Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amica słaba jakość sprzętu


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

Temat w zasadzie pasuje do forum bo o śmieciach i "ekologii" jest tutaj sporo.

Zakupiłem sprzęt Amica, płyta indukcyjna przyznaje po taniości bo dałem chyba coś koło 1200 zeta za nową ale miałem nadzieje, że pochodzi chociaż do końca gwarancji. Niestety po piątym użyciu gdy płyta ostygła  załączył się wentylator co chłodzi elektronikę i teraz załącza się na minute potem przerwa na 3 sekundy i znowu się załącza, tak w nieskończoność.

Co dziwne płyta wydaje sie działać, grzeje, wentylator załącza się, wyłącza, zmienia prędkości obrotowe ale jak tylko płyta ostygnie zaczyna się jazda z wentylatorem.

Dzisiaj gdy mamy rozwinięte systemy kontroli jakości, firmy stosują politykę zero błędów produkcyjnych to jest jakieś nieporozumienie. Pytanie gdzie jest ekologia i ochrona środowiska skoro sprzedają takie jednorazówki a nam każą płacić za ich śmieci? 

Jutro muszę dzwonić do serwisu może są jakieś tajemne kody na reset tego ustrojstwa chociaż podejrzewam, że jakiś czujnik temp się uszkodził. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o usterkę to temat raczej na "elektrodę".

Elektronika do wymiany, podobne problemy są z piekarnikami Amiki z dostępem do sieci, tam pada modem. Amica często kupuje gotowe projekty od innych producentów mam mikrofalówkę Amiki, a raczej Samsunga z której jestem bardzo zadowolony, podobnie ze zmywarką, tylko nie pamiętam kogo to projekt.

A sprzęt musi się psuć, producent zrobi nowy, który też się popsuje i recykling się kreci, producent będzie zadowolony, bo zarobi na nowym i ekolodzy też, bo stary strzęp zostanie przetworzony, a że przy okazji powstanie trochę więcej CO2, no cóż na to też jest rada i znowu ktoś zarobi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jak usłyszy słowo amica to ja trzesie :) jednak to nie zmienia faktu że sprzęt musi się starzec . Smutne to jednak prawdziwe . Pralka samsucka mi gnije i nic na to gwarancja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
4 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Moja żona jak usłyszy słowo amica to ja trzesie :) 

Nie chce koledze podpowiadać, ale w " niektórych sytuacjach" powinieneś nagminnie używać tej nazwy hehe :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 godzin temu, Agni napisał:

Temat w zasadzie pasuje do forum bo o śmieciach i "ekologii" jest tutaj sporo.

Zakupiłem sprzęt Amica, płyta indukcyjna przyznaje po taniości bo dałem chyba coś koło 1200 zeta za nową ale miałem nadzieje, że pochodzi chociaż do końca gwarancji. Niestety po piątym użyciu gdy płyta ostygła  załączył się wentylator co chłodzi elektronikę i teraz załącza się na minute potem przerwa na 3 sekundy i znowu się załącza, tak w nieskończoność.

Co dziwne płyta wydaje sie działać, grzeje, wentylator załącza się, wyłącza, zmienia prędkości obrotowe ale jak tylko płyta ostygnie zaczyna się jazda z wentylatorem.

Dzisiaj gdy mamy rozwinięte systemy kontroli jakości, firmy stosują politykę zero błędów produkcyjnych to jest jakieś nieporozumienie. Pytanie gdzie jest ekologia i ochrona środowiska skoro sprzedają takie jednorazówki a nam każą płacić za ich śmieci? 

Jutro muszę dzwonić do serwisu może są jakieś tajemne kody na reset tego ustrojstwa chociaż podejrzewam, że jakiś czujnik temp się uszkodził. Miał ktoś podobny problem?

No też niestety dałem się nabrać na topową amicę indukcja oczywiście i działa nawet dobrze ale tylko do zaniku napięcia bo potem to już tragedia , trzeba ją wyłączyć na korkach od napięcia na co najmniej 30 minut wg instrukcji tylko że w praktyce to jest co najmniej 1 godz i potem działa , żona drży aby tylko nie wyłączali prądu , tych programistów z łapanki łapali chyba , zresetuj swoją na conajmniej 1 godz tzn wyłącz od zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi? Jak kuchenka pozna że to Ty a nie elektrownia odłączyła zasilanie? Jeśli trzeba ją resetować przez godzinę ( tak wywnioskowałem ) to w momencie awarii wystarczy pstryknąć nadmiarowy i odczekać tą godzinę do włączenia, Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodziarko-zamrażarkę tej firmy serwisant od chłodziarek powiedział że tych naprawia najmniej; mogą być trzy powody 1 mało się psują  2 ludzie nie naprawiają tylko wyrzucają 3 nie kupują ze względu na Wasze opisy. Pozdrawiam Hermogenes

ps. polecił żebym szukał jakiejś typowo rosyjskiej ale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony chciałem wam podsunąć taką ciekawostkę.

Dotyczy ona w części tematu tzn. Słaba jakość sprzętu

Zauważcie różnice w opisach firm produkujących sprzęty AGD np. na Wikipedii

poniżej  dwa linki  do jednej firmy a jaki różnice w opisie 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Beko_(przedsiębiorstwo)

https://en.wikipedia.org/wiki/Beko

W polskiej wersji wikipedii niestety nie napiszą nic o incydentach  tak jak to ma miejsce w na stronie angielskiej.

