Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę przesadziłem z "podszczypywaniem " Iryda. Iryd bardzo dobrze moduluje mocą , u mnie praktycznie podtrzymania nie ma , także jest ok. Poza tym w podtrzymaniu można mu ustawić tak parametry , że praktycznie będzie dmuchał prawie ciągle ( z 5 skundowymi przerwami)  - ja to nazwałem roboczo "aktywnym podtrzymaniem " .

Takie nastawy powodują , iż z podtrzymania do pracy palnik przechodzi bardzo płynnie bez jakiegokolwiek dymienia , zapadania się  kopczyka itp.  A tego to nawet skzp nie potrafi . Dla mnie jest to bardzo ważna zaleta. Pochwalam Iryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za mało znam Iryda i jeszcze nie potrafię wykorzystać wszystkich jego funkcji ale to z tego powodu że nie mam go u siebie ale co bym nie miał to i tak będzie lepsze od mojego starego stera który lubił karmić kocioł dużą ilością groszku

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym go nadmiernie zachwalać , bo mam tak jak opisałem wcześniej zastrzeżenia głównie do braku rejestracji parametrów  ale spalanie prowadzi bardzo dobrze . Przy pogodówce i w połączeniu z pilotem G pozwala na prawie zupełne zapomnienie o korektach parametrów . Ja tak naprawdę niektóre już zapomniałem i żeby je sobie przypomnieć muszę je podglądać na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę że ktoś chce się podzielić swoim doświadczeniem w ustawieniach Iryda bo na forum ciężko coś konkretnego znaleźć teraz Kamil Miernik na YouTube zaczął testy tego sterownika będzie to duża pomoc dla wielu osób które mają ten sterownik .a jeśli chodzi o potencjał podajnika ma on wpływ na nawęglanie palnika jak w skzp czy tylko odnosi się do zliczania ilości spalonego groszku

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parametrach Iryda nie ma potencjału podajnika . Ustawień parametrów spalania dokonuje się dla maksymalnej ( 100% ) i minimalnej ( 1% ) mocy. Stany pośrednie sterownik wylicza sam z algorytmu spalania . Potencjał podajnika służy tylko do zliczania opału .

Mój sterownik kupiony 4 lata temu nie ma funkcji stanu opału w zbiorniku .  Mam zamontowany niezależny ( bardzo dokładny ) licznik czasu pracy podajnika i na podstawie potencjału  mogę wyliczyć ilość spalonego opału w dowolnym czasie . Można przesłać sterownik do producenta i te "nowość" bezpłatnie wgrywają  ale z lenistwa nie chce mi się tego robić , poza tym to co jest w zupełności mi wystarcza.

Edytowane przez Jasa
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 20:02, Jasa napisał:

W parametrach Iryda ...

Jasa, kochany, Ty powinieneś zrobić filmik na YT, na temat Iryda.

Myślę, że zrobiłbyś to fajnie.

A propos Eko-Pala... męczyłem się z nim cały poprzedni sezon. W tym sezonie wymieniłem koronę na Wulkana i będę powoli modyfikował.

Z dystrybucją powietrza (kierownicą wewnątrz komory powietrznej) nie ma sensu(tylko zaślepianie i powiększanie otworów), ponieważ między dołem rury podajnika, a spodem komory powietrznej, jest TYLKO 1cm prześwitu.(firma Kom-Ster)

Całe powietrze leci na najbliższy narożnik korony. I tylko tam.

Śledzę Twoje komentarze i widzę, że też jesteś głęboko w temacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Mon Jan 21 2019 o 18:17, Jasa napisał:

Zazdraszczam.

Iryd też jest dobrym sterownikiem ale producent nie śledzi opinii użytkowników i nie wprowadza żadnych nowości .  Gdybym obecnie miał wybierać to też wolałbym skzp 02 , głównie właśnie ze względu na wprowadzane nowe softy , wykresy i kontakt z użytkownikami.

Mylisz się. 

Do iryda doszło m.in. Licznik spalania, jest też histogram spalania z tygodnia. W grudniu ustalałem pewne sprawy. 

Na innym forum jest spory wątek o irydzie... 

Za jakiś czas wyjdzie bardziej bogaty model. W drugą stronę też się pojawi coś bardziej prostego między Titanic a Iryd z obsługą 3pomp.

Do aktualnego z kolorowym wyświetlaczem przeniesione będzie jeszcze rysowanie wykresu z wersji prototypu. 

