Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek HUSKY- oceny, opinie.


yUmA

Rekomendowane odpowiedzi

Rozczarowanie jest bo w partii którą kupiłem w 2020 roku w workach 20 kg, była moc a tutaj nie ma , czyli słabszy opał?, i co innego w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko określić to co jest widoczne     1- popiół jasny lekki mniej niż 5 procent.   popiół ciemny, kamyki, chrupki więcej niż 9 procent,.                                               2- spalanie mniejsze, szybciej dochodzi do zadanej ,przy tej samej temperaturze w budynku i na zewnątrz , ustawień nie zmieniałem , kocioł pracuje w Pid, kilka osób którzy palą nim , mówią że każda partia jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś kto ogarnął spalanie tego węgla mógłby napisać jakie nastawy ma na piecu? Mam wrażenie że węgiel jest twardy, potrzebuje długie przerwy na rozpalenie  ale jednocześnie jak rozpala się to momentalnie przygasa.
prosze bardzo niech ktoś napisze jaki czas podawania, jakie przerwy i nadmuch ile procent i z jak duża przesłoną wentylatora. 
z góry dziękuje  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w PID i nie wiem jak ci pomóc, musisz zmusić kocioł do ciągłej pracy z niewielkimi przerwami  na odstawianie, nadmuch jest naprawdę delikatny, momentami mało słyszalny, węgiel spala się powoli długo "wyleguje" się na palniku,    

Temperatura spalin w czopuchu to  przeważnie 70-80*C chyba, że jest mróz wtedy skacze do 100*C a czasami do 110*C

 

hhhhhhh.png

Dmuchawa z hallotronem dobiera sobie  obroty sama, 

Spalanie utrzymuje się nadal w granicach 800 kg miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daria37 napisał:

Czy ktoś kto ogarnął spalanie tego węgla mógłby napisać jakie nastawy ma na piecu?

Zmierzyłem.

Podawanie 6s

Przerwa 90s

Nadmuch musisz ustawić, tak żeby delikatny  kopczyk  utrzymywał się na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, przetestuję. 
Obecnie mam 6 s na 40 przerwy i dmuchawę na 37% ale nadal robią się spieki koksowe. Czytałam ze trzeba dać większy nadmuch, niestety wtedy to już w ogóle źle się pali i nie osiąga zadanej temp. Przetestuje 6/90 z minimalnym nadmuchem, może będzie lepiej. Dziękuje za pomoc 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompy od C.O. (Alpha2)  włączone poza sterownikiem, działają non stop na 5W. 

Spieki masz twarde z węglem,  czy takie, że ręką w rękawiczce  zgnieciesz, się rozlatują?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie otwory w palniku są drożne, jak cześć nie działa  jest zapchana,  to zwiększa się ciśnienie i pozostałymi otworami szybciej przepływa powietrze a to powoduje podniesienie temperatury i przytapianie popiołu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia to chyba "szukacie dziury w calym". Opał spalony, "kalafiora" nie ma, a z popiołem jak z papierosa z ekogroszku jest jak z Yeti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie chyba nie do końca… zastosowałam się do zaleceń Animusa i jest kolosalna różnica w popiole i myśle, że na zużycie się to tez przełoży. Wrzucę fotkę popiołu po nocy bo na razie nie mam czemu robić zdjęć 😀 wszystko się super spala. Uprzednio była brytfanna na 2 dni…

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za cenne porady! Wyczyściłam palnik i chyba wreszcie udało mi się ustawić ten piec. Co prawda metodą prób i błędów wyszły mi inne proporcje, ponieważ nie osiągał temp, ale teraz  jest chyba optymalnie 10 s podawania/ 110 przedmuchu i dmuchawa 20% z odsłonięta całkowicie przesłoną. Pali się ładnie, Popiol który zostaje jest mięciutki, kruszy się w palcach  bez problemu i jest go jakieś 2/3 mniej. Zdjęcia tego nie oddają ale jest naprawdę inny. Już tego nie będę się czepiać, zostawiam tak jak jest.  Dziękuję za podpowiedzi 😌39AC43E5-9460-494B-B6A1-8C3F39B28120.thumb.jpeg.7fec92b047860aa6f199ee279eef067c.jpeg412E8313-5D24-44AC-8F4E-053CC7FD5C3E.thumb.jpeg.ba65833a7e720fae9a7011275d56dbdc.jpeg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny popiół, na małej mocy kotła ładnie się to spala, gdyby temperatury na zewnątrz spadły radykalnie, będzie musiała Pani zmienić nastawy, na szybsze spalanie w jednostce czasu, wtedy pewnie zacznie wytwarzać większe  kawałki spieków popiołowych.  

Proszę sobie zapisać te nastawy.

 

 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół mam taki sam, czy też jest kamień brązowy, bo u mnie jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ruska od KTK nie jest zły ten popiół. Ja bym nie szukał kwadratowych jaj. Mam coś takiego ze Stabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, calcio napisał:

Panowie też zacząłem palic Huskym przesyłam zdjęcia popiołu do oceny  , zastanawiam się czy nie pogrzebać w ustawieniach. 

Widać, że przytapiasz popiół, ciekawe czy dasz radę zejść z mocą, na tym palniku SV200. 

A nie masz wentyla z hallotronem?

Może masz zapchane sitko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj super popiołu nie będzie. Przerobiłem trochę tego towaru. U mnie też się lekko przytapia, choć powietrze mam już ustawione min 20, maks 45 przy 40W dmuchawie (już nieco mało jak na SV200). Taki towar i tyle. Nic nie klinuje palnika, wszystko wypalone, a te spieki rozpadają się przy dotknięciu zgarniaczka na mniejsze. To jest tylko odpad i nie warto marnować życia w kotłowni by uzyskać coś co i tak wywali się do kubła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Animus napisał:

Widać, że przytapiasz popiół, ciekawe czy dasz radę zejść z mocą, na tym palniku SV200. 

A nie masz wentyla z hallotronem?

Może masz zapchane sitko.

Palnik czyściłem jakieś 2 - 3 tygodnie temu jak paliłem innym węglem i był praktycznie czysty, także raczej nie jest zapchany, przesyłam zdjęcia wentylatora i lepsze zdjęcia popiołu z dzisiaj 

 

ustawienia pieca :

Temperatura Pieca 50 stopni

Nastawa temperatury zaworu : 40 stopni ( dzisiaj zmniejszyłem na 35 bo cieplej jest ) 

Podtrzymywanie Dawki 10 sekund

Moc dmuchawy w podtrzymywaniu 20 %

Podtrzymywanie dmuchawy 8 minut

Limit obrotów dmuchawy 70 %

Podajnik 10 sekund 

Pauza 35 sekund

IMG_20220208_102319173.jpg

IMG_20220208_102259685.jpg

IMG_20220208_102452896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten popiół jest ok. Nie widzę tutaj żadnych nieprawidłowości. Osobiście nic bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się tak mocno,  jak pisałem w innym temacie piec na eko obsługuje od września tamtego roku przepaliłem prawie 3 tony Niedźwiedzia z Castoramy który był de facto najlepszy, i cena była super ( 799 zł tona ) , potem przepaliłem 2 tony z lokalnego składu już w niefajnej cenie ( 1370 zł tona ) , a teraz kupiłem 2 tony Huskyego po 1199 zł tona i już 2 załadunek pieca na nim leci średnia wychodzi prawie 42 kg dziennie.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.