Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie palnika, spieki w jednej części .


MRfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może jakieś zdjęcia jak to zrobiłeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technix  ma raczej dopracowane układy podajnikowe  w czym jest problem  że trzeba nad czymś popracować załóżmy że palnik jest jak z foto 25 kW i co dalej ile  kg spala na dobę co powoduje niedopał koks spieki jakim węglem się go karmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczyłem z podobnym spiekiem z tej samej strony , ogólnie to co opisujesz przechodziłem przez 2 lata  zastanawiając

się " co jest nie tak" . Na forum skzp czytałem jakiś czas temu o niedoróbce w podajniku i to mnie naprowadziło że

może to być "to", a widzę  że mamy te same podajniki . Trzy tygodnie rozebrałem podajnik i faktycznie miałem ten feler.

Blacha montażowa która dzieli podajnik i jest montowana do ściany pieca ma otwór na ślimak i kanał powietrzny z

wentylatora, blacha ma  jeden otwór przez który powietrze z wentylatora dmucha do otworów w palniku i do ślimaka .

Przez takie rozwiązanie  nie można utrzymać ciśnienia powietrza na palniku bo powietrze dmucha w ślimak .

uszczelniłem ,rozdzieliłem  powietrze z wentylatora by dmuchało tylko w kanał powietrzny na otwory w palniku.

Po tym zabiegu spiek zniknął i  pali się  tak jak powinno.podajnik.thumb.jpg.117f68e25faf29a945ef5134369efce9.jpg

 

 

Czy ktoś z kolegów orientuję się gdzie można kupić tę blachę montażową poprawioną

Pozdrawiam

Ale dodałem ,jak usunąć załączniki ok udało się .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technix  ma raczej dopracowane układy podajnikowe  w czym jest problem  że trzeba nad czymś popracować załóżmy że palnik jest jak z foto 25 kW i co dalej ile  kg spala na dobę co powoduje niedopał koks spieki jakim węglem się go karmi.


Piec spała około 20kg przy temp 0 w domu 23. Ekoret 27tys przynajmniej tak jest napisane na kartce która otrzymałem ze składu przy zakupie. Niedopala na przeciw podajnika i w kotle syf. Spieki raczej ze stopionego popiołu. Dom 100m2 ocieplony parterowy z 2009


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego kompletu sterownik SKZP 2 to powinno dać się wyregulować tym bardziej że nie ma jakiegoś dużego spalania możliwe ze ten SV 100 by się lepiej sprawdził jest mniejszej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 5 klasa i skzp nie obsłuży tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pief napisał:

Walczyłem z podobnym spiekiem z tej samej strony , ogólnie to co opisujesz przechodziłem przez 2 lata  zastanawiając

się " co jest nie tak" . Na forum skzp czytałem jakiś czas temu o niedoróbce w podajniku i to mnie naprowadziło że

może to być "to", a widzę  że mamy te same podajniki . Trzy tygodnie rozebrałem podajnik i faktycznie miałem ten feler.

Blacha montażowa która dzieli podajnik i jest montowana do ściany pieca ma otwór na ślimak i kanał powietrzny z

wentylatora, blacha ma  jeden otwór przez który powietrze z wentylatora dmucha do otworów w palniku i do ślimaka .

Przez takie rozwiązanie  nie można utrzymać ciśnienia powietrza na palniku bo powietrze dmucha w ślimak .

uszczelniłem ,rozdzieliłem  powietrze z wentylatora by dmuchało tylko w kanał powietrzny na otwory w palniku.

Po tym zabiegu spiek zniknął i  pali się  tak jak powinno.podajnik.thumb.jpg.117f68e25faf29a945ef5134369efce9.jpg

No właśnie, ta blacha powinna mieć rozdzielone kanały węglowy i powietrzny

919273710_blachaosadzajca.jpg.7b1eb699df41d629a241347671bd0ef5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ,wstawić kawałek poprzeczki,złapać migem .

Więcej wyciągania gratów niż roboty , chyba że cena kosmiczna ....., nawet nie wiem ile za to cudo by chcieli.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.01.2019 o 08:50, Pief napisał:

Witam

Walczyłem z podobnym spiekiem z tej samej strony , ogólnie to co opisujesz przechodziłem przez 2 lata  zastanawiając

się " co jest nie tak" . Na forum skzp czytałem jakiś czas temu o niedoróbce w podajniku i to mnie naprowadziło że

może to być "to", a widzę  że mamy te same podajniki . Trzy tygodnie rozebrałem podajnik i faktycznie miałem ten feler.

