Skocz do zawartości

stachu80

Stały forumowicz
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez stachu80

  1. stachu80

    Palenie owsem w sv200

    u mnie i rano i wieczorem trzeba usuwać popiół. owies kupiłem od znajomego po 1000 za tonę. jaka odmiana nie wiem. spalanie prawie dwa razy większe niż ekogroszkiem dobrej jakości. palnik rynnowy program od peletu działa bezbłędnie.
  2. stachu80

    Palenie owsem w sv200

    jaki piec palnik?
  3. stachu80

    Palenie owsem w sv200

    witam. ile wam spala owsa na dobę i na jaki metraż?
  4. większego dziadostwa jak dragon nie znam. pelet ma więcej kalorii. kiedyś kupiłem z ciekawości na ciepłą wodę. pół dnia piec mi temperaturę łapał. o sadzy i pyle nie wspomnę.
  5. trzeba napisać do gościa jakim grochem pali.
  6. coś takiego ma kuzyn w piecu od kurnika. bodajże to ma 100 kw czy coś.
  7. ta dmuchawa wpierdziela tyle prądu że taniej wyjdzie olejakami grzać
  8. Nie ma za co. Nie znam idealnego palnika są bliskie ideału. Drugą sprawą jest zgranie palnika z sterem. gdyby było wszystko ok to by nie było tego forum. Producenci powinni zaglądać na te fora i wyciągać wnioski. Można powiedzieć że odwalamy za nich czarną robotę.
  9. czyli coś jak by batory. tyle że zamiast dziur nacięcia. tak jak Ci wcześniej pisałem zrób po kilka dziur i próbuj czy się poprawiło. Batorego chwalą więc podpatrz z niego.
  10. to jest twój palnik czy przykładowy? najlepiej jak byś zrobił zdjęcie swojego .
  11. dół do podsycania ognia. góra do dopalania gazów wtórnych.
  12. jeden zrób . do powietrza wtórnego nie trzeba wiele. jak zrobisz za dużo to znowu w palenisko będzie za mało dmuchać. Lepiej dowiercić niż zaklejać.
  13. za wielkich nie rób. zawsze można rozwiercić. ja bym zaczął od 4ki .
  14. otwory na dole służą do napowietrzania na górze do dopalania gazów wtórnych. Najlepiej jak są tu i tu . najgorzej jak tylko na górze.
  15. para wodna to dalej H2O tylko w stanie lotnym bynajmniej tak uczyli mnie w szkole ale technika idzie do przodu więc może źle uczyli. komuś para wodna się pomyliła z elektrolizą. Jeśli ktoś w dalszym ciągu twierdzi że para wodna to rozdzielone cząsteczki wodoru i tlenu to proszę o naukowe wyjaśnienie. zaraz się dowiem że ziemia nie jest okrągła. tą bzdurę to chyba producenci kotłów rozsieli żeby wam piece szybciej zgniły.
  16. ja w trybie letnim nic nie zmieniam w ustawieniach głównych. jedynie w trybie nadzoru będziesz musiał zaobserwować czy częściej zrobić przedmuch czy podawanie. ja osobiście mam ustawione 55stopni przy histezie 5.
  17. kiedyś miał lało się wodą żeby sie wolniej palił. wsypując na żar robił się gaz który strzelał. złudzeniem było że wytwarza się gaz(lasowanie się miału) który dodaje energii. nie trzeba być fizykiem żeby wiedzieć że do wytworzenia pary potrzeba dużo energii. wystarczy wlać w garnek litr wody i postawić go na kuchni i wygotować ją. Gdyby zamiast pary był czysty wodór to mieli byśmy perpetuum mobile . może jest na forum fizyk i mi to wytłumaczy bo filmiki z youtuba mnie nie przekonują.
  18. wilgoć to pierwsza przyczyna spieków. Zbyt duży wiatr też może się przyczynić. ale zacznij od wyczyszczenia palnika. u mnie było tak samo. paliło się ładnie pięknie a potem coraz gorzej. dopiero telefonem zrobiłem zdjęcia i okazało się że prawie połowa otworów była zalepiona. ciężko było je wydłubać a le potem jak ręką odjął .
  19. na tłoku nie będzie tak łatwo zmniejszyć moc. ślimakiem można podawać opał w bardzo małych porcjach. a jak wiadomo po mniej a częściej jest palenie stabilniejsze. tłok tylko do dużych mocy. chyba było nie raz pisane jak się nie mylę.
  20. witkowskiego rynna jedna z lepszych zgodzę się z tobą. tu firma odrobiła lekcje. fajna by była opcja gdyby było kilka tych nakładek. wtedy można zmniejszyć moc palnika no i pelet też by się palił super ja sam zrobiłem taką dodatkową nakładkę i nie mam problemu z temperaturą podajnika nawet latem grzejąc samo cwu.
  21. palniki każdego producenta niby wyglądają tak samo ale się różnią. chodzi o napowietrzanie paleniska. w jednych jest gęsto dziurek a w drugich duże szczeliny. w jednych jest dopalanie gazów w drugich nie ma. i tu jest pies pogrzebany. wiele jest wątków o przerabianiu palników. sam zrobiłem mały tuning ze swoim palnikiem. gdyby producenci czytali posty o naszych spostrzeżeniach wiedzieli by w którym kierunku iść. zauważyłem paru i można powiedzieć że mają dobre wyniki. bo tylko użytkownik może powiedzieć co zaobserwował i co można by poprawić.
  22. a ilu ma problem z retorami? i tu i tu są zarówno zadowoleni jak i nie. tak samo z piecami. spieki mogą być z różnego powodu. największą jest wilgotność. otwieramy worek i siup do kosza. a potem spieki sadza i tak dalej.
  23. fajny tylko trochę lekki i mała pojemność wody. mój kwp 15 waży 420 bez wody i wchodzi w niego 80l .
  24. papier i opakowanie wszystko przyjmie. mój kuzyn ma skład węgla i ma tylko certyfikat z kopalni w którym jest napisane ile ma kalorii i to by było tyle. jak by chciał zbadać stan faktyczny to musiał by oddać próbkę do laboratorium. tylko że takie laboratoria są chyba tylko na śląsku. ja kupuję od niego 30kj i jestem zadowolony. poleciłem go szwagrowi i u niego piec gasł jak zmniejszył podawanie to znowu się spiekał. i teraz czyja wina opału czy pieca?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.