Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

https://extrakominki.pl/pl/p/file/077ba179aa46d0e791d955bb5dc8bd7a/Certyfikat-5-klasa.pdf

Tu masz np certyfikat lazara w którym nie podane są temperatury a tylko emisja i sprawność. Czy jesteś pewien że musi myć wykazany pomiar temperatur spalin w certyfikacie?

8 minut temu, kocyl napisał:

https://extrakominki.pl/pl/p/file/077ba179aa46d0e791d955bb5dc8bd7a/Certyfikat-5-klasa.pdf

Tu masz np certyfikat lazara  https://www.hkslazar.pl/file/download/155/31/, w  którym nie podane są temperatury a tylko emisja i sprawność. Czy jesteś pewien że musi myć wykazany pomiar temperatur spalin w certyfikacie?

 

Dla kotlospawa też nie ma https://kotlospaw.pl/assets_kotlospaw/uploads/2019/08/5-klasa-SlimKo-12-i-20.pdf

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas rację, nie ma, na raportach badań są, chociaż ja mam takie coś jak w załączniku.

 

Deklaracja Laguna P 12_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja jakiś jest, tylko bez  jakiejkolwiek pieczątki czy podpisu, to taka trochę mało wiarygodna. 

Aczkolwiek i bez tego papieru, po kulturze pracy tego kotła widać, że spełnia wszystkie aktualne wymogi.

deklarowana temperatura spalin na bardzo zadawalająco niskim poziomie 

 

 

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątkę to sobie mogę z ziemniaka zrobić, są wszystkie numery potrzebne do sprawdzenia, w końcu to certyfikat europejski, nie wszystko musi być badane w Łodzi :-)

Badania te o których mówiłem z temperaturą spalin itd. są dostępne u każdego producenta, Kotłospaw też udostępnia na prośbę. Dlatego też chciałem takie badania Lidki, żeby zobaczyć jak to wychodziło w labo, wtedy byłby punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta jest!  .....guzik!!!

http://kozlusan.com/sertifikalar.aspx

Pozwoliłem sobie ściągnąć katalog produktów i nigdzie nic na temat certyfikatów, klas i innych bzdetów.

Jest tylko ogólna deklaracja zgodności CE.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

Na stronie producenta jest!  .....guzik!!!

http://kozlusan.com/sertifikalar.aspx

Pozwoliłem sobie ściągnąć katalog produktów i nigdzie nic na temat certyfikatów, klas i innych bzdetów.

Jest tylko ogólna deklaracja zgodności CE.

Masz rację, te klasy 5 ,to wszystko pic na wodę fotomontaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co pamiętam fabrycznie jest ustawione 150. Skąd więc u ciebie aż 300 czy 200? Zmieniałem to u siebie i ilość podawanego pelletu się nie zmieniała tylko był podawany szybciej. Szukałabym przyczyny gdzie indziej. Jaka masz ustawiona kaloryczność pelletu i nadmuchu na poszczególnych mocach?

Tak jeszcze dedukuje że jeśli miałeś szybsze podawanie to zasypywall ci ruszt pelletem w bardzo krótkim czasie więc ruszt był momentami przeładowany i kopcilo się a nie paliło stąd może  niższa temperatura  spalin. 

Jak w kopciuchu dowalisz w krótkim czasie za dużo węgla, to też go przydusisz. Tu jest podobnie. Prędkość i odstępy podawania mają duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaloryczność od 6.50 do  7 - wiem wysoko a szybkości nadmuchu od  100 do 125 tak powiedzmy co 5 pięć.  piec pracuje przy nastawieniu max pompy na 60 i  histerezie 3 przy niższej temp. startu pompy kaloryfery nie są takie ciepłe jak przy tej.temp. Temp spalin 130- 150 . Histereza pieca 4, temp pieca 68. Piec się nagrzewa pompa puszcza przy temp 60 spada do 57 pompa się wyłącza dalej spada do 54 nagrzewa sie do 60 pompa puszcza i tak w kółko. Spala  ok 15 kg na ok 8 g pracy . Faktycznie był problemmy że przesypywał teraz jest ok ładnie się spala 0 spieków nie trzeba nawet rusztu czyścic. Kiedyś albo spieki albo przesypywał. Próbuję różnych ustawień już tak 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temp.spalin ponad 200st na pełnej mocy  to normalne w Lidce?