Jest już ciasno z pamięcią, ale jak kojarzę będzie 5 albo 6godzin wstecz. Na prototypie udało się wlepić rysowanie co, cwu, mieszacza, spalin oraz temp podajnika. 

 

Do kolegi pytającego o KP i KI ja pracuję na 70/30 

Do takiego palnika jak masz w kodowym ustaw sobie dluzszy czas podbicia obrotow po podaniu paliwa, fabrycznie jest 3sekundy,daj sobie na ten palnik spokojnie w granicy 10sekund 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Mon Jan 21 2019 o 18:55, Jasa napisał:

Iryd jest sterownikiem uniwersalnym i prawie każdy kocioł poprowadzi ale jak dla mnie brak mu przede wszystkim możliwości rejestracji parametrów  , 

Do rejestracji i rozwoju softu to jest narzedzie serwisowe o nazwie logger z kartą SD tym narzedziem wrzucasz soft na płytę główną oraz do wyświetlacza, także na tym podpietym w gniazdo RJ na płycie sterownika zapisywało się całą pracę sterownika (analiza w osobnym programie po wyjęciu karty) 

Moduł internetowy jako prototyp pewnie już dobre dwa lata wisi, dochodzily jednak zmiany w sterze z wyswietlaczem, jeszcze teraz przeze mnie rzucony w grudniu temat wykresów, a jeszcze była zmiana na płycie na piąte wyjście prądowe (dodatkowa pompa lub zapalarka), doszła opcja zakupu i podłączenia czujnika ochrony powrotu i nowe tryby pracy z tym związane (krótki opis i proste szkice jak jest rozwiązywane pilnowanie powrotu przy nowym czujniku są w ostatnich instrukcjach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam forum i mysle sobie co robi Pieklorz ze ma taka wiedzę na temat sterowników i palników.

MarekD dokonałem kolejnej modyfikacji palnika Technix. Jak będą efekty podeśle Ci zdjęcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem , że nowsza wersja ma informacje o ilości paliwa. Pisałem tez , że dobrze prowadzi proces spalania .

Niemniej jednak brakuje mu tego co posiada skzp02 , mianowicie rejestracji parametrów . Producent sterownika , jeżeli chce utrzymać się w czołówce musi nadążać z nowościami .

Cieszą informacje , które podałeś ale to będzie dopiero w przyszłości. Mógłbyś doprecyzować to z grubsza czasowo.

Mam ten sterownik i spełnia on moje oczekiwania ale podtrzymuję opinię , iż wprowadzanie nowości nie nadąża z "duchem czasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pieklorz napisał:

Do rejestracji i rozwoju softu to jest narzedzie serwisowe o nazwie logger z kartą SD tym narzedziem wrzucasz soft na płytę główną oraz do wyświetlacza, także na tym podpietym w gniazdo RJ na płycie sterownika zapisywało się całą pracę sterownika (analiza w osobnym programie po wyjęciu karty) 

Moduł internetowy jako prototyp pewnie już dobre dwa lata wisi, dochodzily jednak zmiany w sterze z wyswietlaczem, jeszcze teraz przeze mnie rzucony w grudniu temat wykresów, a jeszcze była zmiana na płycie na piąte wyjście prądowe (dodatkowa pompa lub zapalarka), doszła opcja zakupu i podłączenia czujnika ochrony powrotu i nowe tryby pracy z tym związane (krótki opis i proste szkice jak jest rozwiązywane pilnowanie powrotu przy nowym czujniku są w ostatnich instrukcjach) 

Porównaj to z aktualizacją w skzp02. Co jest łatwiejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z prototypu nowego z wiekszym, nowym, dotykowym wyswietlaczem przerzucamy wykresy do aktualnego kolorowego. Jest masa tematow na tapecie (producent ma na swojej stronie ok 30% modeli, które produkuje...) 

Chciałbym, abyśmy z przeniesieniem wykresów wyrobili się do końca lutego (będą pod guzikiem info za histogramem spalania tygodniowego) 

 

Bardzo fajnie sprawdza się dodatkowy czujnik oraz funkcje ochrony powrotu, mam instalatora, który tylko tak uzbrojone irydy wybiera i robi ochrone powrotu przez wspolprace z napędem mieszacza (schematy w postaci małych ikon są wówczas wyświetlane na ekranie głównym) to doszło po zmianie płyty jak weszły modele z kolorowym wyświetlaczem. 

Jak masz już z kolorowym wyświetlaczem, to zliczanie spalania masz już w sofcie tylko trzeaba aktuwować w menu.. 

