Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek a zakazy


darojed

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, eliks napisał:

"Z pazerności rządu wróciły kopciuchy"? Czy mnie coś w życiu ominęło?

Miłej lektury. 

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/593549,ceny-oleju-opalowego-o-sto-procent-w-gore.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Może i zapomniany stary temat ale pokazuje jak nas ci KAŻDY  rządzący rzucają po ścianach i co 10 lat totalny odjazd jak by ktoś z boku na przestrzeni 40-tu lat oglądał to wnioski tylko dwa albo ćpuny i durnie nami rządzą albo cwane .....lobby bankowo uj wie jakie i wychodzi na to drugie , ile razy już był zwrot w stronę a to koks a to olej a to gaz teraz prąd a za 3 lata gaz potem hameryka pokaże palec to znów węgiel i tak w kółko , nie dajmy sie zwariować i palmy ekogrochem i najlepiej tylko nim a dla koneserów pellet i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hermogenes napisał:

Niniejszym zostałeś wyróżniony złotą łopatą

Normą jest w tego typu dyskusjach, że gdy zabraknie merytorycznych argumentów, jedynym wyjściem jest zmiana tematu czy personalne zaczepki. Złoto z tej łopaty nie pokryło by kosztów inwestycji jakie ludzie ponieśli przy zmianie ogrzewania na ekologiczne olejowe na przełomie wieku, po czym zostali wydymani bez mydła wiadomo w co. Młodzi nie pamiętają tego, bo z jajka na jajko przeskakiwali w czasie jak to się działo, ale wielu starszych pamięta i na długo zapamięta bo ich to dotknęło osobiście. Cudowne zapewnienia rządowe jak to będzie ach i och. Szybciutko pokazano im jaka jest rzeczywistość i gdzie ich miejsce w kotłowni.

Oby nie płakali Ci od gazu, pomp ciepła jak gaz czy prąd, będzie za chwilę trzy razy droższy i będą musieli znaleźć swoje miejsce w kotłowni. Nie życzę tego nikomu bo wiem jak to jest. 

Natomiast mowa jest srebrem a milczenie złotem. Jeśli nie ma się argumentów i nic do napisania to lepiej wcisnąć guziczek i wyłączyć monitorek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daromega napisał:

Natomiast mowa jest srebrem a milczenie złotem. Jeśli nie ma się argumentów i nic do napisania to lepiej wcisnąć guziczek i wyłączyć monitorek. 

Oj kolego,pamięć masz krótką... W stosunku do mnie wolałeś wciskać guziczki na klawiaturce,ale fajnie że tym razem nie idziesz w zaparte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daromega napisał:

Natomiast mowa jest srebrem a milczenie złotem. Jeśli nie ma się argumentów i nic do napisania to lepiej wcisnąć guziczek i wyłączyć monitorek. 

Właśnie straciłeś okazję, żeby być cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daromega napisał:

Oby nie płakali Ci od gazu, pomp ciepła jak gaz czy prąd, będzie za chwilę trzy razy droższy...

Jaką masz pewność, że węgiel nie będzie droższy? Zamiast zakazywać palenia węglem mogą wprowadzić podatek węglowy i zmiana ogrzewania od razu stanie się opłacalna.

Z tego co pamiętam w 2015 r. weszła w życie unijna dyrektywa, która zobowiązywała Polskę do wprowadzenia od 2020 r. zakazu ogrzewania domów węglem. Jak widać nie ma żadnych komunikatów w tej sprawie, więc termin pewnie został wydłużony, niemniej jednak UE dąży do całkowitego wyeliminowania spalania węgla i możemy sobie pisać co chcemy, a oni i tak to zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tylko okazjonalnie na tym forum, ale zawsze lepiej pisać merytorycznie lub wcale ( bez wycieczyk osobistych i polityki) wracając do dyskusji, temat zawsze aktualny, podam na moim przykładzie. Mam 5 letni kocioł ogniwo eko plus i młody już nie jestem ( myślę o przyszłości i starości),  na mojej wiosce od tygodnia jest położony gaz, wczoraj odwiedził mnie kolega co robi w fotowoltaice, a dziś karoka na ES zamieścił kolejne zużycie swojej pompy ciepła, za listopad 384kWh . Człowiek zgłupieć może , bo patrzmy na pompę 384 x 0.65 zł =250 PLN, fotowoltaika ok. 6000 za 1 kWh, gaz na wyciągnięcie ręki, ale nie ma żadnej gwarancji jak nośniki cen będą się kształtować za 5 czy 10 lat i co z fotowoltaiką. Ja na teraz to zostaję z ekogroszkiem i pewnie docieplę chałupę + rolety zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu.

