Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

No to znowu mam dylemat co kupić... od lutego zeszłego roku pale Stabkiem. Nie mam porównania do innych węgli prócz tego, co kupiłem na początku w lokalnym składzie. Tamten rwał zawleczki przynajmniej raz na tydzień. Stabka spaliłem 5 t i tylko raz zerwało.

Duży plus, że suchy.
Popiołu pewnie sporo. Wiadro z 40 kg węgla lub jak kto woli oryginalny pojemnik Skampa. Gdyby się tak popiół nie spiekał to objętościowo wyszło by mniej. Wynoszę co 2 dni i nie przeszkadza mi to. Spalanie średnio 20kg/doba na słabo ocieplony dom 100m2.

Teraz jest po 719 zł z transportem gratis. Czyli 4t - 2.876 zł. Do droższego musiałbym dopłacić spokojnie z 800 zł.....

Pytanie o ile mniej spaliłbym droższego węgla, żeby cenowo się to opłacało. Dodatkowo dodatkowe suszenie.......

Ps. Ale faktycznie ich kierowcy są do d...y.  Raz wywaliła się paleta na ulicę, zrobił sie korek. Nosił z żoną bo akurat w pracy byłem. Drugi raz przekrzywił słupek w bramie. Trzeci kierowca tylko wjechał bezproblemowo na posesję.

 

Chciałem kupić Anmaga od Imex ale 130 zł transport do każdej palety...... Teraz mają promocję po 790 to wychodzi 920/t = 3.680

No i oczywiście mokry...

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem info sms z kodem rabatowym, na ekogroszki KGM - 100zł na tonie dla wybranych klientów. Sprawdzałem i kod nie działa... Może później tam zadzwonię dopytać o co chodzi...

Zobaczymy jak spali się Lew od Sobianka, jeśli spalanie będzie większe od KGM to zastanowię się jeszcze, 300zł na 3 tonach to całkiem fajna kasa.

W mojej sytuacji niestety wchodzi transport płatny, dlatego cena KGM trochę mnie nie przekonuje (89zł od tony).

Ci co mają transport za free to faktycznie, dobry węgiel za tą kasę...

Ja akurat miałem jeszcze ten w starych workach, co miał popiół max do niecałych 4%, teraz widzę, że wartości zmienili w zakresie "1.5-6%". W moim przypadku to na pewno było bliżej tych 6%, a może nawet i więcej :)

Ktoś ma porównanie jak wypadał KGM w starych i nowych workach? Na plus czy minus, jeśli chodzi o nową jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.. Nie posądzajcie mnie czasem o reklamę. Ja nawet nie zachwalam. Wy testowaliście różne to macie doświadczenie. No i potraficie ustawić kociolek... Ja grzebałem i w te i w tamte i jak nic nie kumałem tak dalej nie kumam.. ;) Gdybym miał pewność że dam ponad 900 za tonę i spalę 3t zamiast 4t to by się kalkulowało. Ale nikt mi takiej gwarancji chyba nie da. 

Czystość kotła : jak miałem ustawienia producenta czyli dmuchawa na 55% to kocioł czysty. Ale ile w komin szło to nie wiem.... Inne źródło stwierdziło że 25 starczy. Trochę próbowałem ustawień. Jadę poniżej 20. Jest czarny nalot na ściankach. Nie sadza centymetrowa tylko nalot. Jak kto ma taki kocioł jak ja to proszę o jakieś doświadczenia z nastawami. 20% a zalecane 55_75% budzą moje obawy....