(Klient ma kupować a nie czytać i podejmować jakieś decyzje)

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trener40 napisał:

Nie chce koledze podpowiadać, ale w " niektórych sytuacjach" powinieneś nagminnie używać tej nazwy hehe :) :) 

Nerwowa kobieta jest :) pracuje w mpk Wrocław :) A jak to źle odbierze i co będzie hihi

I żeby było na temat :) około 8 lat jedna pralka kupiona samsunga nie gnije ta kupiona dwa lata temu już gnije . Nie wiem czy można powiedzieć tak ta firma jest konkretna . Raczej ile sprzętu tyle opini :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko pogratulować, ale nie ma się co okłamywać czasy w których kupywalo się sprzet ktory pracuje po 15 lat niestety już dawno minęły, co nie kupisz, wszystko jakieś takie delikatne, funkcji 3 miliony by miało się co psuć a nie pracować. Miałem boscha zmywarke - padla (za linkowany temat kilka postów wyżej), pralka samsunga, porażka - gnije, cieknie i łożyska sypia się jak w chińskim rowerku, można by takich przykładów mnożyć i mnożyć ale chyba trzeba się przyzwyczaić bądź odzwyczaić i nie używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padł moduł, z tym że po 5 latach, ale swoje obmyła codziennie mycie a nawet i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Amica ciekawe bo u mnie matka ma kuchenkę i mikrofale Amiki, od 2 lat ma zmywarkę i wszystko jest ok. Siostra kupiła cały zestaw do zabudowy, płytę, piekarnik, mikrofale i zmywarkę Amiki  poprzednie się jej nie psuły, ciężko powiedzieć jak to z tym na prawdę jest. Myślę że zależy jak kto trafi. 

Ja znowu mam znoszenie na punkcie Beko. 6 czy 7 lat temu sobie ubzduralem że to jedyna firma która robi sprzęt w EU i od tamtej pory wszystko kupuje Beko bez żadnych awarii. Pralka, kuchenka, lodówka, zmywarka, mikrofalówka. Ba, nawet babce kupiłem odkurzacz Beko (2 lata temu) nadal działa. Zmywarka i pralka przy mojej rodzinie chodzą codziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zależy jak kto trafi. 

To tak jak z tymi spodniami z dowcipu o krawcu. Nowe spodnie rozeszły się po tygodniu , petent przy naprawie pyta krawca. Dlaczego to się rozłazi ? zobacz mówi krawiec spodnie są z piątku wszyscy się spiesza do domów, kupuj zawsze z poniedziałku wtedy są wypoczęci i dobrze pracują. Za jakiś czas przychodzi znowu ze spodniami, krzycząc z drzwi Twoje rady nic nie warte, krawiec oglądając spodnie mówi one są z poniedziałku tylko nici były z piątku. Pozdrawiam Hermogenes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja kosztow i materiałów doprowadziła do takiego stanu rzeczy. Obecnie kupuje sie jak najtanszy model z potrzebnymi funkcjami i ma nadzieje ze podziala z 5 lat. Kazdy rok ponad to to i tak zysk użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 8.03.2020 o 18:22, Hermogenes napisał:

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi? Jak kuchenka pozna że to Ty a nie elektrownia odłączyła zasilanie? Jeśli trzeba ją resetować przez godzinę ( tak wywnioskowałem ) to w momencie awarii wystarczy pstryknąć nadmiarowy i odczekać tą godzinę do włączenia, Pozdrawiam Hermogenes

Nie wiem gdzie czerpie te wiadomości ale nawet w ich dziwnej instrukcji o tym piszą , to fakt a nie banialuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że płyta jest NOWA użyta kilka razy. Szok.

Co w dzisiejszych czasach można napisać, że się nie zdarza. Chyba, że - Amica kupuje najtańszy sprzęt u chińczyka i nakleja swoje logo. Na mojej płycie dumnie stoi napis Made in Germany ale jak widać Germany oznacza port w Hamburgu, przez który ściągnięto z chin to dziadostwo :)

W porównaniu do Electroluxa takiego sprzed 10 lat to samo szkło jest ze dwa razy cieńsze w Amice, budzi niepokój, że kiedyś pęknie. Produkt ogólnie wygląda na delikatny przez co nieprzyjemnie sie to użytkuje. 

Serwis przyjął zgłoszenie, dostałem SMS, że części już mają teraz czekam na serwis zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w całości w Electroluxa. Latem 2019 remontowałem od zera kuchnię. Średnia półka AGD Electroluxa, żeby nie przeginać z cenami, bo najdroższe modele to tylko mają więcej bajerów, których się nie używa a i tak za całe AGD wyszło grubo ponad 20 tys. złotych. Kupowanie najtańszych modeli to też nie jest dobry pomysł. Stolarz co robił meble u mnie do kuchni a robi 4 kuchnie miesięcznie to mówił, że największe badziewie aktualnie to Bosch & Siemenes - tak wynika z jego obserwacji. Mnie dużo ludzi odradzało Electroluxa. Mimo wszystko zaryzykowałem z tą marką. Póki co, wszystko działa do dziś. Każde AGD Electroluxa do zabudowy ma 5 lat gwarancji - trzeba samemu zgłosić, żeby dostać certyfikaty 5 letnie. Moim zdaniem psucie się to zjawiska losowe i w każdej marce coś się psuje - takie czasy i jakość sprzętu. W domu jest stara suszarka Whirpoola do ubrań kupiona w USA przez Polamer w latach 80-tych i działa do dziś, ponad 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Agni napisał:

Co w dzisiejszych czasach można napisać, że się nie zdarza.

Oczywiście,że się zdarza,ale sporo osób zamiast zgłaszać usterkę zwyczajnie zwraca towar jeżeli mieści się w okresie 14 dniowym.

O Twoim problemie jest trochę w necie (jednym wentylator zdycha a innym działa cały czas) i dotyczy to w zasadzie każdej marki.

Dzisiaj większość podzespołów produkowanych jest w Chinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.