Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2019 o 11:18, maronka napisał:

Ja mam pocztowy i tylko 5 zł za kartę ,resztę gratis

Nie ma co sie chwalić, bo znajdzie sie ktoś co ma lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Nie ma co sie chwalić, bo znajdzie sie ktoś co ma lepiej :-)

Właśnie dlatego pytałem... Mnie ten luksus kosztuje miesięcznie prawie 30 PLN-ów, więc moim zdaniem zdzierstwo. Jak ktoś ma taniej a dobrze, to chętnie się dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 10:30, Andrzej_M_ napisał:

Poruszony został problem choroby wirusowej ASF (afrykański pomór świń).
Z pewnością zdecydowana większość forumowiczów spotkała się kiedyś z tym określeniem w przestrzenni medialnej, ale szczegółów problemu zjawiska być może nie zna.

Z pewnością Świąteczna wizyta w Głównym Inspektoracie Weterynarii nieco problem rozjaśni. (dla osób stroniących od czytania jest przekaz filmowy).
źródło:
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin

Wrócę na moment do problemu ASF. Sprawdza się to co napisałem w poście #230 

"Bajki, bajki i jeszcze raz bajki... Rozumiem, że muchy czy komary wirusa nie przenoszą ? O szczurach czy myszach nie wspomnę. Jak zwykle wszystko wygląda pięknie na takich filmikach. Znajomy pracuje w masarni i opowiada jak wyglądają te duże nowoczesne tuczarnie i jaki syf tam jest. I jak wyglada higiena w masarniach...  Szanse na wystąpienie choroby są zapewne w nich jeszcze większe niż u takich małych rolników. A jak już choroba wystapi to szkoda u małego mniejsza. Analogicznie do wojny. Miasta to groby dla ludzi a większe szanse na przeżycie w rozproszeniu. Tak robią mądrzy, ale u nas rządzą nie mądrzy a ci co mają kasę i wpływy."

 

 I stało się. Choroba w dużej fermie, gdzie ponoć higiena i nadzór super. A teraz ogromne koszta... I znowu laik miał rację a spece z tytułami profesorskimi działali na zamówienie...

https://www.topagrar.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/trwa-likwidacja-ogniska-na-podlasiu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kont - ale to nie o tym. Jedno z kliku jest całkowicie darmowe - prowadzenie, przelewy tylko ze to nie konto dla każdego.

Drugie konto to Inteligo - popatrz co tam możesz dostać. Przelewy za 0 zł. Konto darmowe jak masz powyżej 100zł na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czytajac takie cos zastanawiam sie czy to sen czy prawda. Jeden idiota  co zastal Polske drewniana a zostawil wyrabana, powycinal puszcze kasujac przy tym prowizje za zmiane prawa. Drugi bedzie jadl zubry i bobry.  Skad oni ich biora?

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/minister-rolnictwa-podejme-decyzje-o-uznaniu-bobra-i-zubra-jako-zwierzat-jadalnych,941650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to ich popieram bo żubrów i bobrów jest za dużo. Żubra to obecnie widziałem w menu restauracji w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bobrów pod dostatkiem. Swego czasu tak las brzozowy mi rąbały, że nie nadążałem po nich sprzątać. Aż wyrąbały i zostało same śmiecie. Tamy, zalewanie łąk a nawet osłabianie dróg powiatowych i to tak skuteczne, że się asfalt zapada. Jak jest ich niewiele, to fajna atrakcja, ale jak się namnożą to szkodnik i to duży... Zostawienie jakiejś furtki do kontroli populacji jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 18:58, SONY23 napisał:

Kolejna wpadka automatyki. Tym razem autonomiczny pociąg w Japonii wybrał zły kierunek jazdy...

https://wiadomosci.wp.pl/japonia-20-osob-rannych-autonomiczny-pociag-pojechal-w-zla-strone-6387513171585153a

A w biuletynie PLL LOT na pokladach samolotow "strasza". Artykul o autonomicznych (nie mylic z automatycznymi) kontrolerami lotu. Taki autopilot o wiekszych mozliwosciach samodecyzyjnych i analitycznych.

IMG_20190604_160016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Beda jeść bobry bo niby dobre, zmniejszy sie ich populacja i nie bedzie powodzi :-)

Jakie to sprytnejuz od dawna.poprawic wały przeciw powodziowe i co ? Nikt z tym noc nie robi, lekki deszcz i polowa Polski po wodą. 

Brawo dobra zmiana i reszta która to obiecała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 10:09, PioBin napisał:

To juz tylko od (nie)szczescia zalezy.

Kondolencje dla rodzin osob ktore zginely w tej katastrofie. Natomiast o jej przyczynach nalezaloby poczekac i nie fascynowac sie doniesieniom medialnym.

 

Boeing oficjalnie przyznał się do odpowiedzialności za katastrofy swoich samolotów. Ciekaw jestem czy ktoś fizycznie pójdzie za to siedzieć ? Bo jeżeli nadal są równi i równiejsi, to jak tak nie chcę...

https://wiadomosci.wp.pl/szef-boeinga-przyznal-sie-do-bledu-ws-samolotow-737-max-6392861166639233a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.