Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Z Podajnikiem Na Ekogroszek?


link123

Rekomendowane odpowiedzi

jak na eko jest podane 23MJ to jest to prawdopodobnie jakiś czeski albo mieszanka i te 23MJ to jest pewnie ciepło spalania a nie kaloryczność

stąd wysokie zużycie. dodatkowo wysokie zapotrzebowanie na ciepło i efekt jest jaki jest

z ustawień to moc masz pewnie na średnim jakimś poziomie ustawioną.

jeśli tych spieków jest niewiele to nie ma tragedii ale jak jest sporo to może znaczyć za dużo wiatru a strata kominowa jest najwyższą ze wszystkich występujących w kotle. spróbuj zmnieszyć nadmuch ale powoli i delikatnie o 1-2% nie więcej i poczekaj kilka godzin. sprawdż jak wygląda popiół powinno być mniej spieków albo będą mniejsze i bardziej kruche, koryguj do momentu pojawienia się niespalonego węgla. wtedy zrób jeden krok wstecz i powinno być dobrze

Komin u mnie jest ciepły na 9 m od paleniska.

Idę do kotłowni zmniejszyć wiatr.

Czy wiesz coś o węglu z "składy węgla.pl" cena - 830/tonę kaloryczność podobno 27 Mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas czytam o kotłach i widzę jak ważny jest dobry ekogroszek. Zresztą w przypadku drewna cośo tym wiem - trzeba zawsze dosuszać i m suchsze tym lepsze drewno. Zaciekawiła mnie propozycja ze Zgorzelca: cekogroszek pakowany pod nazwą Gold Line:ma takie parametry: Ciepło spalania27-29 MJ/kg Wartość opałowa25-27 MJ/kg Granulacja5-25 mm Wilgotność4-7 % Popiół12-14 % Siarka całkowita0,6-0,8 % Zdolność spiekania0-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten popiół mnie zastanawia w tych całych parametrach. nasze ekogroszki mają zawartość popiołu w okolicy do 8%. może być jakaś mieszanka. zajrzyj na wątki podane przez koleę czp01 i poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie zajmującej się sprzedażą tylko pozytywne opinie dotyczące tego węgla. Dziwny towar - w opisie nie ma koplani - miejsca skąd pochodzi. Tutaj na forum było sporo krytycznych opinii dotyczących tej sieci sklepów, ale nie dotyczyły tego konkretnego towaru. Jest drogi, ale mnie interesuje jakość. Może ktoś z forumowiczów palił tym ekogroszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ich por ręką to kupujesz 2 worki sypiesz i spalasz- będziesz miał odpowiedź jak się ma reklama do rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.