Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

I tak sobie pogrywają z frajerami żonglując tylko wersjami strony - raz dostawa włączona w cenę na stronie, a raz dopiero w koszyku.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleta 750 kg i przesyłka dopiero po wpisaniu danych - dla mnie to etycznie wątpliwe. Tak, jak 800kg Tauronu. Inni jakoś potrafią zapakować tonę, a i większość wlicza cenę przesyłki w cenę węgla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ptaszniko napisał:

Dołączam się do pytania o ATEX ekosun. Zna ktoś ten ekogroszek?

Aktualnie mam Mercury. Super mało popiołu, moc odpowiednia. Jak dla mnie bdb węgiel.

Ecosun na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workowany kurierem. Jak na razie spalone 100kg i kamieni brak. W workach lekka wilgoć.
Jednak w porównaniu z gnojem, który dostałem z MOCNYM, to Mercury jest malina. Super suchy nie jest, ale na pewno nie jest mokry.
Jedynie świadectwo dołączone do węgla jest jakieś lipne (dzwoniłem i wyjaśniałem, ale to i tak nic nie dało), bo napisane jest, że min 24 MJ a nie 26 jak zapewniają. Zresztą żadne parametry się nie zgadzają z tymi na stronie. Jednak przy ustawieniu 26MJ pali się bdb a popiołu naprawdę jest bardzo mało. Po prostu mówili, że maja certyfikaty i są one ogólnodostępne na stronie, a wydawane świadectwa są niby jakiś uogólnione :) No tak to jest.
Z moich doświadczeń na pewno jest bliżej 26 MJ niż 24.
Na zimę raczej zamówię ECOSUN. Widzę, że to chyba dość dobry węgiel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam czasu na polemikę z kolegą @HarryH dlatego ograniczę się do wniosków z mojego zakupu:
- węgiel wilgotny (minus), wsypałem 4 kg do tekturowego pudełka i za 2 tyg. napiszę jak zmieniła się waga
- worki mocne jak zawsze tylko tym razem średnio co trzecim/czwartym w lewym górnym rogu zgrzew puścił (minus), worki czyste, po przerzuceniu ponad 2 ton na rękach nie ma pyłu węglowego
- zważone 6 losowych worków i waga waha się 25,3 kg - 25,6 kg (plus)
- wielkość ziarna z przewagą drobniejszego 
- najważniejszy test czyli jak się pali i jaką ma moc dopiero w październiku :D 

 

 

20200521_185904.jpg

20200521_193052.jpg

20200521_195456.jpg

20200521_200121.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damdam napisał:

Trochę nie mam czasu na polemikę z kolegą @HarryH

A ja mam czas, więc niech przemówią fakty. Kupiłem worek Karlika na podwrocławskim składzie autoryzowanym PGG - suchy jak pieprz, przesiany i zapakowany w szyty i bardzo mocny worek "jutowy" (jak Sambudrol) - tu widać, że jest lepiej niż ze sklepu PGG. Worki - 900PLN, luz 820 - więc 3% więcej niż PGG, ale taniej uwzględniając wilgoć przemijającą.  Również raczej drobny, ale takiego miału jak na zdjęciu z zapałkami nie ma. Jeśli zgodnie z prognozami nadciągnie pogodowy Armagedon - odpalę jutro na próbę i zdam relację. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekmury1 napisał:

Na składzie a może fabryce PGG na Woli koło Pszczyny 607zl luz Karlik.

Zawsze pisałem - Karlik lub Chwałowice za 6 stów ma sens bez 2 zdań. Ale czy za 876 z wysyłką może konkurować z najlepszymi węglami na rynku (jeśli nie mieszkasz na Górnym Śląsku)? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Sambudrol Ecodesign, Powermax - bardzo dobre i suche, poprawny był Sobianek Lew i Bartex Gold (tego za 800 PLN spaliłem trochę w starych i nowych workach), Pieklorz Chwałowice. Każdy z tych węgli palił się dobrze, różnica w popiele jak 1:3 między najlepszym a najgorszym. Pozostaje temat opłacalności, czyli kaloryczności. Spalę jeszcze Karlika dla porównania, ale przy dzisiejszych cenach zapowiada się, że najtaniej opęka się sezon węglem ... najdroższym. 

 

Edit: spaliłem też trochę Retopala, Greenpala i Taurona, ale piszemy o węglach. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten Karlik szału nie robi. Przynajmniej nie za tą cenę.

Sambudrol moim zdaniem gdyby sprzedawał taki opał jak teraz tj. suchy i mocny ale w workach nie syfiących byłby bezkonkurencyjny na rynku.

