Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek a zakazy


darojed

Rekomendowane odpowiedzi

Według danych Eurostatu, gospodarstwa domowe w Polsce mają jedne z najniższych cen energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Uwzględniając wszystkie podatki i akcyzę, taniej w UE ma tylko pięć krajów. Średnio w Unii ceny są o 47 proc. wyższe od naszych. 

https://www.money.pl/gospodarka/ceny-pradu-policzylismy-o-ile-wzrosna-wesolo-nam-nie-bedzie-6450306565289601a.html?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=Money-push

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcus312 napisał:

gospodarstwa domowe w Polsce

Domowe jeszcze tak. Przemysł nie. 

URE sztucznie utrzymywało ceny energii elektrycznej przed wyborami.

Zakłady energetyczne złożyły wnioski do URE o zamiarach podwyżki o 40%od przyszłego roku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, colover napisał:

URE sztucznie utrzymywało ceny energii elektrycznej przed wyborami

Z tego co pamiętam to cena energii była po podwyżce,lecz klient indywidualny tej podwyżki nie widział bo państwo dopłacało,czyli nie patrzeć My:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem od deski do deski i jestem przerażony.

 

Idę zaraz przerabiać instalację na grawitacyjną, żonie kazałem kopać ziemiankę, bo lodówka dużo prądu bierze ! Jeszcze nie wiem co robić z oświetleniem ?! Może lampy naftowe ?

Kocioł ? MPM będzie lepszy, od podajnikowego bo działa bez prądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcus312 napisał:

Według danych Eurostatu, gospodarstwa domowe w Polsce mają jedne z najniższych cen energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Uwzględniając wszystkie podatki i akcyzę, taniej w UE ma tylko pięć krajów. Średnio w Unii ceny są o 47 proc. wyższe od naszych. 

https://www.money.pl/gospodarka/ceny-pradu-policzylismy-o-ile-wzrosna-wesolo-nam-nie-bedzie-6450306565289601a.html?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=Money-push

Dobra dobra, nasze wynagrodzenia też należą do jednych z najniższych, na ceny energii imho należy patrzeć w szerszej perspektywie, przede wszystkim siłą nabywczą pieniądza i zamożnością społeczeństwa, a u nas z tym jest kiepsko choćby porównując do Czech, o starej unii nie wspominając. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszeń odbiorcy prądu nie drenują tak ceny samej energii elektrycznej jak opłaty "towarzyszące" : przesyłowe , abonamentowe , handlowe , sieciowe i diabli wiedzą jeszcze jakie  bo wymyślane są ciągle nowe , ostatnio chyba jakaś kogeneracyjna.

To one windują cenę na fakturze a ich końca nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji na gazeta.pl ukazał się artykuł ekooszołoma dotyczący palenia w kominkach.

Link: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25439412,za-smog-odpowiada-ta-czesc-spoleczenstwa-ktora-stac-na-luksus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, robinet napisał:

dotyczący palenia w kominkach

 Coś w tym jest.

W sąsiednim mieście, z dość zasobnymi obywatelami (Podkowa Leśna) jest spory problem ze smogiem. Paleniska węglowe można od razu wykluczyć, ponieważ wg. danych Urzędu Miasta jest ich 20, natomiast kominków zdecydowanie więcej.

Zresztą urzędnicy zaapelowali do mieszkańców, aby ograniczyli użytkowanie takowych i co ciekawe, sporo osób zaprzestało.

Dodatkowo w Podkowie zamierzają wprowadzić zakaz spalania paliw stałych. I tutaj protestów jakiś nie widać.

Osobiście bardzo lubię takich, którzy w ramach bycia eko, prowadzą suchą destylację mokrego drewna. Tylko zapominają, że ten holzgas trzeba w palniku spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, o6483256 napisał:

Przeczytałem od deski do deski

Może okulary pożycz od kogoś ?. Nie odpowiedziałeś na żadne zadane przeze mnie personalnie do Ciebie pytanie. Tak jak politycy. Oni też widza i słyszą tylko to co chcą. Żadnych konkretów żadnych argumentów nic zero. Twoja odpowiedź poza ironią nie ma nic kompletnie wspólnego z ta dyskusją.

Natomiast co do dalszej części której nie cytuję, każdy by chciał położyć się i pachnieć. Ale tak się w tym kołchozie nie da. To jest tylko dla wybranych. Reszta musi zapierdzielać żeby mieć co do gara i do pieca naładować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robinet napisał:

Przy okazji na gazeta.pl ukazał się artykuł ekooszołoma dotyczący palenia w kominkach.

