Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,możecie ocenić moją instalacje ? Teraz gdy zrobiło się trochę chłodniej kocioł potrafi pracować po 10-12 godzin i nie jest w stanie nagrzać bufora .Temperatura na buforze to około 37 C i nie chce być więcej , temperatura na mieszaczu 40C .Kocioł to Ferroli bio pellet 12KV ,tempertura na nim 65C.Coś jest nie tak i nie wiem czy to winna instalacji czy coś innego .To moja pierwsza zima w nowym domu. Narysowałem jak to wszystko jest połączone, bez szczegółów .    

img120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor pierwszy instalator ,który miał wykonywać instalacje nalegał na bufor po czym gdy wszystkie było kupuje wycofał się .Jak powinien podłączony być ten bufor ?. @kiminerojutro podniosę temperatur na kotle do 75 C będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor @kiminero

@sambor mógłbyś napisać jak powinien być podłączony ten bufor .Kocioł pracuje w trybie auto ale najczęściej na najwyższym poziomie czyli 5 ,tylko czasami schodzi do 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą niska temp na buforze masz na dole czy u góry bufora? I czy mieszacz na zaworze gdzie idzie woda na grzejniki osiąga zadaną temperaturę czy nie?

Sprawdź korekty na piecu

Jak masz i paliwo i powietrze w minusie, to tak naprawdę zmniejszyłeś moc kotła.
Weź te korekty obie w górę o co najmniej 3 lub 4 punkty. Stosunek paliwa do powietrza się nie zmieni, a moc kotła wzrośnie. Płomień będzie zauważalnie większy
Masz w instrukcji kotła napisane żeby korekty robić na początku tylko podawaniem paliwa, i dopiero jak tam ci się skończy skala zaczynasz ruszać powietrze ale w przeciwnym rysunku. Zajrzyj do instrukcji, jest to dobrze opisane

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolBl temperatura na górze bufora 37 na dole 36 C ,mieszacz ustawiony na 37 C .Podawanie pelletu 0 ,powietrze +2 .Teraz właśnie dałem temperaturę na kotle na 75 C i będę testował .Kocioł czyszczę co dwa tygodnie tz komorę spalania ,bo widzę duża różnicę na temperaturze spalin .Przez czyszczeniem 170C po 130C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiminero po podniesieniu temperatury na kotle jest trochę lepiej ,tz kocioł jest w stanie dogrzać bufor i instalacje w krótszym czasie czyli około 7 godzin . Kocioł ma teraz ustawiona temperaturę 75 ,ale nie dobija do takiej ,najczęściej jest to temperatura około 68  -70 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po sezonie grzewczym planuje przerobić ogrzewanie na dwa obiegi grzewcze .Czy takie coś będzie ok ? Jeszcze nie wiem na jaki sterownik wymiennie ten co mam czyli tech i 1  może na tech i2 .

img001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor taki był i została zmieniona wkładka na 45 C , bo wyglądało na to że kocioł grzeje na krótkim obiegu ,Nie wiem czy to dobrze tłumacze ale kocioł grzał sam siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.