Blacha montażowa która dzieli podajnik i jest montowana do ściany pieca ma otwór na ślimak i kanał powietrzny z

wentylatora, blacha ma  jeden otwór przez który powietrze z wentylatora dmucha do otworów w palniku i do ślimaka .

Przez takie rozwiązanie  nie można utrzymać ciśnienia powietrza na palniku bo powietrze dmucha w ślimak .

uszczelniłem ,rozdzieliłem  powietrze z wentylatora by dmuchało tylko w kanał powietrzny na otwory w palniku.

Po tym zabiegu spiek zniknął i  pali się  tak jak powinno.podajnik.thumb.jpg.117f68e25faf29a945ef5134369efce9.jpg

 

 

Czy ktoś z kolegów orientuję się gdzie można kupić tę blachę montażową poprawioną

Pozdrawiam

Ale dodałem ,jak usunąć załączniki ok udało się .

 

Faktycznie o tym nie pomyślałem , zaraz jak się zakończy sezon grzewczy to przyjrzę się tematowi , a powiedz mi teraz jak uchylisz wieko od zasobnika to dmucha powietrze ??? Teoretycznie powinno to zostać wyeliminowane Twoim sposobem.
Ja na chwilę obecną poradziłem sobie ze spiekami w ten sposób :
koledzy radzili żeby przytkać niektóre otwory , to jednak nie przyniosło żadnych pozytywnych rezultatów , ciągle mi się wydawało że ciśnienie od strony wlotu poprzez dwa otwory w palniku jest zbyt duże , więc poszedłem w drugą stronę i wywierciłem dodatkowe otwory obniżając ciśnienie na wlocie , efekt jest taki że na całym palniku ładnie równo wszystko się dopala .......no i oczywiście niedługo wezmę się za tą przegrodę opisaną przez kolegę .

 

Palnik retorty zamontowany prawidłowo po przeróbce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 30.01.2019 o 08:50, Pief napisał:

Witam

Walczyłem z podobnym spiekiem z tej samej strony , ogólnie to co opisujesz przechodziłem przez 2 lata  zastanawiając

się " co jest nie tak" . Na forum skzp czytałem jakiś czas temu o niedoróbce w podajniku i to mnie naprowadziło że

może to być "to", a widzę  że mamy te same podajniki . Trzy tygodnie rozebrałem podajnik i faktycznie miałem ten feler.

Blacha montażowa która dzieli podajnik i jest montowana do ściany pieca ma otwór na ślimak i kanał powietrzny z

wentylatora, blacha ma  jeden otwór przez który powietrze z wentylatora dmucha do otworów w palniku i do ślimaka .

Przez takie rozwiązanie  nie można utrzymać ciśnienia powietrza na palniku bo powietrze dmucha w ślimak .

uszczelniłem ,rozdzieliłem  powietrze z wentylatora by dmuchało tylko w kanał powietrzny na otwory w palniku.

Po tym zabiegu spiek zniknął i  pali się  tak jak powinno.podajnik.thumb.jpg.117f68e25faf29a945ef5134369efce9.jpg

 

 

Czy ktoś z kolegów orientuję się gdzie można kupić tę blachę montażową poprawioną

Pozdrawiam

Ale dodałem ,jak usunąć załączniki ok udało się .

 

Odgrzeję trochę temat ale właśnie mam rozebrany podajnik i jestem ciekawy Waszych opinii.
Do pieca dolega płaska blacha ( foto. nr 1 ) a przy samym piecu jest kilku milimetrowy uskok ( foto. nr 2 )  przez który dostaję się powietrze z komory napowietrzającej bezpośrednio do ślimaka . Jednak zauważyłem że w moim przypadku jest jeszcze jeden element , jakieś 10 centymetrów głębiej są dwa otwory ( foto. nr 3 ) który znowu wchodzą z komory napowietrzającej do ślimaka . Tutaj jest pytanie do osób znających się na konstrukcjach pieca , czy to jest niepotrzebne i zaburza obieg powietrza czy wręcz odwrotnie i służy np. nie wiem, studzeniu ślimaka bądź dosuszeniu opału zanim dostanie się na palnik ? Napiszcie proszę co sądzicie o tym temacie bo sam nie wiem czy wstawiać tą poprzeczkę doszczelniającą i jest to niedopatrzenie producenta czy darować sobie i zostawić tak jak jest ???

Płąska ścianka 1.jpg

Uskok od płaszczyzny 2.jpg

dodatkowe otwory 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.