Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212

Takie rzeczy tylko w erze niestety

Skoro bezpieczeństwo to towar to musisz za niego zapłacić. Jak ma być bezpiecznie to będzie drożej, jak ma być taniej to bierzesz część ryzyka na siebie stąd twój zysk, który nazywasz oszczędnością bo jest taniej.

W tym problem, w niezrozumieniu praw natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z Tobą duskutować bo

Godzinę temu, miki1212 napisał:

15sto latki albo ameby

mają ograniczony umysł :)

Oto kilka argumentów:

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Podajnik czy kocioł na gaz kupuje bo mnie zmuszają ustawami

10 lat temu zmuszali ustawami,zastanawiające.

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Lepszych samochodów nie kupuje co najwyżej nowe

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Ja kupuje sprzęt, który oferuje dla mnie unikalne cechy

Skoro kupiłeś auto nowe np w 2005r to po co je wymieniłeś w 2015r?

To przeczy Twoim słowom. Piszesz,że kupujesz sprzęt,który oferuje unikalne cechy a zarazem chciałbyś kupić nowy samochód z 2002r a tymczasem wymieniasz auto na nowe.

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Przelewy internetowe są darmowe a na poczcie się płaci wiec to oczywiste

Czyli jednak postęp nie taki zły?

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Zakupy w internecie bo jest taniej oraz nie wszystkie rzeczy dostane w sklepie na rogu

A to jak nazwiesz?

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Przykłady na poziomie przedszkola czyli z pieluchy

A Pan profesor dał się na to złapać i nawet nie zauważył kto miał rację. Jednak nienawiść odbiera umysł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

To jeszcze zareklamujcie, w których bankach przelewy i w ogóle bankowość internetowa jest najtańsza ale nadal bezpieczna, bo mój bank karze sobie za to sporo płacić...

Po co mielibysmy  to robic na forum?

Zareklamuj portfel ktorego zlodziej ci nie wyciagnie z kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalamy kotły czy pompy, to można chyba i pochwalić jakiś porządny bank z tanimi usługami na przyzwoitym poziomie ? Mój każe płacić mi za zwykłe prowadzenie rachunku plus obsługę internetową plus złotówka za każdy przelew. W sumie wychodzi to samo jakbym miał płacić w samym banku, tylko odpada wizyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
17 minut temu, Jamjestcichy napisał:

10 lat temu zmuszali ustawami,zastanawiające.

10 lat temu to chyba nie znam nikogo kto by miał podajnik w starym domu w nowym kocioł na paliwo stałe to średni pomysł

18 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Skoro kupiłeś auto nowe np w 2005r to po co je wymieniłeś w 2015r?

Bo się zużyło. Chyba znasz taki proces?

19 minut temu, Jamjestcichy napisał:

To przeczy Twoim słowom. Piszesz,że kupujesz sprzęt,który oferuje unikalne cechy a zarazem chciałbyś kupić nowy samochód z 2002r a tymczasem wymieniasz auto na nowe.

Nie, to tylko potwierdza co piszę. Jak mi się zużyło auto to chcę kupić nowe ale takie samo jak to co się zużyło czyli model z 2002 bo posiada unikalne cechy, które wymagam i nie potrzebuje nic innego. Tym czasem jest to nie możliwe i mogę jedynie kupić model z 2019. Codziennie jem chleb i trudno żeby zwykły chleb był nie do kupienia za 10 lat bo go ulepszyli i będzie tylko chleb z nadzieniem kakaowym a nie ma zwykłego.

25 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Czyli jednak postęp nie taki zły?

Kto twierdzi, że jest zły? Chodzi tylko o kierunek tego postępu a tym zajmuje się propaganda.

27 minut temu, Jamjestcichy napisał:

A to jak nazwiesz?

Nazwę to zakupami wysyłkowymi dostępnymi także za czasów PRLu.

28 minut temu, Jamjestcichy napisał:

A Pan profesor dał się na to złapać i nawet nie zauważył kto miał rację. Jednak nienawiść odbiera umysł...

Z logika u ciebie marnie co już wykazałem wiec używasz jakiejś nowomowy w niewiadomym celu. Dobrze, że nie użyłeś chasztag metoo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki1212 napisał:

10 lat temu to chyba nie znam nikogo kto by miał podajnik w starym domu w nowym kocioł na paliwo stałe to średni pomysł

Czemu segregujesz-stary/nowy dom? Jakie ma to znaczenie? Podajnik/gaz był czy Ci się to podoba czy nie...

