Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana palnika


SlawekOrfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam palnik zeliwny technix 25kW i chce go zmienic na obrotowke. Co mozecie polecic? Chcialem pancerpola ale nie wejdzie do kotla. Jest co mniejszego?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem go ale nie moge znalezc konkretnych wymiarow bo nie wiem czy wejdzie mi do kotla zamiast tego
http://technix.net.pl/p,8,podajnik_slimakowy_zeliwny_.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlawekOrfi napisał:

Posiadam palnik zeliwny technix 25kW

Masz chyba dobry palnik jaki jest powód wymiany żle spala za duża moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle spala pali od jednej strony czyli od podajnika przynajmniej w PID ster SKZP 02 ver 2.19B. Brak zaworow 4 i 3 droznych. Ogrzewa dom 102m2 polowa do podlogowka reszta to grzejniki z elektronicznymi termostatami. Pompa od podlogowki zalaczona caly czas, podloga sterowna RTL. Spalanie przy temp 5 w plusie na poziomie 22-24kg. Dom ocieplony wybudowany 2009, parterowla strop nieuzytkowy (kratownica) jak rowniez nie podpiwniczony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupie inny palnik ten z checia sprzedam. Palnik ma rok. Stan bdb. Palnik spalil moze 3 tony grochu. Wszystkie papiery tez posiadam karta gwar i tak dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , palnik zdecydowanie za duży na taką powierzchnię do ogrzania. Zapewne pracuje na minimalnej mocy dlatego problemy ze spalaniem. Posiadam Ardeo iron 15kW (kocioł 15kW) na 200m domu i spisuje się znakomicie. Zakres  mocy 4-18 myślę że sprawdził by się u Ciebie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ardeo iron wymiary  palników dla wszystkich są takie same zmienia się tylko talerz palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SlawekOrfi napisał:

Zle spala pali od jednej strony czyli od podajnika przynajmniej w PID ster SKZP 02 ver 2.19B. Brak zaworow 4 i 3 droznych. Ogrzewa dom 102m2 polowa do podlogowka reszta to grzejniki z elektronicznymi termostatami. Pompa od podlogowki zalaczona caly czas, podloga sterowna RTL. Spalanie przy temp 5 w plusie na poziomie 22-24kg. Dom ocieplony wybudowany 2009, parterowla strop nieuzytkowy (kratownica) jak rowniez nie podpiwniczony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

może tak nie śpiesz się z tą wymianą. ja bym na twoim miejscu go wyją i zobaczył szczelność. jak nic nie pomoże to wtedy wymień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralem, sprawdzalem juz chyba z 10 razy i wiecej nie zamierzam. Mialem kociol zasypowy gornego spalania i bylo ok spokoj. Nie miala baba roboty to se prosie kupila. Nigdy wiecej zadnego technixa nawet za darmo nie chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec policzyli mi 15kw a palnik wsadzili 25kw, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, mieli byc fachowcy a wyszlo jak zawsze, dzwonie do nich pisze nikt nie odbiera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technixa, to sv200 - 15ka jeżeli masz wodę do dołu  (potocznie rurowy pod 5ta klasę)

Jak nie a chcesz obrotowy:

Ardeo Iron jak uparty jestes na cały żeliwny, tez 15-ka

ja Ci rzucam temat nowego eco-burna konkretnie AZP-TR 15ka pod klasę 5tą stalowo-żeliwny, moim zdaniem z obrotówki bdb

Ramki od ardeo jak kojarzę pasują pod żeliwnego technixa, który masz, chyba, że producent Twojego kotła zamawiał z inna ramką.... ta "typowa" poziomoa ma rozstaw śrub ardeo jak kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są problemy, na tym palniku się nie pali tylko tli. Kocioł według mnie starczyłby 10kW jeśli budynek w miarę ocieplony i taki Ardeo  pykał by sobie jak talala :) z potrzebnym zapasem na czarną godzinę. To oczywiście moje zdanie i nic nie zmieni w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zanim zamowie musze znac wymiary na tego eco burn pisze do nich email moze przysla jakis rysunek czy cos.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekOrfi .  Masz sporo przewymiarowany palnik . Na twój metraż 15 kw swobodnie wyrobi nawet w największe mrozy.

Ja na swoje 300m  mam 25 kw ,i uważam ,że jest za duży ,starczyło by 20 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z Pieklorzem  on ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.