Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, drewniak napisał:

A teraz są niepotrzebni i powinny iść w odstawkę .

To jest tok rozumowania człowieka z "klasą i kasą"-wyssać wszystko z portfela i postawić w kąt...

Normalny człowiek potrafi się zaopiekować własnymi rodzicami i nigdy nie będzie myślał,że skoro jest stary to jest niepotrzebny.

Mam nadzieję,że tych którzy tak myślą spotka ten sam los co ich rodziców no bo przecież Wszyscy kiedyś się zestarzejemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl Miki co piszesz. Wynika z tego, że z wiekiem będziesz tylko głupszy. Taka logika Twojego rozumowania. Moim zdaniem obecne kryzysy to właśnie efekt tego, że młodzi z władzą i kasą ale bez życiowego doświadczenia chcą budować i organizować świat... I wychodzą z tego takie kwiatki jak multi-kulti i inne tęczowe wynalazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 godziny temu, miki1212 napisał:

Tak wiec starsi to zazwyczaj socjaliści szukający łatwego i bezpiecznego życia na koszt innych (podobna mentalność do kobiet bo i poziom hormonów się zmienia to jest cały proces przyczynowo skutkowy) natomiast młodzi chcą wolności i samodzielności bezpieczeństwo nie jest najważniejsze i słusznie. 

Jakie bzdury. Wez juz lepiej nie pisz. Mlodzi? W zdecydowanej wiekszosci maja wywalone na wszystko. Maksyma zyciowa to zero nakladu i max profitu. A wszystko dzieje sie przez brak autorytetow i bezstresowe wychowanie. 

Nigdy na swiecie nie bylo idealnie i nie bedzie. Bo albo rzadza dyktatorzy albo liberalowie. Podejrzewam, ze u kolegi w postach to juz nie frustracja a specjalne dzialanie. Posty brzmia jak spreparowame w ruskiej fabryce troli. Majace tylko jeden cel. Zasiac zwatpienie a nie naprawiac system. Gdyby system jutro zostal wywrucony do gory nogami to mamy wojne. W niej zginiesz ty. Twoja kobieta, dzieci,rodzenstwo, matka, ojciec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
27 minut temu, Visitor1230 napisał:

Bo albo rzadza dyktatorzy albo liberalowie

Skrajności to dowód na niską inteligencję albo chorobę psychiczną, rzadziej osobę o niskim poziomie wykształcenia ale biorąc pod uwagę darmowość i daremność takiej edukacji to się nie dziwię. Ot demokracja i jej przedstawiciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
37 minut temu, SONY23 napisał:

Pomyśl Miki co piszesz. Wynika z tego, że z wiekiem będziesz tylko głupszy.

A skąd takie wnioski bo przyznam, że jestem zaskoczony.

37 minut temu, SONY23 napisał:

Taka logika Twojego rozumowania.

Nie, to twoja logika, którą chcesz przerzucić na kogoś innego.

38 minut temu, SONY23 napisał:

Moim zdaniem obecne kryzysy to właśnie efekt tego, że młodzi z władzą i kasą ale bez życiowego doświadczenia chcą budować i organizować świat...

To zdanie jest nielogiczne bo wiedza i kasa przychodzi z wiekiem, natomiast stare ryple z kasą chcą jeszcze trochę zamieszać i napuszczają oraz finansują młodych idealistów na stare chore ideologie stąd się rodzi fanatyzm i skrajności.

40 minut temu, SONY23 napisał:

I wychodzą z tego takie kwiatki jak multi-kulti i inne tęczowe wynalazki..

I wychodzą z tego takie potworki jak multi kulti i zboczenia. Na to trzeba mieć pieniądze a młody i wykształcony po studiach to ma jedynie chęci i gołą dupę...

