Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ocena ofert na instalacje FV


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę wprost że nikogo nie reklamuje ale ja szwagier i kolega braliśmy na solarne.info ceny całkiem spoko co rusz mają fajne promocje. Od siebie polecam:)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

,,, Dostałem w weekend niezobowiązującą ofertę na elementy PV - ceny netto!

Powiedzcie czy ta oferta jest dobra czy taka sobie ,,,

Panele tylko JAM60S10-340/MR, to są ich najlepsze w tej chwili panele.
Jak przeliczysz moc tych paneli do ceny zakupu to zobaczysz, że 1 kWp będzie tylko nieznacznie droższy.

Falownik SUN 2000-KTL-M0 jest to bardzo dobry falownik.
W wrześniu na naszym rynku pojawi się nowa seria falowników z oznaczeniem M1.

Z ciekawszych nowych dodatków to:
1 - wyjście zasilania awaryjnego jedno fazowego (przy braku prądu w sieci mamy napięcie w obwodzie awaryjnym), potrzebny dodatkowy moduł.
2 - wbudowany moduł PID Recovery  (pobór mocy tylko 10 W).
http://pidbull.com/what-is-pid/
3 - algorytm wykrywania łuku elektrycznego po stronie DC.
4 - możliwość podłączenia magazynu energii.
5 - nowe optymizatory dedykowane do falownika
  - minus - to dodatkowy koszt
  - plus - na generatorze fotowoltaicznym jest cały czas 0V gdy nie jest podłączony do falownika (straż pożarna , rozłącznik awaryjny) 
  - plus - przy instalacjach na skomplikowanych konstrukcyjnie dachach pełna optymalizacja paneli PV. 
  - plus - komunikacja optymalizatorów z falownikiem po przewodach DC.


Co do konstrukcji nośnych pod panele PV, to BAKS ma ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
http://www.baks.com.pl/wp-content/uploads/2019/12/PV_2019_wys.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Jak przeliczysz moc tych paneli do ceny zakupu to zobaczysz, że 1 kWp będzie tylko nieznacznie droższy.

Spokojnie to pierwsza przymiarka, będą następne , musowo w dół.

Nie znam jeszcze mocy docelowej ani lokalizacji - w sobotę jak omawiałem z kolego tą ofertę to Żona moja myślała, że tylko rozmówki po 2 butelce.

Jak dzisiaj zaczełem szukać lokalizacji to już problem- muszę Ją przekonać konkretami- ma się podobać, być niewidoczne i nie niszczyć dachu, a i najważniejsze nie przeszkadzać koniom i psom w codziennych szaleństwach.

2 godziny temu, Wello napisał:

Niewiarygodnie niska cena. To ze wszystkim? Co z uziemieniem, skrzynką elektryczną, pomiarami? Wychodzi 3,7k/kWp.

Dla mnie same materiały bez konstrukcji to ok 3kzł/1kWp - czyli pewnie też za całość tak będzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 17:03, Witek-z-Ulicy napisał:

Falownik SUN 2000-KTL-M0 jest to bardzo dobry falownik.
W wrześniu na naszym rynku pojawi się nowa seria falowników z oznaczeniem M1.

Ta nowa seria już się pojawiła - na razie duże moce np 100kVA, sporo droższe od "zwykłej" 100kVA- M0.

Poczekamy, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie właśnie Mikkei wkręcił. Później poklikalem i się od gości od tej wyceny dowiedziałem że mają wejść taryfy gwarantowane. Już niby długo wchodzą. I teraz to dopiero zaczyna być serio ciekawe:) i pompa ciepła na PV już się nie opłaca moim zdaniem. Ojciec chce mieć wygodę pod ręką to pellet ze zbiornika. A mamy akurat w kotłowni jebutny kanał pod samochody. Dobrze myślę gdy pellet dużo tańszy niż cena rynkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ZE dla zwykłych prosumentów będzie naliczać moc bierną pojemnościową - to już potrafią nowe(aktualnie montowane) liczniki dwukierunkowe. To dopiero będą jaja... https://www.gramwzielone.pl/trendy/23005/energia-bierna-pojemnosciowa-nowym-kosztem-prosumentow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa na chwilę obecną nieaktualna. A jakby co to będzie trzeba sprawić sobie kompensator mocy biernej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DzonyZerg napisał:

Ojciec chce mieć wygodę pod ręką to pellet ze zbiornika. A mamy akurat w kotłowni jebutny kanał pod samochody. Dobrze myślę gdy pellet dużo tańszy niż cena rynkowa?

Z pelletem jest problem , gdyż bardzo chłonie wodę, szczególnie ten lepszej jakości, nie wiem jak zabezpieczysz paliwo w kanale przed wilgocią.

