Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednej tony się nie opłaca. Jednak w styczniu zapłaciłem 6x116 zł za transport sześciu ton. W sumie 696 zł. za sam transport. Jednak była promocja i tona z przesyłką wyniosła mnie 646 zł. To blisko 200 taniej na tonie niż u mnie w okolicy. Wiec i tak 1100-1200 do przodu.
Aha aby było ciekawiej jednego dnia przyjechało 5 ton i tona dwa dni później. Auto miało na pokładzie kilkanaście bigbagów.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cemol napisał:

Wyjaśnij mi powyższe Twoje stwierdzenie w kontekście mojej uwagi, że absurdem jest taka sama cena liczona przez PGG za transport węgla  na odcinku 3 km co na odcinku 600 km. To nie jest kolego absurd, to zdzierstwo.

Wyjaśnienie jest bardzo proste. Kiedyś PGG tak właśnie sobie liczyło za transport. W zależności od odległości. Cena węgla z tego powodu wychodziła absurdalna i przestałem kupować groszek z PGG. Po prostu stracili klienta. W innych firmach mogłem kupić węgiel lepszy, który z transportem wychodził taniej. Może jeszcze wrócę do PGG, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno. Ktk ma suszarnie i suszy groch. Jeszcze nigdy mokrego nie dostalem. 2 sezony stabkiem  lecialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy numer

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo sama Wesoła może generować spieki koksowe. Raczej średni wybór. No chyba, że domieszany z jakimś ruskiem. Wtedy powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nic mi nie pozostaje tylko kupić ze dwa wory i sprawdzić na szybcika , kiedyś paliłem nawet Rydułtowami  80 Ri typ 34  i spalało się na sypki popiół , trzeba sprawdzić bo Chwałowice super ale wybieranie popiołu to masakra cała piwnica w popiele , on strasznie sypki i lotny jak pierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem 3 t. groszku z Wesołej w sezonie 18/19. Był to groch z lokalnego składu w workach po 30kg. Ładnie to szło na ekoenergii, czasami się wypiętrzał, ale żadnych poważnych spieków nie było. Odszedłem od tego grochu, bo ciężki worek, drożej niż by sambudrol, w worku full wypas, podziarno, miał, mało tego wymiarowego grochu. Ale inne moje doświadczenie z groszkiem Wesoła. W zacnej firmie handlowej kupiłem ekogroszek o nazwie Wesoła (teraz mają go, jak przystało na zacną firmę po 1035 zł). Do tej Wesołej dokupiłem podobną dawkę Retopala z zamiarem mieszania. No i okazało się że musiałem Retopalem podnosić wartość kaloryczną Wesołej. i Teraz tak, na stronie firmy ani na workach nie ma ani słowa że ekogroszek o nazwie Wesoła jest z kopalni Wesoła. Po prostu firma tak go sobie nazwała. Zwróc uwagę na opis, nie ma tam ani jednego słowa że jest to węgiel z kopalni Wesoła, ale dowiesz się "Ekogroszek Wesoła to paliwo węglowe, które powstaje z wyselekcjonowanych węgli z polskich kopalń charakteryzujących się najlepszymi parametrami jakościowymi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.