Dzisiaj Polska jest rozhuśtana jak kajak na spływie i nie wiadomo kiedy się przewróci bo osiąga raz jedno ekstremum raz drugie czy to jest normalna sytuacja? Każdy kto żył w stabilnym kraju wie, że to jest nienormalne i ktoś specjalnie buja łódką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak moja logika ? Przecież wg Ciebie to młody po studiach jest mądrzejszy jak  stary po studiach i z bagażem doświadczenia... Ja sądzę, że ciągle się rozwijam i wiem  i potrafię dużo więcej niż 20 lat temu, kiedy to dopiero wydawało mi się jaki to ja jestem mądry...Kasa nie zawsze jest wynikiem mądrości. Często to dzieło zbiegów okoliczności albo właśnie układów. Popatrz na takich młodych miliarderów jak Zukerberg. Strzał w dziesiatkę, niszę rynkową ale czy za tym stoi coś więcej, co upoważnia do decydowania o losie innych ? Już to, że ktoś dożył do słusznego wieku może świadczyć o życiowej mądrości. Selekcja zabiera zazwyczaj najgłupszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpniete z Wikipedii:

 

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami.

24px-Wikiquote-logo.svg.png Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów Trollowanie

Trollowanie[1] polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty[2][3], która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[4], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

 

Polecam caly wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzę na te występki słowne oczyma mej małżonki, z zawodu psychoterapeutki.  

Skłonności do wyimaginowanej krytyki otoczenia oraz osądzanie innych, to dostrzeganie jedynie własnego punktu widzenia i uznawanie tylko swoich racji.
Jest to także forma oczyszczania wewnętrznego siebie samego, z swoich niedoskonałości i ograniczeń.

Oczywiście mój wpis nie ma nic wspólnego z prawidłową analizą psychoterapeutyczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie koledzy jak na wszystkich portalach zastępy fachowców podają przyczyny takiego a nie innego wyniku wyborów do PE. Wszystko poddane " głębokiej analizie", wyciągnięte wnioski i podane na tacy. Moje pytanie gdzie ci wszyscy spece byli tydzień przed wyborami i który z nich potrafiłby przewidzieć ich wynik ? Dokładnie to samo dzieje się po każdym większym kryzysie gospodarczym, czy politycznym. Mądre głowy tłumaczą masom przyczyny... Moim zdaniem mądre głowy są wtedy, gdy dane zjawisko czy proces przewidzą z wyprzedzeniem. Ale takich jest naprawdę niewielu. Reszta, czyli prawie wszyscy to plewy nauki... Przypomnijcie sobie, kto ze znanych to potrafi  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
7 godzin temu, SONY23 napisał:

Przecież wg Ciebie to młody po studiach jest mądrzejszy jak  stary po studiach i z bagażem doświadczenia...

Gdzie tak napisałem? Młody ma pełno energii i jemu bezpieczeństwo nie jest potrzebne nie jest skażony jeszcze socjalem natomiast staremu się już nie chce i liczy na ten socjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Najbardziej śmieszne jest właśnie to, że ci sami psycholodzy, którzy ogłupiają ludzi różnymi sztuczkami socjotechnicznymi potem próbują ich leczyć i wymyślać schorzenia.

A mechanizm jest bardzo prosty, przyczyna -> skutek i już wiesz czy masz racje. Mając wiedzę w temacie (na przykład ekonomii, nt. mechanizmów działania polityków) oraz stosując reguły poprawnego rozumowania (logika) jesteś w stanie postawić diagnozę jak 2x2=4.

Nie wszyscy znają matematykę i jej zasady, niektórzy nawet będą twierdzić, że jesteś nienormalny bo 2x2 wcale nie równa się 4, będą ci zarzucać, że krytykujesz tych co twierdzą, że wynik jest 2x2=5, że stosujesz mowę nienawiści, że krytykujesz innych, że to tylko twój punkt widzenia i są inne rozwiązania, jednak zasady są niezmienne i sztywne a 2x2 zawsze równa się 4 (nie wdając się tutaj w wyższą matematykę) i żaden psychoterapeuta tego nie zmieni choćby miał się wykasztanić...

