Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo DS


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na reszcie są dane bo wcześniej była tylko informacja o istnieniu kotła a teraz jest jakiś konkret. Z tego co widać na przekroju to jakiejś rewolucji nie ma. Szkoda, że nie ma konkretnych danych o emisji. Cena w okolicy 4000.

spacer.png

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, miki1212 napisał:

rewolucji nie ma

A jaka ma być?
Zważ jeszcze, że przekroje nie zawsze oddają rzeczywistość. Detale bywają celowo pominięte żeby wraży wywiad gospodarczy nie mógł zbyt łatwo skopiować przełomowych rozwiązań tej przodującej w innowacjach branży. Np. taki Setlans pominął całą ceramikę, której tam jest niemało.

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

po co wkład?

Też bym obstawiał, że bez wkładu powinno dać się żyć.
Ale dalej sam kocioł z buforem to jest 2-3 razy tyle co jeszcze do niedawna trzeba było dać za urządzenie do ogrzania chałupy.
Lecz czy mamy lepszą opcję niż popłakać sobie a potem zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juzef napisał:

A jaka ma być?
Zważ jeszcze, że przekroje nie zawsze oddają rzeczywistość. Detale bywają celowo pominięte żeby wraży wywiad gospodarczy nie mógł zbyt łatwo skopiować przełomowych rozwiązań tej przodującej w innowacjach branży. Np. taki Setlans pominął całą ceramikę, której tam jest niemało.

 

A coś więcej na temat tej ceramiki możesz napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Nastąpiły pewne istotne zmiany konstrukcyjne. Dodano zawirowywacz i przegrodę paleniska. Ponadto kocioł 12kW ma teraz 13kW. Pomimo tego, że producent dodaje specjalny sprzęt, czyszczenie tego kotła może być nie lada wyzwaniem.spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda prawie jak mój KUS I na węgiel oprócz tego,że ma nominalnie większy płaszcz wodny niż KUS. Przy takim układzie kanałów i palniku kocioł pociągnie na każdym kominie ( jednak pionowe kanały mają większe wymagania co do ciągu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienili kilka szczegółów w S6WC i jakimś cudem przeszło badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zamontowałem ten kociołek u rodziców o mocy 18 kw. Cudowny może nie jest, ale zależało mi na prostej konstrukcji i łatwej obsłudze. Palnik mimo, że wręcz prymitywny, ale spala czysto nie kopci. Powietrze wtórne jest. I to co się rzuca w tym kotle to solidność. Wszystkie drzwiczki żeliwne, czopuch jest przykręcany do kotła, również żeliwny. Elementy ruchome rusztu- żeliwo. Ruszt   żeliwny  baaardzo masywny, wręcz potężny. Reszta wyjdzie w praniu. Pozdrawiam. 

Edytowane przez tommipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommipl, dla tych kilku rzucających się w oczy cech solidności które wymieniłeś i żeby kolor nie był jedynym powodem, jako kompletny laik nabyłem 14 lat temu zasypowe Ogniwo, póki co działa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 21:43, tommipl napisał:

Witam. Zamontowałem ten kociołek u rodziców o mocy 18 kw. Cudowny może nie jest, ale zależało mi na prostej konstrukcji i łatwej obsłudze. Palnik mimo, że wręcz prymitywny, ale spala czysto nie kopci. Powietrze wtórne jest. I to co się rzuca w tym kotle to solidność. Wszystkie drzwiczki żeliwne, czopuch jest przykręcany do kotła, również żeliwny. Elementy ruchome rusztu- żeliwo. Ruszt   żeliwny  baaardzo masywny, wręcz potężny. Reszta wyjdzie w praniu. Pozdrawiam. 

Prosimy o zdjęcia a może i jakiś film z eksploatacji. Nowości zawsze wzbudzają zainteresowanie a nasze jest ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do rodziców 50 km, jeżeli będę mogę zrobić kilka zdjęć. Kociołek ogrzewa dom typu kostka, nie ocieplony, ok. 160 m2.

Instalacja starego typu ze starymi grzejnikami, wspomagana pompą obiegową chociaż bardzo dobrze radzi sobie i bez niej.

Układ kotłowni narzucił trochę typ kotła, ponieważ kocioł typu MPM nie pasował by, dlatego szukałem słupka. Wybór niewielki, wybierałem pomiędzy DREW-MET, a właśnie Ogniewem. Ze względu na tylną ścianę w Drew-mecie  całą z  szamotu i z obawy, że rodzicom w trakcie eksploatacji popęka, wybrałem Ogniwo. Kocioł jest naprawdę solidny, tak masywnego rusztu żeliwnego jeszcze nie widziałem, czas pokażę jak to zniesie. Te żeliwne ruszty dostępne w sklepach wyglądają przy tym jak ruszty z grila.

