Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2019 o 11:18, maronka napisał:

Ja mam pocztowy i tylko 5 zł za kartę ,resztę gratis

Nie ma co sie chwalić, bo znajdzie sie ktoś co ma lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 10:30, Andrzej_M_ napisał:

Poruszony został problem choroby wirusowej ASF (afrykański pomór świń).
Z pewnością zdecydowana większość forumowiczów spotkała się kiedyś z tym określeniem w przestrzenni medialnej, ale szczegółów problemu zjawiska być może nie zna.

Z pewnością Świąteczna wizyta w Głównym Inspektoracie Weterynarii nieco problem rozjaśni. (dla osób stroniących od czytania jest przekaz filmowy).
źródło:
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin

Wrócę na moment do problemu ASF. Sprawdza się to co napisałem w poście #230 

"Bajki, bajki i jeszcze raz bajki... Rozumiem, że muchy czy komary wirusa nie przenoszą ? O szczurach czy myszach nie wspomnę. Jak zwykle wszystko wygląda pięknie na takich filmikach. Znajomy pracuje w masarni i opowiada jak wyglądają te duże nowoczesne tuczarnie i jaki syf tam jest. I jak wyglada higiena w masarniach...  Szanse na wystąpienie choroby są zapewne w nich jeszcze większe niż u takich małych rolników. A jak już choroba wystapi to szkoda u małego mniejsza. Analogicznie do wojny. Miasta to groby dla ludzi a większe szanse na przeżycie w rozproszeniu. Tak robią mądrzy, ale u nas rządzą nie mądrzy a ci co mają kasę i wpływy."

 

 I stało się. Choroba w dużej fermie, gdzie ponoć higiena i nadzór super. A teraz ogromne koszta... I znowu laik miał rację a spece z tytułami profesorskimi działali na zamówienie...

https://www.topagrar.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/trwa-likwidacja-ogniska-na-podlasiu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kont - ale to nie o tym. Jedno z kliku jest całkowicie darmowe - prowadzenie, przelewy tylko ze to nie konto dla każdego.

Drugie konto to Inteligo - popatrz co tam możesz dostać. Przelewy za 0 zł. Konto darmowe jak masz powyżej 100zł na koncie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czytajac takie cos zastanawiam sie czy to sen czy prawda. Jeden idiota  co zastal Polske drewniana a zostawil wyrabana, powycinal puszcze kasujac przy tym prowizje za zmiane prawa. Drugi bedzie jadl zubry i bobry.  Skad oni ich biora?

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/minister-rolnictwa-podejme-decyzje-o-uznaniu-bobra-i-zubra-jako-zwierzat-jadalnych,941650.html

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to ich popieram bo żubrów i bobrów jest za dużo. Żubra to obecnie widziałem w menu restauracji w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bobrów pod dostatkiem. Swego czasu tak las brzozowy mi rąbały, że nie nadążałem po nich sprzątać. Aż wyrąbały i zostało same śmiecie. Tamy, zalewanie łąk a nawet osłabianie dróg powiatowych i to tak skuteczne, że się asfalt zapada. Jak jest ich niewiele, to fajna atrakcja, ale jak się namnożą to szkodnik i to duży... Zostawienie jakiejś furtki do kontroli populacji jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 18:58, SONY23 napisał:

Kolejna wpadka automatyki. Tym razem autonomiczny pociąg w Japonii wybrał zły kierunek jazdy...

https://wiadomosci.wp.pl/japonia-20-osob-rannych-autonomiczny-pociag-pojechal-w-zla-strone-6387513171585153a

A w biuletynie PLL LOT na pokladach samolotow "strasza". Artykul o autonomicznych (nie mylic z automatycznymi) kontrolerami lotu. Taki autopilot o wiekszych mozliwosciach samodecyzyjnych i analitycznych.

IMG_20190604_160016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Beda jeść bobry bo niby dobre, zmniejszy sie ich populacja i nie bedzie powodzi :-)

Jakie to sprytnejuz od dawna.poprawic wały przeciw powodziowe i co ? Nikt z tym noc nie robi, lekki deszcz i polowa Polski po wodą. 

Brawo dobra zmiana i reszta która to obiecała.

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 10:09, PioBin napisał:

To juz tylko od (nie)szczescia zalezy.

Kondolencje dla rodzin osob ktore zginely w tej katastrofie. Natomiast o jej przyczynach nalezaloby poczekac i nie fascynowac sie doniesieniom medialnym.

 

Boeing oficjalnie przyznał się do odpowiedzialności za katastrofy swoich samolotów. Ciekaw jestem czy ktoś fizycznie pójdzie za to siedzieć ? Bo jeżeli nadal są równi i równiejsi, to jak tak nie chcę...

https://wiadomosci.wp.pl/szef-boeinga-przyznal-sie-do-bledu-ws-samolotow-737-max-6392861166639233a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.