Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212
Napisano (edytowane)

Na reszcie są dane bo wcześniej była tylko informacja o istnieniu kotła a teraz jest jakiś konkret. Z tego co widać na przekroju to jakiejś rewolucji nie ma. Szkoda, że nie ma konkretnych danych o emisji. Cena w okolicy 4000.

spacer.png

Edytowane przez miki1212

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kocioł za 4 tysiące zł + konieczny bufor (1000- 1500 litrów) za 3-4 tysiące + wkład do komina (od 6 tys. w górę) + robocizna. Cena całkowita 10-15 tysięcy zł. Alternatywa dla tego na co stać finansowo przeciętnego Kowalskiego to jednak nie jest.

• Nie zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A po co wkład? Myślę, że nie będzie tam specjalnie niska temperatura spalin przy pracy z buforem.

Edytowane przez wojtekkowal
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, miki1212 napisał:

rewolucji nie ma

A jaka ma być?
Zważ jeszcze, że przekroje nie zawsze oddają rzeczywistość. Detale bywają celowo pominięte żeby wraży wywiad gospodarczy nie mógł zbyt łatwo skopiować przełomowych rozwiązań tej przodującej w innowacjach branży. Np. taki Setlans pominął całą ceramikę, której tam jest niemało.

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

po co wkład?

Też bym obstawiał, że bez wkładu powinno dać się żyć.
Ale dalej sam kocioł z buforem to jest 2-3 razy tyle co jeszcze do niedawna trzeba było dać za urządzenie do ogrzania chałupy.
Lecz czy mamy lepszą opcję niż popłakać sobie a potem zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość miki1212

W sensie, ze dodali 3 cegly szamotowe do poprzedniej konstrukcji i zrobili certyfikat bez problemu. A komin to i tak ten co powinien to ma lub niedlugo bedzie mial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wielokrotnie pisałem że z buforem to praktycznie każdy DS ma klasę 5, przy paleniu na maxa i prawidłowym ustawieniu PP i PW to nie ma bata musi być czysta spalina o temp ponad 150C.

Edytowane przez sambor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Juzef napisał:

A jaka ma być?
Zważ jeszcze, że przekroje nie zawsze oddają rzeczywistość. Detale bywają celowo pominięte żeby wraży wywiad gospodarczy nie mógł zbyt łatwo skopiować przełomowych rozwiązań tej przodującej w innowacjach branży. Np. taki Setlans pominął całą ceramikę, której tam jest niemało.

A coś więcej na temat tej ceramiki możesz napisać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez daniello27
      Witam wszystkich. Kocioł ogniwo 13 kw palone weglem i drewnem. Piec ma mozliwosc podłaczenia dmuchawy z boku pieca. Jaka dmuchawe kupic? Prosze najlepiej o linka bo jestem zielony. Do tej pory palone w piecu.. Tak ze trzyma gora 2 godziny. Najeazniejsze pytanie czy majac taką dmuchawke ze sterownikiem moge zasypac kociol weglem i ustawic tak ze jesli temp. Spadnie ponizej 40 stopni to sama zacznie mu dmuchac? 
    • Przez Pawel098
      Witam. Mam pytanie dotyczące temperatury wychodzącej i powracającej do pieca. Pierwszą zimę paliłem w piecu Ogniwo eko plus m i dla zadanej temperatury 60 stopni temperatura powrotu wynosiła około 45-48 stopni. Teraz przeszedłem na tryb letni i przy temp. 55 stopni powrót wynosi 53-57 stopni. Czy to normalne żeby powrót był trochę cieplejszy od temperatury wychodzącej?
    • Przez tkowal
      Witam serdecznie!
      Dość niedawno zakupiłem dom. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z piecami. Spalanie ponad 30kg na dobę, zaciekawiło mnie i zacząłem zagłębiać się w temat. 
      180m2, obłożony cegłą, dwie kondygnacje, dół w podłogówce prócz garażu, 11 grzejników bez głowic termostatycznych.
      Piec podłączony do internetu, można zajrzeć w ustawienia - LINK
      Jestem w stanie poprawić jakość spalania? 

• Przez Micz
      Cześć.
      Mam problem z kotłem Ogniwo s6wc 20 kW. Ogrzewam nim około 140-150m2 piętrowego domu , ściany głownie pustak żużlowy, ocieplone 8cm styropianu. Piętro i poddasze nieogrzewane. Brak ocieplenia stropu i dachu. Okna na części ogrzewanej 80%plastiki mające kilka lat. 3 duże przeszklenia na części ogrzewanej + 3 na nieogrzewanej.
      Do rzeczy:
      Zdaję sobie sprawę, że największe straty mam na stropie, niestety w tym sezonie grzewczym już nic nie dam rady z tym zrobić.
      W piecu zapalam o 16/17 po powrocie do domu. Palę od góry na dmuchawie z PIDem. Temp zadana na sterowniku 55st. Po 2-3h od nagrzania na kaloryferze 45-50st. Niestety przy takich parametrach nie jestem w stanie osiągnąć w pomieszczeniach większej temperatury niż 16-18st, ze wskazaniem na 16. Przy zasypie praktycznie po drzwi wsypowe orzechem II około 20kg utrzymałem stałopalność w granicach 10h, czasem do 12, ale temperatura w pomieszczeniu leciała już w dół.  Jeśli palę słabym ekogroszkiem okolo 20MJ  to przy zasypie 20kg otrzymuję również w okolicach 10h stałopalności.
      Acha, co do porad z miarkownikiem - testowałem i zbyt duży problem z rozpaleniem, potem też nie lepiej - z resztą z tym kominem zawsze kiepsko się paliło na naturalnym ciągu, z dmuchawą jest o niebo lepiej  pomimo niskich obrotów.
      Co zrobić by poprawić stałopalność i dogrzać dom ? 
      Wiem , że zaraz wszyscy naskoczą , że strop nieocieplony itd itd , ale czytałem sporo tematów i ludzie  z nieocieplonym stropem , z nieocieplonym domem mieli lepsze temperatury w pomieszczeniach. Z resztą w rodzinie też mam kilka domów nieocieplonych o powierzchni podobnej i mają znacznie wyższe temperatury w domu, a spalają mniej . O co tu chodzi ?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.