Link: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25439412,za-smog-odpowiada-ta-czesc-spoleczenstwa-ktora-stac-na-luksus.html

 Dym z kominka zawiera pyły i szkodliwe związki, m.in. tlenek węgla, akroleinę, styreny, formaldehyd czy benzo(a)piren
Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25439412,za-smog-odpowiada-ta-czesc-spoleczenstwa-ktora-stac-na-luksus.html

Nie dałem rady doczytać , więc może ktoś mi uświadomi jak z kominka przy paleniu suchym drewnem ( zakładam że nie meblami ) ulatnia się dym zawierający styreny , formaldehyd  czy benzoapiren .

To samo drewno spalone w postaci pelletu ( zakładam znowu że nie ma tam mebli ) jest już ekologiczne i nie zawiera tychże związków.

Ps.

Założenie o braku mebli w obydwu przypadkach jest  , co prawda ,ryzykowne ale dotyczy to jednakowo obydwu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 10:59, marcus312 napisał:

Nie wiem dlaczego wodór wywołuje nerwowość ale i tak  to będzie energią  przyszłości a na razie  palmy śmieci ale czysto jak tylko się da.

 


Poszperałem w sieci i okazuje się, że pan Arkadiusz "ma gadane". Czyli tłumacząc na język powszechnie zrozumiały, to taki typ narratora środowiskowego lub wsiowego gaduły.
Teraz oceńcie drodzy forumowicze na podstawie zamieszczonego poniżej materiału medialnego , czy pan Arkadiusz jest także wizjonerem medycznym, czy zwykłym szarlatanem.

źródło:

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daromega napisał:

Może okulary pożycz od kogoś ?. Nie odpowiedziałeś na żadne zadane przeze mnie personalnie do Ciebie pytanie.

Niby o czym mamy rozmawiać ?!  Przy twoich hipotetycznych lub/i fantastycznych założeniach, nie ma co dyskutować. Jak się nie sprawdzą będziesz siedział cicho, jak się sprawdzą napiszesz "a nie mówiłem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M_ dzięki za materiał.

Pobieżnie obejrzałem.

Trochę za "wysokie progi" w wykonaniu Pana Arkadiusza a może mój zbyt duży "pesymizm praktyczny"nie pozwalają na jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na pytanie ( dość bezpośrednie ) jakie zadałeś : wizjoner czy szarlatan.

W kwestii "holzgazowania" śmieci to w zasadzie nic nowego , ważne jest przełożenie tego na praktyczne wdrożenie ( materiały , szczegóły konstrukcyjne , środki itp. ) . Na filmie widać tylko próby laboratoryjne. Myślę ,że w tym kierunku może zmierzać w przyszłości utylizacja śmieci ( pomijając recykling ). Zastosowanie tego w instalacjach domowych to chyba dość odległa przyszłość , jeżeli w ogóle. Utylizowanie odpadów w wysokich temperaturach już jest stosowane ale w warunkach przemysłowych.

W kwestii medycznej - trudno wypowiadać się o całości . Materiał pocięty na kawałki i rozpatrywany osobno znów nie jest jakąś rewelacją i nie jest pozbawiony sensu , chociaż inhalowanie się wodorem aby się w najczystszy sposób nawodnić ( co na to płuca ?) jakoś nie przemawia.

Ale kto wie. Może mamy miejscowego Leonarda tylko na razie nie potrafimy go zrozumieć?

W każdym razie ja nie nazwałbym tego szarlataństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

Niby o czym mamy rozmawiać ?!  Przy twoich hipotetycznych lub/i fantastycznych założeniach, nie ma co dyskutować. 

Acha, czyli to że było czysto, ludzie palili olejem opałowym, syfu i smogu nie było, i nagle z pazerności rządu wróciły kopciuchy które są do dzisiaj problemem to jest po Twojemu fantastyka. W takim razie faktycznie nie widzę pola do dalszej dyskusji z Tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z pazerności rządu wróciły kopciuchy"? Czy mnie coś w życiu ominęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że nie rozumiesz !

 

Pozdrawiam, miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No smog to nie mit jak niektórzy twierdzą. Aktualnie mam 252% PM 2,5 u siebie a jak wychodzę na podwórko i wracam to mam ubrania zaraz do prania bo śmierdzę wędzonką. Jak ktoś myśli że to mit to zapraszam do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.