2 godziny temu, miki1212 napisał:

Bo się zużyło. Chyba znasz taki proces?

Tak sobie mów.Jeżeli zużyłeś auto w 10 lat to niestety,ale Polacy jeżdżą zużytymi autami...

Poza tym średni wiek aut w Polsce to 13 lat-nie wiem jak można zużyc auto w 10 lat.

No chyba,że auto jest z floty lub użytkujesz je jako taksa albo jesteś totalnym idiotą  i zwyczajnie użytkujesz auto nie wiedząc,że coś się zepsuło...

2 godziny temu, miki1212 napisał:

Z logika u ciebie marnie

Znów sprawiłem Ci przykrość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytasz sasiada jak tam fura… Bardzo dobrze odpowiada. Cztery lata jezdze i zlotowki nie wlozylem. Wszystko da sie zajezdzic na smierc. Nawet szybciej niz w 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wrzuceniu kamieni na działke sasiada  ,pyta jak tam kret....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miki1212 napisał:

Hehehe dziecinne toto :)

Podajnik czy kocioł na gaz kupuje bo mnie zmuszają ustawami

Lepszych samochodów nie kupuje co najwyżej nowe jak by była taka możliwość to bym kupił nówke z salonu model rocznik 2002 ale nie dostane

Przelewy internetowe są darmowe a na poczcie się płaci wiec to oczywiste

Zakupy w internecie bo jest taniej oraz nie wszystkie rzeczy dostane w sklepie na rogu

Mnie paczki przywozi poczta listonosz jak 20 lat temu i też nie muszę jeździć

Ja kupuje sprzęt, który oferuje dla mnie unikalne cechy a nie po to żeby mieć bajer, którego nie używam tak robią 15sto latki albo ameby

Przykłady na poziomie przedszkola czyli z pieluchy :)

Jak ja lubię te wydumki forumowe...

Z drugiej strony Indian już nie ma a my jesteśmy na księżycu, kiedy przyjdzie dzień sądu i słońce się "wypali" to nas tutaj już nie będzie z wyjątkiem dzikich w dżungli co zawsze mają czas pluć i łapać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miki1212 napisał:

Podajnik czy kocioł na gaz kupuje bo mnie zmuszają ustawami

Sory za powielenie , najwyzszy czas ze nas zmuszaja bo bysmy sie podusili w tym smrodzie ktory twozymy ...przyznaj choc cien racji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
5 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Twierdzi, ze smog jes pochodzenia naturalnego.

Przynajmniej rozróżniam smog od dymu.

Właśnie się skończył sezon grzewczy więc dymu nie ma za to pokaże wam jaki jest u mnie smog. Umyłem kawałek szyby i zaraz po deszczu pokaże wam co fruwa w powietrzu poza sezonem grzewczym czy to nie smog? I jakie ma pochodzenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Po rozmowach z ludźmi wczoraj nie mam już żadnych złudzeń :) Demokracja jest okropna.

Frekwencje zrobiło rozdawanie pieniędzy z jednej strony, z drugiej fanatyzm. Dziel i rządź. Jak pieniędzy nie rozdawali a ludzie nie byli tak skłóceni to frekwencja była chyba 15% na wyborach do PE. Natomiast żeby podziękować za wypłaty socjalne przyszła większość to historyczny moment bo tak wielu nigdy nie przyszło na te wybory :) Przypomina to przekupywanie pijaczków pod sklepem za głosy. Drudzy przyszli żeby powstrzymać tych pierwszych :) I tak zrobiła się frekwencja. Tak jak pisałem ten rządzi kto daje pieniądze to na pewno nie jest demokracja, przynajmniej nie taka, o której uczyli w szkołach :) Tylko płakać bo cieszyć nie ma się z czego.

Jednak cieszy, że coraz więcej widzi ten kanał stąd sukces zdrowego rozsądku i głosy na konfederacje :) Z tego co podawali to tak głosowali młodzi czyli te stare pokolenia urodzone w niewoli muszą odejść i może się jakoś kraj odrodzi tylko czy mamy tyle czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko co wchodzę w polemikę na temat rządu czy chociażby głosowań,ale jeżeli @Hermogenes ma na myśli,że to KE sam sobie zgotował ten los to się z Nim identyfikuję :)

Piszecie-"dziel i rządź" a na czym polega dobre rządzenie-bierz i rządź? Kasy wcześniej nie było na nic a dług rósł.

