Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy na salony zawitał nowy król ?


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej sam sobie rozdzieliłem i otworzyłem. Teraz już jest git.

No teraz modulacja to jest modulacja. Jaki to numer softu ?

Edytowane przez Dikster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

BAJKA!


Jakie paliwo tak się pięknie spala?
Gdzie można pobrać taki software?
Czy wymagana jest sonda lambda? Gdzie ją kupić, ile kosztuje, gdzie podłączyć? Czy jest tego warta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest na pellecie , a na węglu jest podobnie, tu praca jest bez bca-02.

Witam. Co tam ciekawego zmieniono od softu 1.69?
Zmian w sofcie jest bardzo dużo i to już nie jest ten sam sterownik co rok temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że takiej modulacji się nie spodziewałem. Jakie są możliwości zmiany ustawień PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 20:58, Kijasr napisał:

Witam,

Zdemontowałeś ten panel z kotła?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yanosik W tym poście pieklorz to opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma być przy piecu? 😉

Jestem 4 miesiące po instalacji Skampa PV 13 se sterownikiem MAX ale pale ekogroszkiem. Generalnie jestem zadowolony. Jedyne co nie mogę zejść to z temp. Spalin do wartości katalogowej ale chyba ona jest pisana dla pelletu. U mnie 160-240 stopni idzie w komin i chyba jest to trochę strata ?? Najwiecej spalił w grudniu - 800 kg, listopad 500 kg.

No i nie mam mocy na wykresie… jest dodana od jakiejś wersji ?

250E5A35-E875-4C8F-83E0-64303342CD05.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opisuje pieklorz
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/38344-palnik-sv200/&share_tid=38344&share_fid=110131&share_type=t&link_source=app

Na nowym sofcie dopasowuje się do zapotrzebowania i już tak nie lata góra dół. Spalanie jest czyszczejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma być przy piecu?
Jestem 4 miesiące po instalacji Skampa PV 13 se sterownikiem MAX ale pale ekogroszkiem. Generalnie jestem zadowolony. Jedyne co nie mogę zejść to z temp. Spalin do wartości katalogowej ale chyba ona jest pisana dla pelletu. U mnie 160-240 stopni idzie w komin i chyba jest to trochę strata ?? Najwiecej spalił w grudniu - 800 kg, listopad 500 kg.
No i nie mam mocy na wykresie… jest dodana od jakiejś wersji ?

Proszę zobaczyć jakie znaczenie ma umiejscowienie czujnika spalin, czujniki kalibrowane. Według mnie nie ma się co przejmować temperaturą spalin. [mention=1687]Pieklorz[/mention] wszystko wyjaśnił, więc nie ma o co bić piany...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220122/4bab917ca4b4a42516b679bdb99ea2bc.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220122/d0d4acfa3adcddfa438e0a04534e9e35.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcinCw napisał:

U mnie 160-240 stopni idzie w komin i chyba jest to trochę strata ?? Jedyne co nie mogę zejść to z temp. Spalin do wartości katalogowej ale chyba ona jest pisana dla pelletu

W piecach 5-klasy nie ma tak wysokich temperatur, może czujnik pokazuje bzdury?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kijasr napisał:
W dniu 21.01.2022 o 21:22, MarcinCw napisał:

Proszę zobaczyć jakie znaczenie ma umiejscowienie czujnika spalin, czujniki kalibrowane. Według mnie nie ma się co przejmować temperaturą spalin. [mention=1687]Pieklorz[/mention] wszystko wyjaśnił, więc nie ma o co bić piany...
 

No suuuper - nie wiem czy to jest takie bicie piany jak spaliny mają mieć max 120 st. a maja nawet 240 

3 godziny temu, Kociołek napisał:

W piecach 5-klasy nie ma tak wysokich temperatur, może czujnik pokazuje bzdury?
 

Kociołek - dziękuję za informację i pomysł. Faktycznie - wygrzebałem żonie z szuflady termometr do mięsa (max. 200 st.) i włożyłam zamiast tego do sterownika. No i niestety .... zamknąłem licznik ;/

Czyli pomysł dobry - niestety Skamp PV13 wali mi ponad 200 st w komin i grzeje pół miasta:/

 

image1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem nawet cały wątek i przyjmuje do wiadomości - swoją drogą przed wczoraj jeszcze raz zajrzałem do pieca i wyczyściłem te tylne kanały (Skamp PV13) wraz z tylną klapką no i wysypało się trochę sadzy (?) i temperatura spalin zauważalnie spadła z 200-240 do 150-180. Nie wiem czy to zbieg okoliczności z ociepleniem na dworze czy pomogło 🙂

1) Czytając starsze wątki była tam mowa o płycie nad palnikiem i zastanawiam się czy moja jest wsadzona dobrze czy na odwrót? (otwory z lewej, palnik z prawej). Nie mam takiej z otworami różnej średnicy a dwoma dużymi kwadratami.

2) Zauważyłem też, że zewnętrzny czujnik temperatury pokazuje zawsze +3 st. więcej niż w rzeczywistości (np. teraz +2 na dwóch termometrach blisko czujnika, a PID MAX pokazuje +5 st.) Czy jakimiś kodami serwisowymi jest możliwość jego korekty? Czy w ogóle kody serwisowe są dostępne dla "zwykłych śmiertelników", które jednak zakupiły ten ster. ?

3) Pokazała się nowa wersja softu (ekranu i płyty). Czy jest możliwość dostania od kogoś plików wsadowych, typ programatora i schemat kabla co by to zrobić samemu? Nigdzie nie ma żadnych informacji ?

Pozdr.

 

 

IMG_7550.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programatory oferuje Elektro-Miz wysyłają za 250zł + koszt przesyłki

 

Czysty wymiennik i czujnik blisko kotła 140-170 będzie ok, wczesniej na groszko-miałach na stanowisku badawczym dochodziły do 160st.C.

Pionowe po czasie nieco zachodzą, więc spaliny rosną. U mnie w domu na pellecie czysty wymiennik 93-98 a przy brudnym 140st.C. Ponad rok temu paląc węglem do 180 na brudnym wymienniku (mam 24kW)

 

Nowy soft, to m.in:

- współpraca z analizatorem spalin BCA-02

- nowy, dokładniejszy algorytm, bardziej liniowo pracujący

- menu z korekcjami wskazań czujników 3021 i tam sa tez dane PID-a do korekcji

 

Tu jest mój stary filmik sprzed paru miesięcy jak się robi aktualizację

 

 

Tutaj filmik z wyglądu i pracy nowego softu:

 

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz,

Dziękuję za informację - programator już pochytałem, a skąd wziąć wsady ?

Kod 3021 u mnie nie działa, może jeszcze nie w mojej wersji ? (HMI 1.49, PLC 1.51)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinCw napisał:

Pieklorz,

Dziękuję za informację - programator już pochytałem, a skąd wziąć wsady ?

Kod 3021 u mnie nie działa, może jeszcze nie w mojej wersji ? (HMI 1.49, PLC 1.51)

 

 

Skrobnij na priva swojego maila to softy wyślę w wolnej chwili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.