"Ekologia" to biznes a w biznesie nie ma nawróceń , są tylko interesy.

Oczywiście przesadzam , bo jak każdy biznes , dobrze ukierunkowany może służyć dobru ogólnemu i najczęściej służy. Problem w tym ,że dobro ogólne jest różnie pojmowane w zależności od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy inaczej. Od jutra wprowadzamy podatek dla tych co palą węglem. Za każdy dzień 50zł.

Ciekawe ilu z Was się "nawróci" 

 

Takie głupie gadanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możemy w nieskończoność:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_smog_londyński

 

Dlaczego większość pali węglem/drewnem ? Bo nas po prostu nie stać na coś bardziej zaawansowanego technologicznie lub/i nie ma właściwiej infrastruktury. Nie dorabiaj jakiś durnych ideologii do tego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durni to są ludzie, którzy myślą, że można w naszym klimacie raptem zapomnieć o węglu, drewnie czy ropie naftowej. Nie mamy nic co może te źródła zastąpić. Może 20-30% ale nie wszystko. Ile było szumu o dodatki do paliw z biomasy. I co ? Nawet gdybyśmy wszystkie grunty uprawne przeznaczyli na to, to nie starczy. A co do garnka włożyć ? Także niech oszołomy sobie protestują a w realu jest już nie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durni to są ludzie którzy nie widzą problemu smogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie smogu nie ma. Ale tutaj żyją prości ludzie. W technice słabo rozgarnięci. Palą tak jak ich dziadkowie, wielu jeszcze w kaflakach... A kopcą ci co uwierzyli w nowoczesność i nawstawiali śmieciuchów z dmuchawami. A te tak skutecznie potrafią zasmolić wymiennik, że dranie przegnić nie chcą nawet bez żadnej ochrony powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, h3nio napisał:

Jaką masz pewność, że węgiel nie będzie droższy?

 

Żadnej. Ale popatrz jak wygląda prowincja. Wjedź na wioski, popatrz na domy i jak to wygląda. 

https://www.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

Jak im zabiorą węgiel uważasz że gaz pozakładają ?. Nie nie pozakładają. Pójdą w ruch opony, stare gumiaki i takie wynalazki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Ja komuś powiem, że mogą zakazać palenia drewnem czy węglem albo każą wywalić sprawny kocioł, to patrzą jakbym spadł z księżyca. Absolutna abstrakcja. I to oni mają rację a nie mądrale z dużych miast, którzy sami sobie zasmrodzili życie a teraz chcą wszystkich uczyć jak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że największy problem widzicie na rejonach wiejskich a mi się wydaje zupełnie odwrotnie. To w miastach widać więcej dymu, na wsiach dużo opala drewnem. A że ludzie liczą każdy grosz to i mokrym nie palą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma  żadnego problemu. Ta cała nagonka na węgiel i czarnowidztwo to mrzonki. Żeby przeprowadzić taki proces potrzeba czasu i pieniędzy. Pogadać i chcieć, to nie to samo co zrobić. W tej chwili to czcza dyskusja na którą absolutnie szkoda czasu. Tak więc z mojej strony EOT w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daromega napisał:

Żadnej. Ale popatrz jak wygląda prowincja. Wjedź na wioski, popatrz na domy i jak to wygląda. 

Jak im zabiorą węgiel uważasz że gaz pozakładają ?

Jaki to ma związek z tym co napisałem? Odniosłem się do tego, że skoro gaz, czy prąd może być droższy to i węgiel również, nic wspominałem o wioskach. Ale skoro kolega pyta to odpowiem, że jeszcze drewno im zostanie, które będą mogli spalić w piecykach z ecodesign.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wszystkiemu winne fejsboki ,twitery ,fora itp , byle głópek lewak zza laptopa palnie co mu w tej durnej pale zaświta i połowa swiata się napędza tymi idiotyzmami , np Greta czy te przygłupy z lepkimi palcami typu genpeace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


WODÓR - TRZECIA REWOLUCJA PRZEMYSŁOWA

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SONY23 napisał:

zakże spalania węgla

W filmiku powyżej jest też poruszone zagadnienie o węglu jaki on jest cenny dla europy i jakie są plany wobec niego dlatego nie dziwcie się że ktoś chce zakazać nim palić jest przewidziany dla wyższych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.