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś tam doświadczenia w spalaniu różnego rodzaju groszków. U siebie, porównując spalanie niby mocnego Karlika do slabszego rosyjskiego ekogroszku mam oszczędności ok. 2-3 kg dziennie (przy podobnych temperaturach). Szału więc nie ma. Inna sprawa, że u mnie cena tych obu ekogroszków jest podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej marne szanse na oszczędzeniu tony... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tona może nie, ale zakładając, że zaoszczędzisz na 10dni 30kg to w skali miesiąca robi się już 90kg. Teraz pomnóż to razy 7, bo mniej więcej 7 miesięcy grzejesz dom (od października do kwietnia) to daje 630kg. Jeśli chodzi o KGM, to na prawdę trudny groszek do ustawienia, przynajmniej według mnie. Kup tak jak ja, na próbę Sobianka. Na allegro 25zl za worek z dostawą. Zobaczysz jak łatwo to ustawić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Grzeje od września a wtedy sypałem co 2 tyg. Kwiecień też już mniej idzie... 

Optymistycznie 0.5t by zaoszczędził. Zaryzykował bym może z droższym ale suchym.. A to latem a wtedy promocje się kończą.. 

Miałem worek próbny anmaga. No popiół bajka porównując ze stabkiem. Ale czy wygląd popioły wart tej ceny... 

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janosh napisał:

To raczej marne szanse na oszczędzeniu tony... 

 

Może przy mrożniejszej zimie? Przy obecnych zimach kocioł często pracuje w podtrzymaniu. Na plus Karlika muszę powiedzieć, ze kocioł mniej zarasta i ma mniej popiołu niż przykładowo ten rosyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat popiół ma znaczenie, bo mam mały popielnik.  Zależy mi, by jednak kocioł chociaż trochę był "automatyczny", żebym nie musiał tam zaglądać co dwa dni. Lew narazie zapowiada się dobrze, powrót bardzo fajny (55 stopni), szybko dochodzi do zadanej. Przy KGM miałem maksymalnie 50 stopni. Zobaczymy po jutrze jak się wypali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma węgiel do temp. powrotu...

A u mnie to z dojściem do zadanej problemu nie ma. Bardziej to ją przebija i siedzi potem w podtrzymaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam Panowie wasze typy ekogrochów i każdy co innego chwali. A ja z myślą ta właśnie tu zaglądam bo nie wiem co na nowy sezon kupić?!Powiem tylko tyle że rok temu paliłem skarbkiem KwK Bobrek i myślałem że już gorszego syfu nie trafię ....a jednak przechwalany KGM GOLD kupiłem 2 tony....co kolega wyżej pisze....masakra Popiołu 2 razy więcej niż przy tym skarbku,, ochrzczonym " i kalorii to on na 100% tych 29kj nie ma!!

Chcę iskrę z Chwałowic ZNOWU po 5 latach kupić bo ten się fajnie spalał jak ,,stary" KWK Bobrek sprzed 3,4 sezonów.

Może ktoś teraz pali iskrą z Chwałowic ? Proszę o opinię. 

 

 

Edytowane przez Leonsjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem, że kupuje Skarbka Lwa. Trochę mi przykopcil na czarno, ale chyba za mało dmuchałem jak na tak kaloryczny węgiel. Zmieniłem nastawy i zobaczymy jak będzie jutro. Już mogę stwierdzic, że jest super. Kocioł szybko dochodzi do zadanej, a popiół to już w ogóle bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Azarah napisał:

Ja już wiem, że kupuje Skarbka Lwa. Trochę mi przykopcil na czarno, ale chyba za mało dmuchałem jak na tak kaloryczny węgiel. Zmieniłem nastawy i zobaczymy jak będzie jutro. Już mogę stwierdzic, że jest super. Kocioł szybko dochodzi do zadanej, a popiół to już w ogóle bajka. 