Wydaje mi się,że sporo pomogły marsze "ciepłych" którzy pokazali co znaczy dla nich demokracja.

Fak faktem wybrali mniejsze zło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsi kierowcy, to młodzi kierowcy. Podobnie z wyborcami. Jeszcze mało widzieli i nabierają się na piękne hasła. Ale takie ich prawo, nic mi do tego. Najważniejsze, że ludzie poczuwają się do obowiązku dokonywania wyborów. Jak okażą się złe, to następnym razem wybiorą innych. Nie ma zwalania winy na innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego mieliśmy prezydenta:(

 

Bronisław Komorowski o wygranej PiS w Onet.pl

Jest chyba charakterystyczne i warte głębszego przeanalizowania, głównie przez Koalicję Europejską, to że PiS głównie wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. A z kolei Koalicja Europejska z tego, co ja zwróciłem uwagę, w kategorii wiekowej, od 30 paru lat do 50, wygrała. To nie jest przypadek, bo wygrała w kręgach tych, którzy podatki płacą. Ciężko pracują, płacą, a rząd PiS-owski te pieniądze rozdaje na prawo i lewo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SONY23 napisał:

Zachwalamy kotły czy pompy, to można chyba i pochwalić jakiś porządny bank z tanimi usługami na przyzwoitym poziomie ? Mój każe płacić mi za zwykłe prowadzenie rachunku plus obsługę internetową plus złotówka za każdy przelew. W sumie wychodzi to samo jakbym miał płacić w samym banku, tylko odpada wizyta...

Ja mam pocztowy i tylko 5 zł za kartę ,resztę gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Z wyborcami jest odwrotnie niż z kierowcami starsi wyborcy są najgorsi bo się już nachapali, nie chce im się robić i zmuszają młodych do pracy na swoje emerytury natomiast młodzi chcą zmian, chcą ulepszać świat i rozbijać stare układy.

Tak wiec starsi to zazwyczaj socjaliści szukający łatwego i bezpiecznego życia na koszt innych (podobna mentalność do kobiet bo i poziom hormonów się zmienia to jest cały proces przyczynowo skutkowy) natomiast młodzi chcą wolności i samodzielności bezpieczeństwo nie jest najważniejsze i słusznie. Dlatego starzejące się społeczeństwo to duże niebezpieczeństwo zapaści całego państwa.

Bronek zapewne mówi o tym kręgu, który płaci podatki ale w odwrotnym kierunku niż zwykle się to robi, tak zwane karuzele VAT, to im państwo wypłacało podatki hehehe to im dobrze było a teraz jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko sie rozlalo... Wyboru dokonano. Nastepny sprawdzian wkrotce. A mniejszosci <5% maja "G" do gadania, moga "se poszczekac lub lasic sie o wiecej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto tych młodych urodził, nakarmił, wychował, wykształcił do tych 20 kilku lat. A teraz są niepotrzebni i powinny iść w odstawkę . Murzyn zrobił, murzyn może odejść. Całe szczęście , że ta ekstrema jest nieliczna , wychowana pewnie na ulicy bo nie przez przyzwoitych rodziców.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

I o to chodzi, że ekstrema rozwaliła rodziny i teraz starsi muszą liczyć na państwo a nie na rodzinę. Wychował, wykształcił, nakarmił tak było może przed rokiem '39 ale na pewno nie teraz, teraz wszystko należy do państwa i niewolnik jak jest stary to państwo ma obowiązek jego utrzymania a pracuje na to młody niewolnik. Emerytura nie zależy od składek tylko od uznania państwa na ile "nas" stać to jest skandal i bankructwo takiego systemu w samej idei.

Człowiek bez rodziny jest 100% zależny od państwa niewolnik doskonały? A fanatyczne ekstrema to parady równości, single, wyzwolone kobiety, tak to są przyszli klienci ZUSu i kula u nogi kolejnych pokoleń, które dopiero wylądują na ulicy...

Ale to jest tak proste - przyczyna ->skutek tik tak tik tak co tutaj można nie rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.