Baaaa jak masz stary model, to idzie machnąć drobną przeróbkę i zamontować kolorowy (dojda pozycje w menu, ale na płycie nie będziesz miał tutaj fizycznie 5 wyjścia prądowego...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Deafnezz napisał:

Jasa, kochany, Ty powinieneś zrobić filmik na YT, na temat Iryda.

Myślę, że zrobiłbyś to fajnie.

A propos Eko-Pala... męczyłem się z nim cały poprzedni sezon. W tym sezonie wymieniłem koronę na Wulkana i będę powoli modyfikował.

Z dystrybucją powietrza (kierownicą wewnątrz komory powietrznej) nie ma sensu(tylko zaślepianie i powiększanie otworów), ponieważ między dołem rury podajnika, a spodem komory powietrznej, jest TYLKO 1cm prześwitu.(firma Kom-Ster)

Całe powietrze leci na najbliższy narożnik korony. I tylko tam.

Śledzę Twoje komentarze i widzę, że też jesteś głęboko w temacie.

Pozdrawiam.

Ja opanowałem obydwa palniki ale potwierdzam , że wulkan jest dużo prostszy w ujarzmieniu.

Masz całkowicie rację , głównym winowajcą w nieadekwatnej do zapotrzebowania dystrybucji powietrza jest zbyt mała , za płytka komora powietrzna . Ogranicza to bardzo wszelkie manewry z nadmuchem , szczególnie na małych ciśnieniach.

Aha , dzisiaj wyczytałem , że Stalkot zgłosił do opatentowania najnowszą wersję palnika na ekogroszek o nazwie RK-0. Jest to palnik z okrągłym paleniskiem i szerokimi rantami dopalającymi z progiem . Nie wiem , czy ktoś z Was ma bliższe informacje na ten temat.?

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasa napisał:

Porównaj to z aktualizacją w skzp02. Co jest łatwiejsze?

Tu akurat jest inny pomysł. Chciałem i tak ma być aby aktualizacja byla prosta przez internet. Ten temat jednak najbardziej kuleje przez zmiany w samym sterze. W każdym razie jak wreszcie ruszy temat modułu komercyjnie, to soft ma się łatwo przez neta aktualizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy korekty kp i ki . Teraz czekamy na efekty .Czy to normalne w irydzie że po zaniku napięcia sieci kasuje się spalanie dobowe

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie irydy od początku produkcji, także te ze starym wyswietlaczem mają na płycie rs-a wstawionego z myślą o kominikacji i podłączeniu modułu internetowego. Jak wyjdzie Moduł to trzeba będzie zaktualizowac soft. 

Co do stera, ja swój stary z niebieskim wyswietlaczem przerobilem na kolorowy wyswietlacz. 

Iryd ma więcej wyjść pradowych, więcej czujnikow możesz podłączyć i bardziej zlozone instalacje obsluzy od skzp. Bliżej skzp to będzie nowy, prostszy na 3pompy (bedzie ubozszy od skzp o brak obslugi mieszacza wyjściowo)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści . Mam nadzieje , że wkrótce ruszy realizacja z wprowadzaniem ulepszeń.

Aha , jeszcze jedno , bardzo mi się podoba  w Skzp możliwość korekty powietrza w kilku punktach mocy , nie tylko w max i min.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia w Irydzie?.

Edytowane przez Jasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy iryd ma może w swojej ofercie jakieś ustrojstwo które niezależnie steruje mieszaczami bo timel na razie ma w fazie testów a nie chce kupować jakiegoś chińskiego badziewia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie  chciałbym tak dalej go komplikować, jakbyś dodał jeszcze czujnik powrotu oraz czujniki otwarcia klapy kosza, to po aktywacji wszystkiego razem z aktywacją stref na wszystkie pompy pozycji w menu robi się od diabła. 

Dobry palnik nie potrzebuje takich korekcji. Na dziadowskie retorty czy tłoki masz podbicie w biegach plus czas podbicia. 

Te parę punktow dmuchawy to tak po prawdzie pomysł z experta elsteru, tu jak się siedzialo w pancerpolu, to tam Witek miał taki soft, aby pod retorte na stanowisku badawczym gibnac w paru punktach mocy powietrze, aby to idealnie szło. Tyle, że to działa i ma sens tylko na stanowisku, konkretnym odbiorze mocy i konkretnym węglu,  w domu na roznych paliwach to tylko porypać idzie spalanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.