Po kilku dniach palenia mama dzwoniła i nie miała żadnych zastrzeżeń co do rozpalania i samego palenia, nawet była zadowolona. Nie mogła zrozumieć dlaczego po podłożeniu do kotła nad komienem nie ma dymu hehe (oczywiście trochę dymku się pojawi jest to jednak kocioł zasypowy , ale do tego co było jest i tak super). Po kilku dniach palenia inaczej patrzy na kopcących sąsiadów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tek kocioł sprawuje się na mocach rzędu 20-30%? Montowałeś tam jakąś ochronę powrotu, czy daje radę "klasycznie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz, są pory roku. Zeby nie zamarznąć w -20, to w +5 kocioł niestety musi iść na mocy częściowej. I stąd moje pytanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tommipl napisał:

 Ostatni kocioł u rodziców pracował 25 lat! Bez żadnej ochrony itp. Dom nieocieplony, jest odbiór, nie ma duszenia opału, więc nie ma potrzeby. 20-30 % ? Zabijesz kocioł takim paleniem. N ie mówiąc o kominie.

Kolego - ja o piec tu bym sie nie martwił czy zgnije - na grawitacji nic mu nie bedzie bo ona działą bardzo leniwie i nie ma takiego czegoś jak zalewanie zimną wodą jak sie załaczą pompy.- czyli w instalacji z obiegiem wymuszonym.

Tommipl - tu chodzi  o coś innego - o komin - jak bedziecie palic na temperaturach +45 +50 na piecu komin jeżeli macie ceglany bez zadnego wkładu - zaraz wam zgnije .  - zaczną robić sie wykwity - wiem co mówie - bo przeszłem z pieca GS na DS i zaczeły mi sie na strychu robić takie nieprzyjemne rzeczy.   - podstawa w DS to albo przepalanie i trzymanie na kotle minimum 65;C .   Ps jak bedziesz u rodzicow cyknij foty piecyka jak wyglada z zew i wew. . Pozdr

img_1892.jpg

a koncowy efekt może być taki - jak plama dojdzie do poziomu mieszkania 

86a55215a8d0db770537b9a52b5555ad.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt spełnienia 5 klasy 50 zeta czyli worek BOS 150 i plus 5 tysięcy do ceny ot ekologia.

Natomiast marketingowcy, którzy wymyślili temat ekologii całkiem zasłużenie zarabiają setki milionów w korporacjach pomysł na golenie pospólstwa piękny. Te pieniądze im się po prostu należą, nawet dzieci w szkołach naganiają całkiem za darmo żeby promowały sprzedaż ekologii . Wystarczyło dać granty kilku uczelniom, zapłacić lewicowym organizacjom i teraz interes sam się toczy. Kto z was by wymyślił coś takiego?

No właśnie, dlatego nie zarabiacie milionów jako marketingowcy tylko jesteście zmuszeni prawnie kupić coś taniego bardzo drogo i to na własne życzenie. Piękna robota, szanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was ogromną prośbę. Dzisiaj u mojej babci zaczęło się lać z  kotła ogniwo s6wc 17 kw kocioł został zamontowany w 2008 roku został dzisiaj pospawany ale raczej to już jest jego koniec jedyny plus że jeszcze może wytrzyma na czas zakupu nowego kotła.

Mam na miejscu Ogniwo Ds 13 kw w bardzo dobrej cenie. Jak myślicie czy osoba 75+ da rady sobie sobie z obsługą tego kotła ? Zawór 3d będzie zamontowany na pewno jeśli będzie to konieczne to max. bufor jaki mogę zamontować to 500l jednak wolałbym tego uniknąć instalacja jest w miedzi a grzejniki stalowe.

Największe moje obawy budzi komin bo jest ze zwykłej cegły 14x14 jednak kawałek części pod dachem zostało dwa lata temu odbudowane przy okazji wymiany dachu oraz część nad dachem jest z klinkieru, dodam w części strychu mogę go bez problemu ocieplić.

Myslałem też na ogrzewaniem gazowym, niestety na razie nie wchodzi w gre bo niestety dom nieocieplony a osoba tam mieszkająca 75+ lubi jak jest dosyć ciepło.

Czasu mam mało a zimno się zbliża, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez lukk9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ogniwo s6wc 17 kW dawał radę (skromny wymiennik), to 13-tka Classic DS tym bardziej. O komin raczej możesz być spokojny, bo ten kocioł, to prosty dolniak, więc z utrzymaniem odpowiedniej temperatury spalin problemu nie będzie. Wątpliwości może jedynie budzić przekrój 14 x 14. W DTR podano 16 x16, ale na podstawie przekroju kotła, da się wywnioskować, że dużych oporów nie będzie.

Powyżej @tommipl, który montował ten piec u rodziców, pisze: „ Po kilku dniach palenia mama dzwoniła i nie miała żadnych zastrzeżeń co do rozpalania i samego palenia, nawet była zadowolona.” Kocioł prosty, bez zbędnych bajerów, nieprzeładowany fikuśnymi szamotami.

Może być mały problem z czyszczeniem pionowego kanału spalin, ale producent dodaje specjalne ustrojstwo do tego celu. Można to zobaczyć w instrukcji obsługi, dostępnej na stronie Ogniwa.

Jeżeli chcesz wystąpić o dotację, bufor będzie konieczny, i to nie 500, a 800l. W przeciwnym przypadku niekoniecznie, ale kiedyś z pewnością będzie obowiązkowy. Trudno się obecnie połapać w gąszczu lokalnych przepisów w tej materii.

Pozdrowienia i wyrazy szacunku dla Babci!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.