowych, tam nie mam dostępu. Na telefonie też mam podgląd, tyle że na komputerze wygodniej. Ja ten kocioł też wybrałem ze względu na producenta kotła i palnik sv. Poprzedni tłokowy był z sterownikiem Tech, szkoda onim gadać. O nadwyżce temperatury to rozumiem. 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam kocioł że sterownikiem black były dwie reklamację częste alarmy,sterowanie zaworem błędne,teraz otrzymałem 3 sterownik narazie tydzień to testuje i wygląda na ok.Ale mam pytanie ten 3 sterownik jest w takiej dużej obudowie są z przodu nacięcia jakby można było zainstalować inny wyświetlacz i właśnie o to chcę zapytać ,da się?Ogólnie muszę pochwalić firmę technix żadnych problemów,zadzwoniłem opisałem problem i na drugi dzień był sterownik u mnie .Tak było dwa razy,teraz mam soft z numerem 35

 

 

20200806_105818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroby wieku dziecięcego, ale najważniejsze że serwis porządnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zestandaryzowali obudowe. Plytka wykonawcza jest ta sama dla wersji black jak i dla wersji kolorowej. Pewnie podepniesz wypasiony wyswietlacz, wylamiesz zaczepy i masz kolorowa wersje. Szkoda tylko ze ta kolorowa nic nie daje poza tym ze jest kolorowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w Plumie z pokrętłem i touch. Dlatego tam akurat zawsze namawiam żeby tą różnice w cenie dołożyć do EcoNetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie strefy czasowe są niezbędne, no i sterownik z panelem kolorowym graficznym jest bardziej przejrzysty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O pompie kotła coś słychać w sterowniku Argos Max Pid, RCK opłaca się montować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Termostacie pokojowym T1000 jaka jest histereza załączania, wyłączania pompy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.