ATEX ktoś wie co to za towar? Krajowy czy koleżków ze wschodu? Pisałem dzisiaj do ich sklepu firmowego, żeby mi podali kod rabatowy na promocję -50 zł to gość takiego maila wystukał, że nie idzie z tego nic zrozumieć. Muszę tam zadzwonić bo też nie wiadomo czy transport jest gratis czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem worki Sambudrola są OK, kończę właśnie tonę PowerMAXa. Gdyby nie cena, która wg mnie jest wysoka to brałbym na przyszły sezon węgiel właśnie od nich. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 20:46, Ptaszniko napisał:

Dołączam się do pytania o ATEX ekosun. Zna ktoś ten ekogroszek?

Pale tym ekogroszkiem ekosun jest jak piszą w opisie  mało popiołu  siarki , jest certyfikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 11:32, HarryH napisał:

Jeśli zgodnie z prognozami nadciągnie pogodowy Armagedon - odpalę jutro na próbę i zdam relację. 

Odpaliłem wczoraj tego Karlika, suchy jak pieprz i granulacja poprawna (moneta ma 25 mm), a jednak mocą nie zachwyca. Zdam relację po dopaleniu, ale nie zapowiada się to na węgiel za który warto dać prawie 9 stów.

Popiół.jpg

Granulacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcus312 napisał:

Pale tym ekogroszkiem ekosun jest jak piszą w opisie  mało popiołu  siarki , jest certyfikat

Zastanawiam się czy te wszystkie certyfikaty to nie jest taki trochę pic na wodę fotomontaż. Próbka (ekogroszek) dostarczany jest do firmy badawczej przez klienta, gdyby to była wyrywkowa kontrola to jeszcze a tak to zawsze można przykombinować bez trudu. Nie mówię konkretnie o ATEXie, takie ogólne rozmyślanie.

Czy zamawiając w sklepie firmowym ATEX transport jest wliczony w cenę na całą Polskę? Spotkałem się gdzieś z komentarzem, że tak jest ale do 150 km od firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał luzem mają transport darmowy do 15 km od min 1 tony , ja mieszczę się w zasięgu więc mam zawsze transport darmowy.Zadzwoń do nich lub napisz to się dowiesz jak wygląda transport , nie wiem czym paliłeś do tej pory ale jeżeli ciągle poszukujesz dobrego opału to na ekosun się nie zawiedziesz ,ja paliłem już z różnych kopalń i tylko ekosun zrobił jak do tej pory najlepsze wrażenie ,czekam jeszcze może stanieje to znowu go kupuje w zeszłym sezonie był workowany po 820zł  luzem 720zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcus312 napisał:

w zeszłym sezonie był workowany po 820zł

Obecnie jest po 870 zł/t. Rozglądam się dość konkretnie bo wiem już jakie cyrki potrafią być z zakupem ekogroszku, choć do tej pory kupowałem go tylko dwa razy.

Rozmawiałem dzisiaj z osobą od sprzedaży w ATEXie i rzeczywiście jest jak wyżej napisałem. Zamawiając w sklepie internetowym transport jest gratis do 150 km. Na stronie nie znalazłem takiej informacji. Według Pana (swoją drogą miły gość co w dzisiejszych czasach nie jest na porządku dziennym) mają kilkanaście punktów dystrybucji na terenie kraju i po złożeniu zamówienia próbują znaleźć najbliższy punkt sprzedaży ich towaru i stamtąd go dostarczyć by klient miał transport gratis. Jeśli odległość jest mimo wszystko i tak daleka to transport jest naliczany dodatkowo. Takie to moim zdaniem bardzo mało przyjazne dla klienta, ale przynajmniej po tym co mówił starają się by klient był zadowolony. Przypuszczam, że cena o dodatkowej płatności za transport pojawia się po kilku godzinach od zamówienia. Pewnie dzwonią wtedy do klienta.

Do mnie transport jechałby z okolic Bieszczad. Jeśli ktoś ma po drodze stamtąd do mnie swój punkt zamieszkania i chciałby zamówić 3 t ekogroszku z ATEXu niech pisze to może puszczą wtedy auto z HDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym regionie  Polski niż Śląsk, Karlik to dla mnie super opcja. Paliłem rosyjskiml grochami, marketowymi i ten opał jest dobry. Może wilgotny i czasem zbyt drobny ale powtarzalny, bez koksu i żużlu. Może dla innych palników jak moja ekoenergia jest nie najlepszy, kwestia sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leonsjo ja też tak myślałem jak Ty. Niestety tak nie jest. Wszystko zależy gdzie dokładnie mieszkasz i gdzie jest najbliższy punkt dystrybucyjny ekogroszku ATEX. Wiadomo, że jest szansa, że transport będziesz miał gratis, ale równie dobrze możesz go nie mieć. Ewentualnie szukaj kogoś do zamówienia na spółkę. Ja muszę szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 11:12, Ptaszniko napisał:

Obecnie jest po 870 zł/t.

Pierwsza tona tyle kosztuje  jak bierzesz więcej ton to jest obniżka 50 zł taniej taka promocja jest teraz . czyli pierwsza 870żł  i kolejne po 820 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.