Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek HUSKY- oceny, opinie.


yUmA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z Państwa spotkał się z opinią lub używa tego ekogroszku.  Jak dla mnie parametry ok.

Kaloryczność    25MJ ,  popioł    7% , Indeks Rogi    0-1 (to jest zagadk) i  wilgoci całkowitej    10-15%(troche sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czekamy na opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husky dojechał. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Węgiel suchy, frakcja dość gruba. Minimalny minus za worki. Podbierając je od spodu z palety, w kilku zrobiłem dziury. 

Wrażenia że spalania letniego opiszę za kilka dni. Na razie w zasobniku około 25 kg Mercury z Atex, więc musi się dopalić. W obecnym czasie zajmie mu to kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/7-EbnGRQEaI

Tak sobie idzie na pełnej mocy. Całkiem przyzwoity opał wg mnie. Popiołu tez akceptowalnie.  Po dołożeniu przez kocioł nowej porcji fajnie się wypala a po chwili płomień lekko przygasa aż do nowej porcji na palniku. Nie wiem czy tak było na innych węglach, czy coś źle ustawione, czy po prostu ten typ tak ma. Może powinien podawać częściej albo co. 

Nie umiem dodać tutaj filmu, wywala mi błąd. Dlatego też jakoś tam wgrałem na YouTube. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypaleniu worka daj znać,ile Ci wyszło procent popiołu, jak się paliło, czy był mokry, ile kilo w worku, ogólne wrażenie, czy ma w sobie moc, czy polecisz go innym? Czekam na opinie, bo zamierzam go kupić na nowy sezon, czy warto?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym sie cudów . Pewnie taki sam wspaniały groszek jakim byla czarna perła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem ekogroszek HUSKY, pierwsze wizualne wrażenie to duża zawartość miału (cena zakupu 749pln za tonę). Wilgotność średnia. Niestety nic nie mogę powiedzieć na temat spalania gdyż już mam wygaszony piec . Postaram się zważyć zawartość miału i węgla z worka i podeślę info. Takie dane podaje sprzedawca na świadectwie jakości: 

zawartość popiołu max 7%

wartość opałowa min. 24 MJkg

zdolność spiekania RI max 10

wymiary ziarna 5-25mm

zawartość podziarna max 10% (to może być ten miał)

zawartość nadziarna max 5%

zawartość wilgoci max 15%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przerzucania worków mógł opaść w dolne części worka, to co na zdjęciach jest wzięte z górnej części. 

Przesiałem węgiel na sicie 4mm, waga netto idealne 20kg. Waga miału  2.3 kg (trzeba wziąć poprawkę na niedokładność pomiaru) więc mieści się w normach podanych przez sprzedawcę. 

IMG_20200620_150003.jpg

IMG_20200620_150134.jpg

IMG_20200620_150150.jpg

IMG_20200620_150457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przesiewaniu mogłeś trochę miału wytworzyć, ale to i tak nie odbiega od węgla w okolicach 1000 pln. Trzeba odpalić i zobaczyć, jak wartość opałowa i popiół. Na razie wygląda to bardzo zachęcająco w relacji ceny/MJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Czarnym Piorunie. Ta sama firma (ruskie KTK), ale różne węgle. Ogólnie kontrowersyjny temat, zwłaszcza w kamieniach węgielnych sprzedawanych na dużą skalę luzem w 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kotłowni również Czarną Perłę, Stabek i Ekoret. Moje doświadczenie:

Czarna perła - rozpoczynam nią sezon i kończę, nadaje się do palenia w temperaturach otoczenia od -5 , zostawia dużo spieków, trzeba zejść do kotła przynajmniej raz dziennie w celu udrożnienia retorty. Wilgotność spora ale nie leje się woda z worków, jest po prostu węgiel wilgotny. Często dosypuję czyli duże spalanie. 

Stabek - używam w przedziale temperaturowym otoczenia od -15, ładnie się wypala mało wilgotności w miarę przesuszony.

Ekoret (zakład Juliusz) - węgiel na extremalne temperatury, sprawdził się i przy -27, mało popiołu, mało wilgotności, przesuszony. Jeżeli mam gdzieś wyjechać zasypuję tym węglem nie potrzeba częstego zaglądania do pieca. 

W podsumowaniu chcę zaznaczyć duży plus na korzyść Ekoretu, jest to węgiel pakowany na moim składzie w worki polipropylenowe przewiewne. Każdy  węgiel zawsze kupuję z 4-5 miesięcy przed rozpoczęciem sezonu grzewczego więc mają  możliwość się dosuszyć. Nie chajcuję mokrym węglem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem zarówno stabkiem i czarną perłą i mam wrażenie że to te same węgle. Wszystkie parametry porównywalne. W obu przypadkach popiołu tyle że palenie w kotle automatycznym traci sens. 
Spieków nie miałem. Odwiedzanie kotłowni częściej niż 2-3 razy w tygodniu traci sens używania kotła automatycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.