Socjalizm próbuje leczyć skutki własnej działalności a nie przyczyny problemów, które sam stwarza, lekarstwem jest wolny rynek. Dowody są w historii, możecie mnie wyzywać, tupać nogą, wymyślać teorię jednak na koniec życie mówi sprawdzam a wy macie rękę w nocniku do czego się nigdy nie przyznacie nawet przed sobą, pani psychoterapeutka pewnie dobrze zna ten mechanizm i poda nawet jego nazwę oraz link do opisu :)

Prawda w dzisiejszych czasach to rzecz najbardziej kontrowersyjna.

Psychuszkami straszyli komuniści, jak widać fanatycy nawet dzisiaj stosują te metody na niepokornych :) UBeki zawsze mieli dwie sprawdzone metody albo kompromitujący materiał z prostytutką albo psychuszka... Nie idźcie tą drogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, miki1212 napisał:

Młody ma pełno energii i jemu bezpieczeństwo nie jest potrzebne nie jest skażony jeszcze socjalem natomiast staremu się już nie chce i liczy na ten socjal.

Ja bym napisał,że jest odwrotnie.

Niestety znam takich zaraz po studiach którym to rodzice opłacają rachunki bo oni nie po to się uczyli by iść do byle jakiej pracy...

Są też i tacy,którzy sobie piwkują i imprezują bo mają jeszcze czas na robotę-kto ich sponsoruje?

Stary zapracowany człowiek nie myśli o emeryturze a co dopiero o socjalu.

Oczywiście w obu grupach trafisz na leni,ale dzisiejszej młodzieży nie w głowie praca...

Aha,ja jeszcze zaliczam się do tych młodych,tak myślę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Bo następuje zmiana pokoleniowa nowe pokolenia są już kuszone socjalizmem w szkołach i robią się roszczeniowe, problem będzie się nasilał. Na zachodzie bodajże w Austrii młodzi dostają mieszkanie na start. U nas przecież też się to zaczyna mieszkanie plus itd. Ta demoralizacja będzie postępować. Po co masz się starać, po co mieć rodzinę, po co coś osiągać dostaniesz mieszkanie, średnią pensję oraz dodatki i po co ci więcej, takich ludzi co się skuszą będzie bardzo dużo i to będzie żelazny elektorat partii socjalistycznych. Jak PIS wygra na jesień to będzie rządził kolejne 20 lat z rzędu wykorzystując właśnie ten mechanizm.

A jego skuteczność poznaliśmy wczoraj :) Na jesień wygrają a za 4 lata będą rozdawać mieszkania i też wygrają, potem będą samochody elektryczne na bony państwowe i też wygrają...

To skomplikowane zagadnienie wymagające analizy statystycznej i wątpię żeby pojawiły się tutaj prawidłowe wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z tobą zgodzę,socjal jest miłosierny ale i demoralizujący,mam trójkę dzieci 20-25 lat i nigdy się nam nie przelewało .ale dzieci jak już dorosły patrzyły by poprawić swój byt poprzez własną pracę ,nawet student sobie dorabia ,a gdybym wszystkim dawał pieniądze (jak bym miał) to nie wiadomo czy by się nie rozpuściły jak dziadowski bicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maronka napisał:

a gdybym wszystkim dawał pieniądze (jak bym miał) to nie wiadomo czy by się nie rozpuściły jak dziadowski bicz

Myślę,że by się rospuściły.

Mam kolegów trochę starszych i tak właśnie jest-ciągną od rodziców kasę i zero wdzięczności.Z drugiej strony wine ponoszą również rodzice.

Tutaj gdzie mieszkam jak szkoła organizuje drogą wycieczkę to daje szansę uczniom na dorobienie sobie do niej-pomoc w hotelu/roznoszenie gazet itp.