Skarbek czy Sobianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem testowe z allegro. Niestety z Lwem się trochę przeliczyłem. Przykopcil mi kocioł, ale co najważniejsze spalanie wyszło fatalne. Palił mi się 22h/25kg co dało wynik aż 26kg na dobre. Według mnie nie akceptowalne. Popiół faktycznie sam pyłek i garstka w popielniku. Może to świadczyć o jego małej kaloryczności. Dziwne, że mniej kaloryczna Pantera wypadła dużo lepiej od Lwa. Chyba że ja coś źle ustawiłem na kotle i dlatego tak wyszło... Zapowiadał się dobrze, a wyszło jak zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja mnie naszła. Podziwiam Was, za samozaparcie i wiarę w węgiel z fikuśnymi nazwami na workach. Lew, Pantera, sobianek, skarbek ekstra mocny itd itd. 

Sprzedawcy nazwy zmieniają ładują co mają, jak jest w miarę solidny sprzedawca to zbliżone parametrami, a Wy wierzycie w etykiety... Importujemy bardzo dużo węgla z zagranicy, a niektórzy cały czas wierzą, że palą "polskim".

Nigdy nie kupowałem opału w internecie, bo nie lubię kota w worku. Kupuję na lokalnym składzie oceniając organoleptycznie + test kilku worków w kotle. Po tym można ocenić co jest warty. 

 

PS Do 2 kwietnia spaliłem 2195kg niby kolumbijskiego suchego jak pieprz w workach jutowych po 830zł/tona. Ze spalaniem zero problemów, nie pali się jak papier, tylko sypię i wyciągam popiół. Czego więcej chcieć ? 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów mógłby jeszcze przetestować tego Sobianka Lwa? Jestem ciekawy co się wydarzyło, że takie duże spalanie wyszło... Załączam zdjęcia z Sobianka Lew. 

20200405_092953.jpg

20200405_093036.jpg

20200405_093056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu jest z tym eko Sobianek Lew!?? Jedni piszą że super eko i suchutki !?? Inni piszą że mokry i do D ....Na testach na YouTube u WSZYSTKICH idealny i opinie pod filmikiem w 90% super hiper ekogroch....!!??

Wczoraj zaryzykowałem i 2 tony zamówiłem i wyjdzie coś czuję jak z tym KGM 29kj w tamtym roku..... Też miał być taki dobry Niby...

Ps. Moim zdaniem to wszystko od ,,ruska" idzie a nie z naszych kopalni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Taka dygresja mnie naszła. Podziwiam Was, za samozaparcie i wiarę w węgiel z fikuśnymi nazwami na workach. Lew, Pantera, sobianek, skarbek ekstra mocny itd itd. 

Sprzedawcy nazwy zmieniają ładują co mają, jak jest w miarę solidny sprzedawca to zbliżone parametrami, a Wy wierzycie w etykiety... Importujemy bardzo dużo węgla z zagranicy, a niektórzy cały czas wierzą, że palą "polskim".

Nigdy nie kupowałem opału w internecie, bo nie lubię kota w worku. Kupuję na lokalnym składzie oceniając organoleptycznie + test kilku worków w kotle. Po tym można ocenić co jest warty. 

 

PS Do 2 kwietnia spaliłem 2195kg niby kolumbijskiego suchego jak pieprz w workach jutowych po 830zł/tona. Ze spalaniem zero problemów, nie pali się jak papier, tylko sypię i wyciągam popiół. Czego więcej chcieć ? 

Robię podobnie jadę na skład patrze co kupuję dostaje rachunek,certyfikat.Nigdy się nie sparzyłem.

32 minuty temu, Leonsjo napisał:

To jak w końcu jest z tym eko Sobianek Lew!?? Jedni piszą że super eko i suchutki !?? Inni piszą że mokry i do D ....Na testach na YouTube u WSZYSTKICH idealny i opinie pod filmikiem w 90% super hiper ekogroch....!!??

Wczoraj zaryzykowałem i 2 tony zamówiłem i wyjdzie coś czuję jak z tym KGM 29kj w tamtym roku..... Też miał być taki dobry Niby...

Ps. Moim zdaniem to wszystko od ,,ruska" idzie a nie z naszych kopalni!!!

Większość testów to lokowanie produktów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.