Skocz do zawartości

ramzes11

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia ramzes11

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Znalazłem swoje świadectwa jakości do Perły i do Stabka. Zamieszczam poniżej: CZARNA PERŁA Zawartość popiołu max 9% Zawartość siarki max 0,6% Wartość opałowa MJ/kg min. 23 Zdolność spiekania RI 0 Wymiar ziarna 10-25 mm Zawartość podziarna max 10% Zawartość nadziarna max 5% Zawartość wilgoci całkowitej max 16% STABEK Zawartość popiołu max 9% Zawartość siarki max 0,6% Wartość opałowa MJ/kg min. 24 Zdolność spiekania RI 0 Wymiar ziarna 8-25 mm Zawartość podziarna max 10% Zawartość nadziarna max 5% Zawartość wilgoci całkowitej max 15% Są różnice co prawda bardzo kosmetyczne. Zwróćcie uwagę na jeden bardzo ciekawy szczegół "Zdolność spiekania RI 0", przy HUSKYm jest to 10, błąd na świadectwach?
  2. Są mało szczegółowe, widziałeś jakie dane wpisałem z certyfikatu jakości do HUSKYego? To co podaje producent to malizna.
  3. Możesz wrzucić parametry jakościowe ze świadectwa perły i stabka? Ja zanim swoje odnajdę minie trochę czasu.
  4. Mam w kotłowni również Czarną Perłę, Stabek i Ekoret. Moje doświadczenie: Czarna perła - rozpoczynam nią sezon i kończę, nadaje się do palenia w temperaturach otoczenia od -5 , zostawia dużo spieków, trzeba zejść do kotła przynajmniej raz dziennie w celu udrożnienia retorty. Wilgotność spora ale nie leje się woda z worków, jest po prostu węgiel wilgotny. Często dosypuję czyli duże spalanie. Stabek - używam w przedziale temperaturowym otoczenia od -15, ładnie się wypala mało wilgotności w miarę przesuszony. Ekoret (zakład Juliusz) - węgiel na extremalne temperatury, sprawdził się i przy -27, mało popiołu, mało wilgotności, przesuszony. Jeżeli mam gdzieś wyjechać zasypuję tym węglem nie potrzeba częstego zaglądania do pieca. W podsumowaniu chcę zaznaczyć duży plus na korzyść Ekoretu, jest to węgiel pakowany na moim składzie w worki polipropylenowe przewiewne. Każdy węgiel zawsze kupuję z 4-5 miesięcy przed rozpoczęciem sezonu grzewczego więc mają możliwość się dosuszyć. Nie chajcuję mokrym węglem.
  5. No i jak oceniasz ten węgiel wg. parametrów producenta i zdjęć?
  6. Podczas przerzucania worków mógł opaść w dolne części worka, to co na zdjęciach jest wzięte z górnej części. Przesiałem węgiel na sicie 4mm, waga netto idealne 20kg. Waga miału 2.3 kg (trzeba wziąć poprawkę na niedokładność pomiaru) więc mieści się w normach podanych przez sprzedawcę.
  7. Pierwszy z brzegu worek, moneta 5pln średnica około 23mm. Węgiel dostarczony 2 dni temu.
  8. Witam, kupiłem ekogroszek HUSKY, pierwsze wizualne wrażenie to duża zawartość miału (cena zakupu 749pln za tonę). Wilgotność średnia. Niestety nic nie mogę powiedzieć na temat spalania gdyż już mam wygaszony piec . Postaram się zważyć zawartość miału i węgla z worka i podeślę info. Takie dane podaje sprzedawca na świadectwie jakości: zawartość popiołu max 7% wartość opałowa min. 24 MJkg zdolność spiekania RI max 10 wymiary ziarna 5-25mm zawartość podziarna max 10% (to może być ten miał) zawartość nadziarna max 5% zawartość wilgoci max 15%
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.