Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Obydwa palniki mają za duże napowietrzenie . Ekopal ma łaczną powierzchnię szczelin napowietrzających 4112 mm2 , wulkan 2,5 razy mniejszą bo  "tylko" 1648 mm2. W przypadku wulkana są to otwory o srednicy 5mm a więc za małe i często się zaklejają drobinami eko a to zaburza palenie i powoduje konieczność częstego czyszczenia .

Trzeba podobnie jak w ekopalu zaślepic otwory od strony podajnika , powiększyć otwory na 8 mm na rogach naprzeciw podajnika  , na bokach niektóre zakleić  , część powiększyć na 8mm. W sumie zabawa podobna do ekopalu , trochę łatwiejsza  , ale też poprzedzona obserwacją palenia na palenisku . Dałbym fotkę ale koronę przekazałem  koledze , który ma identyczny palnik i  nie mógł sobie z nim poradzić  i u niego obecnie pracuje. Dodatkowo zmniejszyłem mu podobnie jak w ekopalu moc nominalną poprzez dorobienie regulowanej przegrody od strony podajnika ograniczającej powierzchnię paleniska.

Ogólnie przeróbka jest trochę kłopotliwa i wymagająca kilkukrotnych poprawek , jednak efekt jest taki że równo się pali na całym palenisku.

Osobiście radziłbym najpierw zmodernizować posiadanego obecnie ekopala , zmniejszyć maksymalnie nadmuch lekko ponad granicę dymienia , ustawić czas podawania 10 sek , dopracować czas przerwy i nadmuch , wydłużyć czas podbicia obrotów dmuchawy  - to powinno wystarczyć . W razie czego mogę pomóc w parametrach  gdyż mam też Iryda FL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji mój okrągły technix trochę niedopala po drugiej stronie od podajnika dałoby się coś z tym zrobicc8edc549911dc1b332194e034a2c0bd8.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierównomierny rozkład napowietrzania na palenisku uwidacznia się szczególnie przy większym ciśnieniu powietrza a więc przy większych obrotach dmuchawy . Często przysłaniany jest wlot dmuchawy i zwiększane obroty aby wyrównać w ten sposób ilość powietrza dostarczanego na palenisko . Niestety , coś za coś . Radzę pokombinować z duetem przesłona wlotu - miarkownik na wylocie wentylatora . Jeżeli to nie pomoże pozostaje brutalna ingerencja w  napowietrzane na palenisku  - w miejscu gdzie nie dopala powiększyć otwór napowietrzający  , narazie jeden , aby nie przedobrzyć .

Nie miałem nigdy tego palnika , z pobieżnej oceny wzrokowej wydaje się iż tutaj konstruktor pomyślał i problemów z tym palnikiem  być nie powinno . Ale jak to bywa w praktyce często trzeba trochę modernizować nawet najlepsze konstrukcje aby dostosować je do własnych potrzeb.

Wydaje mi się , że kombinacja z parametrami nadmuchu powinna wystarczyć i przeróbka otworów nie będzie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo chcemy zmienić koronę i są takie opcje kupić taką sama jak była tylko do palnika do 35kw jest większa i będzie pasowała bo było dzwoniono do producenta czy kupić tą od wulkana z dziurami i ja zmodernizować

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile idzie węgla na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak poradzili żeby zwiększyć koronę a tak wogole byli zdziwieni że jest z tym palnikiem jakiś problem .Mamy taki zamiar żeby ta koronę co jest jej nie ruszać bo na miale chodzi bardzo ładnie a zrobić druga do groszku .Skoro wulkan będzie lepszy to dzwonię do kolegi żeby zamówił właśnie jego

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarekDabrowski napisał:

Właśnie tak poradzili żeby zwiększyć koronę a tak wogole byli zdziwieni że jest z tym palnikiem jakiś problem .Mamy taki zamiar żeby ta koronę co jest jej nie ruszać bo na miale chodzi bardzo ładnie a zrobić druga do groszku .Skoro wulkan będzie lepszy to dzwonię do kolegi żeby zamówił właśnie jego

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Tak mi się wydawało , że producent nie śledzi opinii użytkowników i jest zdziwiony , że są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to tylko jeden producent udziela się na forum jest to producent sterownika skzp 02 firmy Timel którego właśnie posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony bierze pod uwagę opinie ludzi i na bieżąco są aktualizacje

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z sp18l i miałem dylemat czy iryd czy skzp ale trafiłem dobrze a jeśli chodzi o modul internetowy do Iryda to jest coś takiego bo kolega szukał że niby coś jest ale coś tam coś tam i w końcu nie wiadomo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd jest sterownikiem uniwersalnym i prawie każdy kocioł poprowadzi ale jak dla mnie brak mu przede wszystkim możliwości rejestracji parametrów  , poza tym w przypadku mojej instalacji o dużej bezwładności cieplnej , zbyt wolno reaguje na zmiany przy " wchodzeniu " w temperaturę . Ma co prawda możliwość zmian dynamiki w postaci KP i KI ale zamiany te niewiele dają. Poza tym jest ok.

Na module internetowym mniej mi zależy , słyszałem gdzieś , że producent przymierza się od dłuższego czasu do  jego wprowadzenia ale jakoś mu to słabo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmniejszyć bezwładność kotła to wyjmij czujnik kotła z tulejki w piecu i zamontuj go na rurce tak z 15cm od kotła i dobrze ocieplij u mnie to robi super robotę i sterownik reaguje na każde małe zmiany temperatury kotła

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam. Pomimo tego sterownik wg mnie powinien szybciej reagować . Ale on właśnie ma taki soft i przyśpieszyć go się więcej nie da. Oscylacja temperatury jest w granicach + - 1C ale tylko dlatego ,że pilnuję ochrony powrotu .

Być może za dużo wymagam , ale widzę jak się męczy przy dochodzeniu do zadanej w przypadku wahnięć temperatury w układzie. Ale ogólnie nie narzekam .

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie od niedawna rekulacje dynamiki pid i ta funkcja to potęga sterownik reaguje błyskawicznie na zmiany temp.kotla nawet przy spadku o 0,1stopnia ale mam tak ustawione że sterownik pracuje w jednostanie z pominięciem czuwania szkoda że iryd tego nie potrafi a daje to dosyć duże oszczędności w opale

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.