Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.10.2021 o 00:16, Pieklorz napisał:

ArgosMax v2 jest do Skamp pv 15kW na pellet. Generalnie do wersji pelletowej z opcją zejścia do ekogroszku.

1. Temperatura kotła powinna być wyższa. Np. chociaz 50 na groszek i chociaż 55 na pellet.

Krzywa natomiast dotyczy zaworu mieszającego i pracy siłownika. Tam można ustawić wg życzenia 30 dla +10 ...

3 dla peletu i skamp-pv 15 kW. 

Obniżyć nadmuch, zmniejszyć moc. Dane wyjściowe sterownika są na SV200 średni aby pasowały dla kotłów 15-24kW 8podawanie 16pauza na pellecie. Także.na niższa moc większa pauza, nieco niższy nadmuch

4. Jak pogodowy i termostat ustawiony na obniżenie zaworu, to pogodowy wylicza np. 40st.C a termostat każe obniżyć od tego o dodatkowe 5st.C. termostat musi być podłączony i musi być aktywny w menu.

5. Na dole są ikony jaki wykres się rysuje. Mocy tam nie ma

6. Producent sterownika rozwija softy. 

uzupełnienie do punktu 2/ - ilość kg w koszu zasypowym zależy od granulacji węgla. Im grubszy, tym mniej kg. Przypuszczam, że np. Greenpala 150 kg byś tam upchał.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 12:00, Kijasr napisał:


Ludzie popełniają błąd gdy szukają płomienia, że ma dotykać ścianki to nie prawda.

Kijasr właśnie taki piękny płomień masz na zdjęciu profilowym 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Chciałbym zaktualizować swojego ArgosMax v2.(brakuję mi czujnika temperatury od pompy kotłowej, mam też solary sterowane przez sterownik plum a można by było zapiąć to na jednym sterowniku). Zakupiłem go razem z piecem od firmy MiroMac. Czy można wgrać soft od firmy Sekom? Jeśli tak to do kogoś mam się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto informacyjnie wspomnieć o dwóch sprawach.

Ze względu na braki różnych rzeczy do produkcji i montowane różne motoreduktory w ostatnim czasie wpadliśmy na pomysł aby uniezależnić pracę górnego podajnika.

W nowych softach podajnik górny dosypuje paliwo gdy dostanie sygnał z czujnika pojemnościowego. Dzięki pilnowaniu gęstości zasypu na dolnym podajniku jest także bardziej precyzyjnie dawkowane paliwo do procesu spalania.

 

Druga informacja jest taka, że doszła współpraca z analizatorem spalin BCA-02 . Ten pomysł będzie teraz rozwijany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2021 o 16:29, Pieklorz napisał:

 

Druga informacja jest taka, że doszła współpraca z analizatorem spalin BCA-02 . Ten pomysł będzie teraz rozwijany.

@Pieklorz Na jakiej zasadzie praca sterownika z analizatorem. Sterownik wymaga wstępnych nastaw względem których po pomiarze z analizatora dokonuje korekty nadmuchu w zależności od wskazań? Czy generalnie podpina się układ tandemu i sam reguluje nadmuchem w zależności od bieżących wskazań?  Chodzi mi o to czy nastawy wstępne są wymagane i czy mają one wpływ na szybkość osiągania odpowiednich parametrów wyjściowych gazów  i regulacji procesu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajemy tlen dla mocy max dla SVki 9-10%

Oraz tlen dla mocy obniżonej tu dla SVki 13-14%

Podajemy wielkość korekcji dawki wyjściowo sprawdzą mi się 30%.

 

Moc obniżona jest w menu kodowym do pelletu ustawiam jak w normie 30%.

 

W BCA-02 ustawiamy komunikację na modbus AL.3 a szybkość transmisji na A-1 ustawiamy na 15

 

Podłączyć pod RS485 A B

Aktywować w sterowniku i działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz panowie można powiedzieć z czystym sumieniem że sterownik działa jak należy, jeszcze kilka korekt i będzie całkiem fajna maszyna.



https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220119/4eb2b0db3f76d5e3a5349ba8ddf3387b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220119/6fdcf94d0c5c8c64fa5e95fee63a8faa.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220119/982c7154437d503f45df426d1b5e967a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220119/071a80b6b2b1fbc1e7e1020a2f1b02ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na to co było kiedyś to teraz pracuje jak należy. 

To jest ten mały czy 7cali? 

Ps. Rozdziel linki zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.