Tym sposobem rodzicom jest lżej a dziecko uczy się zarabiać i szanować to co zarobiło bo wie,że nie jest tak lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z Korwinem można się zgodzić. Obecność "dziadów" pod kościołami była kiedyś bardzo pouczająca dla reszty. Oczywiście można dyskutować z jakiego powodu kto tam trafił, ale innym zawsze z tyłu głowy zostawało, że jak nie będą się starać, to taki los ich czeka. Dzisiaj wielu świetnie żyje nie kiwając palcem na koszt innych. I to też jest bardzo pouczające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

W kapitaliźmie każdy musi pracować na siebie tylko socjalizm tworzy taką patolę... Którą się potem "naprawia"  pomocą społeczną za pieniądze tych najbiedniejszych i ten zaklęty krąg się powiększa.

Dlaczego władza nie zlikwiduje bezrobocia i biedy? Bo póki są środki do walki z biedą dopóty będą z nią walczyć i zarabiać :)

Każda epoka mija było odrodzenie, romantyzm, barok to i socjalizm minie. Na forum często się zdarza, że niektórzy nie są w stanie przyjąć pewnych faktów bo odkryją, że byli oszukiwani a to nie da się pogodzić z ich wybujałym ego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm i wszyscy pracują... Dobre sobie. Chyba że pracą nazywasz też spekulacje finansowe ? Już zpomniałeś jak ropa była po 200$ za baryłkę i 20 razy zmieniała właściciela zanim trfiła od szybu do rafinerii i baku auta ? Przecież stąd się wzięła nazwa tego systemu, że nie praca a kapitał dominuje. Całe pokolenia palcem nie kiwały, tylko żyły z procentu od kapitału, który ktoś kiedyś zarobił, dostał albo ukradł... Jakoś dziwnie o takich drobiazgach zapominasz, a widzisz tylko te rzeczywiście dobre strony tego systemu...

A tutaj masz kolejny przyklad jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą posiadanie broni przez ludzi w domach. Może w końcu coś Ci zaświeci w głowie...

https://wiadomosci.wp.pl/brzesc-kujawski-sprawca-ataku-przyznal-sie-do-usilowania-zabojstw-wielu-osob-6385800791729793a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"He he he "...., musisz zmienić okulistę jak widzisz nierobów co maja sie dobrze gdzieś ...w Austrii,....., a nie widzisz promowania nieróbstwa w kraju.

Póki co ,dobrze ,ze u nas jeszcze nie zakładaja żółtych kamizelek i nie podpalaja samochodow, zadowalajac sie winkiem pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JorgusEmh napisał:

He he he "...., musisz zmienić okulistę jak widzisz nierobów co maja sie dobrze gdzieś ...w Austrii,....., a nie widzisz promowania nieróbstwa w kraju.

Ale @petronas w tym przypadku mówi dobrze.

W PL jest nieróbstwo to prawda,ale nie ma takiego socjalu jak w innych krajach Europy.

33 minuty temu, JorgusEmh napisał:

Póki co ,dobrze ,ze u nas jeszcze nie zakładaja żółtych kamizelek i nie podpalaja samochodow

To tylko oznacza,że czytasz i oglądasz niemieckie media...

Dobrze,że u Nas póki co policja nie używa tak drastycznych środków podczas demonstrancji bo w Europie byłoby o Nas już głośno-a nie,już jest głośno...

Sięgnij głebiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak zapytam o co z tym Ci konkretnie chodzi,rozwiń proszę.

37 minut temu, JorgusEmh napisał:

a nie widzisz promowania nieróbstwa w kraju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Ja pasuje nie chce mi sie powtarzac w kolo tego samego, jak w Niemczech czy Austrii jest kapitalizm to gratuluje samopoczucia.

A w Polsce ludzie nie maja masowo broni a mimo to sa strzelaniny w szkolach wnioski sa oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.