Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Pro


Bouncer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Ferroli 12 Pro zamontowany w tym roku w październiku. Cena to 7200 brutto, generalnie jest ok , pracuje na certyfikowanym palecie. Irytuje mnie źle napisana instrukcja niedokładne, brak info o tym jak wyjść z błędów i trochę słaby kontakt z serwisem Ferroli Polska. Co jakiś czas trzeba czyścić z popiołu dolny pojemnik rewizyjny gdy pojawia się komunikat czyszczenie. Ale to nie problem , trzeba tylko wejśćw menu i zresetować liczniki oraz czasy . I tutaj jest problem bo nie ma żadnego wyjaśnienie co oznaczają poszczególne czasy-T . Może ktoś z użytkowników to wie to będę wdzięczny.  Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 16.08.2020 o 06:43, Puławiak napisał:

Czyszczenie wymiennika.  Bo tokowy z winy użytkownika potfafi się zapchać. I  serwis musi to oczyścić. I w takim wypadku ten wysunięty zbiornik będzie przeszkadzal

Faktycznie nie pomyślałem o tym, przydatne info dla przyszłego użytkownika. Dzięki !

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biopellet Premium w związku z funkcją mechanicznego czyszczenia palnika można wpiac w to złącze mała sprężarke i schować ją właśnie tam gdzie ta wajcha od czyszczenia zawirowywaczy. W momencie wykonywania mechanicznego czyszczenia może być uruchamiana sprężarka i po problemie z rozkręcaniem w/w elementu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 20:36, pospisz napisał:

W Biopellet Premium w związku z funkcją mechanicznego czyszczenia palnika można wpiac w to złącze mała sprężarke i schować ją właśnie tam gdzie ta wajcha od czyszczenia zawirowywaczy. W momencie wykonywania mechanicznego czyszczenia może być uruchamiana sprężarka i po problemie z rozkręcaniem w/w elementu. 

To dobrze się składa bo właśnie Premium chcę założyć. Chociaż dla mnie to nie problem żeby ręcznie wyczyścić.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie info dla majsterkowiczów, bo faktycznie jak pisał @Puławiak i mówią użytkownicy można się wkurzyć żeby to rozkręcić. To jeden z dwóch minusów Ferroli, drugi mam nadzieję że został poprawiony czyli mały popielnik . Czekam na Biopellet Premium będę miał to wstawię zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.07.2019 o 22:17, Bouncer napisał:

Witam

Jestem w trakcie poszukiwania dla siebie kotła na pellet (maksymalnie prostego w obsłudze) i zainteresował mnie ten kocioł od Ferroli http://www.ferroli.com.pl/urzadzenie/256/biopellet-pro

Zdołałem ustalić, że jest to jakaś nowość, która wchodzi dopiero do sprzedaży. Ceny wydają się też raczej rozsądne. Ze strony wynika, że jest już w tym automatyka - pompa obiegowa, naczynie itd.

Proszę o Wasze opinie. Jakie można znaleźć wady w tym kotle?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Witam chciałem zapytać jak sprawuje się kocioł ferroli biopellet ponieważ zastanawiam się nad zakupem. Będę wdzięczny za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na razie nienajgorzej, ale mam go dopiero od miesiąca. Zaznaczam że mówie o Biopellecie pro a nie premium - tam opinie są dokładnie odwrotne

pracuje zawsze na pełnej mocy grzejąc bufor więc nie wiem jak sprawuje się modulacja. Dla mnie minus to że trzeba do niego co 2 max 3 dni zajrzeć żeby wybrać popiół i sprawdzić koszyczek (choć fakt, to są dwie minuty pracy....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje dobrej rady i pomocy mój ferroli grzeje 3 grzejniki i około 50 m² podłogowki i drabinka łazienkowa piec ma ustawione zadane 60⁰C i ma problem dobicia do tej temperatury. Jakieś sugestie co i jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zawor 3-drozny do podłogowki zakres od 19do43 ⁰C dodatkowo zawor 3d na grzejniki tak jest skala od 0 do 10. Na każdy obieg jest pompa na powrocie i pytanie brzmi dlaczego piec nie może dobic do temperatury zadanej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ustawiona na auto? Podczas pracy na wyświetlaczu z lewej widzisz P5?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

https://allegro.pl/oferta/ferroli-palnik-zapalarka-grzalka-oryginal-10686984838
Proszę oto link do zapalarki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej miałem taką świecę ( zdjęcie w załączniku) . czyli ta swieca którą podałeś https://allegro.pl/oferta/ferroli-palnik-zapalarka-grzalka-oryginal-10686984838 powinna pasować

  • Kompetentny
  • Stały forumowicz
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie

Swieca.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 15:42, Popcorn1 napisał:

https://allegro.pl/oferta/ferroli-palnik-zapalarka-grzalka-oryginal-10686984838
Proszę oto link do zapalarki emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Sorry, ale w zyciu bym nie kupił zapalarki za prawie 3 stówy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.