Czy u Was serwisanci również  ze strachu boją sie robić przegląd roczny i co wówczas z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johny156 napisał:

Czy temp.spalin ponad 200st na pełnej mocy  to normalne w Lidce?

Czy u Was serwisanci również  ze strachu boją sie robić przegląd roczny i co wówczas z gwarancją?

Jakie 200? U mnie ok 135 na pełnej mocy. Kiedy czysciles kocioł? 

Co do przeglądów to chyba rzeczywiście boją się covida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krbob napisał:

kaloryczność od 6.50 do  7 - wiem wysoko a szybkości nadmuchu od  100 do 125 tak powiedzmy co 5 pięć.  piec pracuje przy nastawieniu max pompy na 60 i  histerezie 3 przy niższej temp. startu pompy kaloryfery nie są takie ciepłe jak przy tej.temp. Temp spalin 130- 150 . Histereza pieca 4, temp pieca 68. Piec się nagrzewa pompa puszcza przy temp 60 spada do 57 pompa się wyłącza dalej spada do 54 nagrzewa sie do 60 pompa puszcza i tak w kółko. Spala  ok 15 kg na ok 8 g pracy . Faktycznie był problemmy że przesypywał teraz jest ok ładnie się spala 0 spieków nie trzeba nawet rusztu czyścic. Kiedyś albo spieki albo przesypywał. Próbuję różnych ustawień już tak 2 lata. 

Nie masz termostatu pokojowego?

Nadmuch masz w voltach więc wnioskuję że masz starą wersję oprogramowania. Co pięć to spory rozrzut. Wrzuć zdjęcia ustawień. Co do spalania to zależy jaką powierzchnię i jak ocieploną ogrzewacz.

2 minuty temu, speq napisał:

Kocyl, jak czyscisz kocioł to za każdym razem zdejmujesz płytę z góry? Co jaki czas to robisz? 

Pytam dla kogoś kto ma praktyki więcej niż ja. 

Gruntowne czyszczenie wymiennika raz w roku po sezonie. Raz na miesiąc wybieram popiół odkurzaczem z dołu (ta zaślepka  na motylki na samym dole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocyl napisał:

Jakie 200? U mnie ok 135 na pełnej mocy. Kiedy czysciles kocioł? 

Co do przeglądów to chyba rzeczywiście boją się covida.

He he he a montować Czy uruchomić się nie boją? POPROSTU przeglądy to kiepski interes. Z serwisu nie da się utrzymać producenci za serwis płacą serwisowi grosze. Z sprzedaży części też się nie utrzymasz bo marzą kiepska a do tego i tak klienci wola kupić bezpośrednio u producenta. Przeglądy to też żaden interes więc utrzymujesz tylko gwarancyjny i tad do niego dopłacając ze sprzedaży i montażu. Więc lepiej ludzi wysłać na montaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kocyl napisał:

Nie masz termostatu pokojowego?

Nadmuch masz w voltach więc wnioskuję że masz starą wersję oprogramowania. Co pięć to spory rozrzut. Wrzuć zdjęcia ustawień. Co do spalania to zależy jaką powierzchnię i jak ocieploną ogrzewacz.

Mam termostat to jest przykład podany tak jakby piec pracował bez termostatu na moich ustawieniach 8 h. Wiadomo termostat wyłącza piec i załącza zależy jak temp jest poniżej zadanej  - opisałem pracę ciągłą 8h 15 kg bez przerw. 

W zał. zdjęcia te najważniejsze, sprawność na 95 bo  to próba była.  Spalanie myślę że ok, pytanie moje "czy taka praca pieca jest ok że nagrzewa i puszcza cykliczne a nie wymienia czynnika  ciągle". Nie wiem czy to zrozumiale opisałem. :Powiedzmy że  problem jest taki ze nie mogę osiagnać większej temp na piecu - czynnika  powiedzmy np 65 tylko max mam np 62 pompa puszcza, od 60 wychladza się pompa staje piec się nagrzewa  do 60 i tak w  kółko . Nie mogę tego osiagnąć bez zwiększania temp spalin powyżej 150. Piec czysty . ogrzewanie kaloryfery, zbiornik wyrownawczy zwykły nie ciśnieniowy, instalacja starego typu, odpowietrzona, dom 120 m, cegła, ocieplony 10cm,   okna pcv.

