Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Technix (Etna)


SlawekOrfi

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o smar Carbosmar do pieców z podajnikiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1542.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to daj podłogowe na stałe z temperatura 35stopni bo jak wyłącza się grzanie a później włącza to kocioł jest zalewany zimną wodą i stąd te skoki modulacji i też wysokie spalanie jak nie masz zaworu 4d to ciężko będzie z własnego doświadczenia wiem że jak cały czas krąży ciepłą wodą w co to i spalanie spada i nie trzeba tak wysokiej temperatury na grzejnikach

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1557.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1556.jpgIMG_1555.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spieki się robią w koło a w środku jest groszek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś tydzień temu dostałem na próbę eko to był taki  *** że w nocy kocioł zgasł dozownik masz jeszcze tego badziewia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na szczęście tylko dwa wirki w sumie 40kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy ja bym musiał zamontować zawór 4-d czy 3-d? I po co montuje się tamte zawory?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się je po to aby ma kotle utrzymać np.60 stopni na instalacji np.30 stopni a reszta ciepła która jest nie zużyta wraca do kotła i dogrzewa powrót stosuje się je najczęściej do podlogowki ale nie tylko ja mam same grzejniki i mam 4d i siłownik adziala to u mnie tak ustawiam temperaturę minimalna mieszacza 27 stopni zadana 35 stopni i max 45 stopni plus korekta pogodowa i termostat wbudowany i jeśli 27 stopni wystarczy żeby osiągnąć temp.pomieszczenia to siłownik nie robi nic jeśli za mało to sterownik przeliczy jaką potrzeba temp.plus korekta pogodowa żeby dogrzać mieszkanie i o tyle przestawi zawór żeby osiągnąć odpowiednia temp.na grzejnikach .u ciebie miało by to zastosowanie do podłogowego a sterowanie grzejnikami było by przez głowice termostatyczne wtedy podłogowe grzeje cały czas a grzejniki będą załączane przez głowice termostatyczne.ja tak bym to widział.a skzp się super do tego nadaje i sterownik będzie wtedy pracował w jednostanie naprawdę super sprawa ale oprócz zaworu 4d należało by zamontować siłownik i pompę kotłowa żeby to wszystko ładnie i bezproblemowo pracowało jest to niestety nie mały wydatek ale myślę że warto ja jestem zadowolony a wizyty w kotłowni są tylko po to żeby wybrać popiół i dosypać eko

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za podpowiedz. Wczoraj zrobiłem test i wyłączyłem termostat pokojowy który sterował podlogowka. Teraz mam 2 pompy załączone na stałe i cały czas ogrzewają dom. W domu jest 23 stopnie i tak ma być. Co ciekawe gdy ogrzewanie działa cały czas to spalanie spadło z 22kg na 15,5kg i nie ma tyle spiekow co miało miejsce wczoraj. Dochodzę do wniosku ze termostat pokojowy tylko przeszkadza przynajmniej jeśli działa tak jak u mnie czyli włącz wyłącz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz bym kupił ster tylko z czujnikiem spalin bo reszta zbędna, a chciałem kupić panel pokojowy do domu ale szkoda na to pieniędzy bo zasada działania jest taka sama jak ten wbudowany w skzp czyli włącz wyłącz. Działało by to super jak regulacja ogrzewania była by płynna a nie włącz wyłącz. Na zasadzie elektronicznej głowicy termostatycznej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak miałeś racje za wszytko włączyć i piec zacznie ładnie modulowac. Wielkie dzięki za podpowiedzi. Jednak doświadczenie robi swoje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok to super a z tym termostatem wbudowanym on działa super gdy jest zamontowany mieszacz z siłownikiem i włączona funkcja pompa zawsze gdy mieszacz wtedy termostat wbudowany nie wyłącza pompy tylko steruje mieszaczem i temperatura na grzejnikach albo na podłogowe ale jeśli ci wystarcza to co jest to nie ma potrzeby inwestowania w przerabianie instalacji co ale jak byś kiedyś chciał to już masz super sterownik"mercedesa" który będzie ogarniał wszystko ja tylko dodam że po wymianie starego sterownika na skzp zaoszczędziłem tonę groszku na sezon czyli już mi się zakup zwrucil

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sterownik Argos taki zwykły koło 300zl kosztuje. Ze sterownika skzp jestem zadowolony bardzo i polecam każdemu kto pyta czym jest sterowany kocioł, jednak jakisc opału ma zaje...biste znaczenie teraz doczytałem ze ten eko co go mam to ma spiekalność od 0–10 czyli koło 8 to zajebiscie dużo. Rozmawiałem z hydraulikiem to można by na podłogowe zamontować elektroniczne głowice termostatyczne z czujnikiem w domu i wtedy ponoć nie ma efektu zalewania kotła zimna woda bo regulują pętle podłogówki tak jak w grzejniku. JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7338540034


Przykładowo coś takiego, mówi ze tak ma zrobione i jest ok, a zawór z kapilara na podłogowce ma na 35 stopni a resztę robi właśnie taki sterownik jak w linku (może nie taki ale zasada działania taka sama)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1569.jpgIMG_1570.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Inny groszek 27MJ/kg tylko że ze składu opału, pompa od podłogówki i są efekty. Adres swój musisz podać jakaś flaszkę muszę Ci kupic za pieniądze z zaoszczędzonego ekogroszku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1571.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa od podłogówki chodzi na stałe tak jak mówiłeś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ładnie moduluje a jaki to eko bo ja dzisiaj kupiłem ma próbę blue 30 mj jutro go zasypie ale już mi się nie spodobał mokry wysyłałem go i znalazłem 2 kamienie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.