Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek a zakazy


darojed

Rekomendowane odpowiedzi

eliks ty mieszczuchu ;) Większość pochodzi z prowincji, ja też. Mało tego, nie czuję się gorszy więc nie dziel ludzi na lepszy i gorszy sort.
Po prostu nie wszystkich stać na lepsze ogrzewanie i dopóki państwo nie da porządnych dotacji to tak będzie. Oczywiście moim zdaniem.


Nie trzeba dotacji. Wystarczy aby zarobki były normalne i wszystko. Jak każdy będzie dobrze zarabiał to i do luksusu będzie dążył, jeśli kocioł na ekogroszek można nazwać luksusem. ( Mi się marzy gaz ziemny ale nie ma na wsi i nie będzie, a na tego z butli koło domu nie stać mnie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu między 22,5-23,5*C. Nie wiem jak by to było na gazie ale co porządek i zero obsługi to moje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed eko zasypowca to była masakra. Teraz dużo lepiej ale jak by niw było trzeba w kotłowni posiedzieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo:)) Ale do zasypowca nie wrócę człowiek był głupi,że trwał przy nim jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma nic za darmo. Podajnik niższy koszt grzania ale trzeba troche grzebnąć przy nim. Dla mnie to nie problem wygospodarowac poł godz raz na tydzień. Więcej ruchu więcej zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi. Ja mam Maly problem ze względu na delegacje, a żona jak żona jak jest w domu zimno to podejdzie zobaczyć co się stało, a tak to nie idzie bo jak mówi po co skoro trzeba tylko groszku sypać, a nasypalem przed wyjazdem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te dotacje były faktycznie dotacjami to było by ok. A tak to więcej krzyku niż wszystkiego.
Sąsiad od kwietnia ubiega się o dotacje na gaz, kasy pakuje a papierologia stoi w miejscu.

Bez dotacji juz by to zrobił i pewnie taniej. A tak dostanie te 30%, jemu bardziej zależy na tym kredycie niz 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
14 minut temu, aikon91 napisał:

NIe ma nic za darmo. Podajnik niższy koszt grzania ale trzeba troche grzebnąć przy nim. Dla mnie to nie problem wygospodarowac poł godz raz na tydzień. Więcej ruchu więcej zdrowia ;)

To akurat niekoniecznie. A nie plujesz jakos na czarno po czyszczeniu kotla? Ja zawsze. Moj mial jeszcze taki "fajny" wymiennik poziomy z supre dostepem. Wracalem do chalupy uwalony jak gornik po szychcie prosto pod prysznic.

13 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Nie rozumiem ludzi którzy nie rozumieją problemu smogu bo według ich nie istnieje,ale za to rozumieją problem braku dotacji do wymiany kotła na bardziej eco :)

 

paradoks taki.

Godzinę temu, SlawekOrfi napisał:

Nie trzeba dotacji. Wystarczy aby zarobki były normalne i wszystko.

prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę cały do kotła zeby tym pluć. Jest trochę syfu na pólkach ale bez szału. Jak robię to co tydzień jest ok. Zgarniam gracka i tyla.
Zawsze można maseczkę zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę to Tobie ' jamjestcichy" szybko wytłumaczyć, ale zaraz znajdzie się ktoś kto napisze żebym założył swój wątek albo wyłączył monitor.  A niech tam. Jak miło jest ułożyć sobie życie kosztem innych, niby kto ma dać kasę na te kotły? Można ściągnąć z tych co mają albo wydrukować nowe papiery dłużne bez pokrycia. Jeśli  w społeczeństwie każdy od noworodka do emeryta wyciąga łapkę po jakąś dotację z czasem wygra opcja nr 2. Już to kiedyś napisałem najlepszą dotacją było by przesunięcie podatku akcyzowego i innych z "czystych" paliw na " brudne". Taka decyzja mogła by podciąć nogi stołków na których siedzą decydenci. RZĄD WAM NIC NIE DAJE WSZAK ONI NIE MAJĄ SWOICH PIENIĘDZY WYSTARCZY POCZYTAĆ ZEZNANIA MAJĄTKOWE.   Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SONY23 napisał:

Sejmik województwa wymyśli sobie promowanie gazu i zakże spalania węgla i drewna. I co im zrobisz ?

Wtedy nic na to nie poradzę, ale gaz też już niedługo może być passé. W USA miasteczko Berkeley jako pierwsze zakazało doprowadzania gazu ziemnego do nowych domów. Więc skoro UE dąży do neutralności klimatycznej w 2050 r. to z pewnością taki zakaz też nas czeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć gaz ziemny  też jest szkodliwy dla klimatu 

https://www.pb.pl/gaz-ziemny-bardziej-szkodliwy-dla-klimatu-niz-sadzono-970297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnuk, Ojciec i Dziadek znaleźli się pewnego dnia na bezludnej wyspie. Żyli tak sobie spokojnie, az pewnego dnia Wnuk upatrzył przez lornetkę nie opodal na drugiej wyspie - dziewczyny.

Wnuk: dawać pany, ściągać slipki i płyniemy, taka okazja dwa razy się nie zdarza, sie nie ma co długo zastanawiać!

Ojciec: synu, spokojnie, zmrok idzie, w wodzie rekiny, trza chociaż tratwe zbudować.

Dziadek: oj było dobrze to wymyślacie, mam swoje lata i swoje wiem, że jak przez tyle lat wyspy nie opuściliśmy tak i teraz się to nie uda. A w ogole to po cholere tam płynąć? Przecież stąd wszystko dobrze widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hermogenes napisał:

...wystarczy że pokażemy jak wygląda tratwa...

Nie wszystkim to wystarczy, ale takich "ojcow" nam wlasnie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes

Sęk w tym,że jak Kowalski dostanie dotację na kocioł to ja i Ty oraz całe forum musi się dorzucić a najczęściej z takich programów korzystają Ci którzy jednak tę kasę mają.

11 godzin temu, h3nio napisał:

Więc skoro UE dąży do neutralności klimatycznej w 2050 r. to z pewnością taki zakaz też nas czeka.

Niektóre kraje wprowadzają zakaz od przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila... zakaz palenia tym cudownym i ekologicznym gazem? Z rozeznania tematu w naszym kraju można wywnioskować że to zbawienie dla całych narodów i tylko czekać aż powstaną sanatoria leczące spalinami z gazu, taki dobry... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.