 

20201208_221523.jpg

20201208_221429.jpg

20201208_221450.jpg

Edytowane przez krbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kocyl napisał:

Jakie 200? U mnie ok 135 na pełnej mocy. Kiedy czysciles kocioł? 

Co do przeglądów to chyba rzeczywiście boją się covida.

Po wyczuszczeniu kotła od góry i samego dołu temp.spada do około 170st.Po paru dniach juz jest w ,,normie"pow.200st..Serwisant  w maju bał sie przyjechac a teraz jest swierzo po kwarantannie i chyba s po gaciach.A co do opłacalnosci to 300zł za roczny przegląd to całkiem niezły zarobek.Nawet jakby zeszło by mu kilka godzin/chociaż nie wiem na co?no chyba ,że ktos jest niedouczonym matołem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo fajny zarobek można powiedzieć że nawet dużo jak się patrzy na kwotę. Ale niestety to nie jest wielka kwota nawet żeby przegląd potrwał 2 godzinki ale do tego tortu za 300 zł jest więcej chętnych zusy podatki utrzymanie firmy telefonów samochodów kas fiskalnych zakup sprzętu narzędzi itd długo by te koszty mnożyć. Wszystko by się opłacało gdybyś takich przeglądów robił dziennie min 3 a często robisz max 1 tygodniowo. Minimalne koszty prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce to tak lekko 3 tys zł miesięcznie i dopiero wszystko co zarobisz ponad te 3 tys jest Twoje  a nie z tego to jeszcze dobrze by było nowe narzędzia kupić bo stare się zużyły i reszta to już tylko dla Ciebie i twojej rodziny. A co do covid to dziwisz się mogę Ci zagwarantować ze nikt zasad nie przestrzega a serwisant jeździ po ludziach więc ryzyko jest więc miło by było gdyby obie strony przestrzegały chociaż trochę zasad. Chyba w w kwietniu miałem taką sytuację że klientka koniecznie mnie chciała ściągnąć na serwis dopiero w dniu wyjazdu jak już byłem w drodze to zadzwoniła że tak ja rozłożyło że leży z wysoką gorączka wcześniej też źle się czuła ale takiej gorączki nie miała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krbob napisał:

Mam termostat to jest przykład podany tak jakby piec pracował bez termostatu na moich ustawieniach 8 h. Wiadomo termostat wyłącza piec i załącza zależy jak temp jest poniżej zadanej  - opisałem pracę ciągłą 8h 15 kg bez przerw. 

W zał. zdjęcia te najważniejsze, sprawność na 95 bo  to próba była.  Spalanie myślę że ok, pytanie moje "czy taka praca pieca jest ok że nagrzewa i puszcza cykliczne a nie wymienia czynnika  ciągle". Nie wiem czy to zrozumiale opisałem. :Powiedzmy że  problem jest taki ze nie mogę osiagnać większej temp na piecu - czynnika  powiedzmy np 65 tylko max mam np 62 pompa puszcza, od 60 wychladza się pompa staje piec się nagrzewa  do 60 i tak w  kółko . Nie mogę tego osiagnąć bez zwiększania temp spalin powyżej 150. Piec czysty . ogrzewanie kaloryfery, zbiornik wyrownawczy zwykły nie ciśnieniowy, instalacja starego typu, odpowietrzona, dom 120 m, cegła, ocieplony 10cm,   okna pcv.

 

 

Pokaż jakie masz ustawione nadmuchu na poszczególnych mocach. 

Możesz zwiększyć histerezę pompy do 5 stopni. 

Masz termostaty na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

300 + kilometrówka przynajmniej 1zl za kilometr.

No to będzie razem jakieś 302km i strata czasu na dojazd ok.10min.Domyslam sie ,ze jesteś tym ,,ciezko"pracujacym serwisantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się domyślasz. Napisałem to dla Twojej świadomości że 300zl to nie kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.