Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Panowie aleście się Kowalskiego u czepili  dobrze że jeszcze jest Nowak , ja już sam nie wiem do których się zaliczam , na siłę próbujecie  w mówić że tacy użytkownicy jak ja skazani są na siedzenie w kotłowni a tak nie jest , osobiscie nie chciał bym żeby serwis grzebał mi w ustawieniach i miał podgląd jak palę i ile spalam to moja prywatna sprawa jak chcę się tym podzielić to to robię , to tak jak byś kupił samochód i serwis by obserwował  gdzie jedziesz jak szybko i ile spalasz .

Bo najłatwiej zawalić wszystko na Kowalskiego !!!! Czyżbyś nosił takie nazwisko ? No ok nie siedzisz ale pewnie nie było tak że dostałeś kocioł podłączyli Ci go i działa tylko usiałeś chwilę poświęcić na dogrnie tego - fajnie jak się ma choć trochę pojecia o tym i ma się kim podeprzeć ale większość np moich klientów to ludzie totalnie zieloni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor No ja obliczam 4kWh z godziny, widzę że liczysz deczko więcej.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

...osobiscie nie chciał bym żeby serwis grzebał mi w ustawieniach i miał podgląd jak palę i ile spalam to moja prywatna sprawa jak chcę się tym podzielić to to robię...

Pomysl z dostepem online do urzadzenia/maszyn (tu nie chodzi tylko o kotly) powstal juz dawno (obecnie jest obowiazkowy i nie mozna z tego zrezygnowac) To ulatwia prace obu stronom (uzytkownikowi i serwisowi). Chociaz jako serwis moge polaczyc sie z dowolna maszyna (z grupy producenta) na swiecie to tego nie robie bo po co? Na takie polaczenie klient zawsze musi wyrazic zgode i przelaczyc kluczyk/przycisk. Tu chodzi rowniez o wzgledy bezpieczenstwa - a tego jak widze w kotlach dunskich zabraklo... Wszelkie informacje mozna zbierac rowniez offline i w razie problemu (z elektronika) wyslac plik bledow do serwisu (problemow z mechanika i tak nikt nie zdiagnozuje przez internet).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie noszę takiego nazwiska , kocioł założyłem sam , prawdą jest że trochu trzeba było się nauczyć żeby hulało to dobrze zwłaszcza że od samego początku pale tanim pelletem , ale jak to się ogarnie to zapominasz o kotle , klient musi się co nieco nauczyć bo serwisant nie jest mu w stanie na dłuższą metę ustawić tak do końca optymalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano serwis jest w stanie Ci to wszystko ustawic (lepiej brzmi optymalizowac), ale to wymaga czasu. Nawet jesli zajmie mu to dwa razy szybciej niz Tobie to i tak cena jego uslugi dla zwyklego Kowalskiego jest poza zasiegiem. Stad hydraulicy Ci to instaluja (podlaczaja) w jeden dzien a na drugi sa gdzie indziej... Optymalizacja po stronie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dyć o tym mówię , jak klient zmieni pellet na inny to przecież nie będzie dzwonił do serwisu ustawcie mi ponownie bo coś nie tak chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam internetu, za to mam optymalizację spalania, dzięki temu mogłem sprawdzić w zeszłym sezonie 5 różnych pelletow, bez ingerencji mojej ani serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eliks napisał:

ja obliczam 4kWh z godziny,

Nie rozumiem tego co napisałeś.

Ja nie muszę liczyć - znam cenę paliwa, wiem ile z niego po spaleniu wychodzi ciepła i to wszystko

Realnie po spaleniu 1kg  mam na ciepłomierzu 14-14,5 MJ ciepła ,ale odbiór ciepła przez bufor.

Bez bufora jest odbiór o 20% mniejszy,  np obecnie przy grzaniu tylko CW mam 11-12MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to przy buforze wychodzi Ci 4kwh z kilograma, tak jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciepłomierz tak potrzebny jak i internet. Moje założenia z powietrza okazują się trafne, jeśli porównam ilość spalanego paliwa do mocy z jaką działa kocioł. Dzięki optymalizacji spalania wiem, że kocioł działa najefektywniej jak może. A prawdę znam, spaliłem 4 tony peletu po 700zl i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Mi ciepłomierz tak potrzebny jak i internet. Moje założenia z powietrza okazują się trafne...

Ok. Ja tam sobie zalozylem wole liczby/konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kroitzman napisał:

@PioBin każdy kocioł jest zahasłowany i serwis ma do niego dostęp dopiero po udostępnieniu hasła. Wszelkie zmiany są dokonywane za wiedzą i pozwoloniem użytkownika.

 

A z jakiej grubości blachy jest wykonany kocioł BS+ bo jakiś taki lekki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik kotła z żywotnością przewidzianą na 30/40/50 lat lub więcej.
-Gwarancja na wymiennik 10 lat.
-Zapalarka kotła z żywotnością przewidzianą na 5 lat.
-Możliwość wydłużenia gwarancji na podzespoły na 3 lata.
-Gwarancja ciągłego dostępu do części zamiennych - kupując produkt teraz, masz pewność, że nowe 
części będą oryginalnie pasować do twojego urządzenia, nawet jeśli po latach do produkcji 
zostaną użyte nowe technologie lub podzespoły.
-Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu sondy Lambda w produktach NBE – gwarancja wielu lat 
sprawnej pracy, czujniki tylko od najlepszych dostawców w Europie.

Wklejam info z ulotki co prawda ale życie zweryfikuje stan faktyczny. Myślę że firma działająca na rynku europejskim w prawdziwym słowa tego znaczeniu nie może pozwolić sobie na oszczędności w jakości stosowanych blach do produkcji kotłów. Zresztą nie wiem czy znacie jakość poducenta stali SSAB należącego do czołówki na świecie a pochodzącego ze Skandynawii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Puławiak napisał:

A z jakiej grubości blachy jest wykonany kocioł BS+ bo jakiś taki lekki ;)

 4 mm :) widocznie wystarczy do 10 letniej gwarancji przy poprawnym montażu kotła @puławiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dtr tego kotla podali ze kondensacja moze wystapic przy temperaturze 47C i nizszej. Minimalna powrotu wpisana na 55C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Puławiak napisał:

Dobra wiem żartowałem ale to było pytanie od mojego klienta. Widziałem już kotły z 6 blachy które po dwóch latach miały dziury jak po pocisku kumulacyjnym. 

Myślę zo to wina bardziej złego składowania pociętych arkuszy niż jakości blach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Pytanko mam.
W schemacie podlaczeniowym kotła na powrocie jest zaznaczony przepływomierz. Czy możecie podać info jaki inna być?
Jakiś konkretny model?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie aktualne. Przepływomierz jest zbędny

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Jakie rury kominowe kupowaliscie do połączenia kotła z kominem?
Kocioł ma fi100,a komin fi200.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.