Ja kombinowałem ze zbiornikiem zewnętrznym - takim silosem, nawet był taki do kupienia w cenie złomu, ale pojechałem do jednego znajomka , który miał podobny silos na pellet, a on już na workach jedzie, tyle się wilgoci na blasze zebrało od środka że prawie cały zasyp poszedł w ogród.

I nic u mnie ze zbiornika nie wyszło.

Z tym trzeba uważać, ale to off top, po za tematem.

Niemcy to robią zasobnik przez ścianę z kotłownią , ścianki czy przegrody raczej z drewna

5 minut temu, Outsider napisał:

trzeba sprawić sobie kompensator mocy biernej. 

Taa, takie pewnie u ciebie po rowach leżą i piszczą "ach weź mnie" - to parę zł kosztuje.

Trzeba będzie na każdej z faz w miarę równo odbiorniki rozłożyć - szczególnie UPS-y, oświetlenie 12V,  płyty indukcyjne i sprzęt  TV, a część wyłączać na noc z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sambor napisał:

Taa, takie pewnie u ciebie po rowach leżą i piszczą "ach weź mnie" - to parę zł kosztuje

Tak, leżą dwa. To lepiej bulić kasę i płakać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie jednoznacznej odpowiedzi ani jednego przepisu tak jak na placek Babci.

Tu trzeba samem pomierzyć wsp mocy danych urządzeń w domu i wtedy widzisz że np trzeba dodać kilka Kvar mocy indukcyjnej, indukcyjna jest bezpieczna dla kieszeni a pojemnościowa nie, wiąże się to z tym że wszystkie linie przesyłowe i transformatory są liczone dla indukcyjnego cos fi =0,8, jak do tego doda się cos fi pojemnościowy to rośnie rzeczywiste obciążenie instalacji energetycznej kraju.

Dlatego energetyka zawodowa tak walczy w mocą bierną pojemnościową.

Np dla dużych odbiorców za 1kvar mocy pojemnościowej płaci się kilka razy więcej niż za pozostały prąd, na dodatek są kary za tzw przekompensowanie 

czyli cos fi  bliski jedności i ta sytuacja będzie dotyczyła zwykłej ludności - kara za przekompensowanie cos fi.

Dodatkowo jestem ciekaw jak na nowe liczniki będzie działał inverter od PV, wg mnie może dawać spory cos fi  pojemnościowy co może owocować karnymi opłatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor co ci się stało ? jaki pstrąg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno być zakończenie - "prąd"

Ale wtedy nie było by zgodne z utworem , więc został pstrąg.

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie!
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Chcieliście Polski, no to ją macie!
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Konstanty Ildefons Gałczyński
1936

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rozumiem a już myślałem że się w głowę uderzyłeś albo czadem przy trułeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2020 o 18:57, emigrant napisał:

Niedługo ZE dla zwykłych prosumentów będzie naliczać moc bierną pojemnościową - to już potrafią nowe(aktualnie montowane) liczniki dwukierunkowe. ,,,

Dobre falowniki fotowoltaiczne potrafią kompensować moc bierną indukcyjną oraz pojemnościową w danym obwodzie elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Dobre falowniki fotowoltaiczne potrafią kompensować moc bierną indukcyjną oraz pojemnościową

Ale tylko te nowsze, stare modele, których się zachód pozbywał i trafiły pod polskie strzechy takich bajerów często nie mają i są wtedy efekty takie jak na filmie kilka postów wstecz.

Ponadto to trzeba ustawić a często ludzie nie wiedzą co mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest starych falowników a ile jest nowych z nowymi instalacjami? Skale trzeba znać.

Falowniki Huawei miały dosyć poważną wadę dopiero niedawno wyeliminowaną poza tym chińczyk jak chińczyk zamiast dokładać 1500 do jednego procenta wyimaginowanej wydajności to lepiej kupić 3 panele więcej w tej cenie na pewno dadzą więcej energii i posłużą dłużej niż ten falownik. Mało kto wie ale w ciągu całego życia instalacji falownik na pewno zostanie wymieniony. Wszystkie chińskie falowniki na rynku mają bardzo zbliżone parametry reszta to marketing.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie mam parę pytań miesiąc temu założyli mi licznik do instalacji wszystko ładnie pięknie instalacja zgłoszona oczywiście do pge przysłali dwa świstki z numerami projekt złożony ale nie mam żadnej umowy nic i teraz pytanie mam czekać na umowę czy jechać do pge sąsiadowi przyszła poczta ale był sirotek koronościemy i było wszystko pozamykane a teraz znajomy mówi że trzeba podpisać umowę w pge bo to co teraz produkuję to zapłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.