Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, WENTOR napisał:

Pompa w kotle będzie pracowała cały czas po przekroczeniu określonej temperatury (progu załączenia). Jeśli pompa zacznie pracować i zaczyna do kotła powracać chłodna wodna z instalacji, która obniży temperaturę wody w kotle (poniżej progu załączenia pompy), to owa pompa oczywiście się wyłączy. To jest poprawna praca.

Dzisiaj pytałem o to mojego serwisata .Nie umiał mi odpowiedzeć.Dzięki teraz juz wiem dlaczego pompka wyhamowuje co chwila.I znów obecnosc Wentora na forum sie przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz masz taki zawór  https://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/termostatyczne-zawory-mieszajace/vta320-vta520 zobacz do czego jest przeznaczony. A do kotła powinieneś mieć takie https://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/produkty-dla-instalacji-na-paliwo-stale/vtc300

A ja stosuję serię 400 o jeszcze wiekym kvs i działa mi bezproblemowo a kilka kotłów na pellet zamontowałem ;)

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Puławiak napisał:

zobacz masz taki zawór  https://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/termostatyczne-zawory-mieszajace/vta320-vta520 zobacz do czego jest przeznaczony. A do kotła powinieneś mieć takie https://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/produkty-dla-instalacji-na-paliwo-stale/vtc300

A ja stosuję serię 400 o jeszcze wiekym kvs i działa mi bezproblemowo. 

Ja już nic nie rozumiem mam VTA322  na powrocie czli nie odpowiedni proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pastor napisał:

 


Fajnie ze się chwalisz i gratulacje ale co ro wnosi do tematu?
Zwłaszcza ze tu jak na razie okazuje się ze raczej instalacja do poprawy a nie kocioł do wymiany

 

Sytuacja jest tego typu, że jakby nie patrzyć temat,  jest ferroli vs lidia a to Wy zeszliście na temat instalacji.

Mam ferroli to się odezwałem, bo jeszcze nikt się nie odezwał, ale nieważne, znikam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór który masz zamontowany miesza wodę kotła z wodą z powrotu instalacji co/cwu i podaje na powrót do kotła stała (ustawiona temperaturę). Zawór vtc działa w ten sposób że woda w kotle krąży do osiągnięcia zadanej/ stałej temperatury po osiągnięciu której puszcza w obieg c.o/ c.w.u. 

Po prostu inna zasada działania i inna przepustowość tego zaworu. 

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, walczak1974 napisał:

Masz takie duże pomieszczenie a kocioł doklejony do samej ściany 

 

Jest tak jak pisze w instrukcji 200mm. Mógł być dalej, ale chodziło mi o estetyke wykonania całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RadoRado napisał:

Sytuacja jest tego typu, że jakby nie patrzyć temat,  jest ferroli vs lidia a to Wy zeszliście na temat instalacji.

Mam ferroli to się odezwałem, bo jeszcze nikt się nie odezwał, ale nieważne, znikam...

No ale jak się okazuje to nie wina kotła tylko nieprawidłowej instalacji więc nie ma co negować produktu czy dystrybutora. W mojej ocenie oba kotły są ok. Chyba że masz jakieś konkretne argumenty to chętnie poczytamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Puławiak napisał:

Błędów może być więcej to jeden oczywisty który dało się wyłapać. 

Kurde zwariowalem walczę z problemem konkurencji. Masakra. Dobra spadam spać bo jutro kolejny montaż kotła. 

To tylko świadczy o Tobie jako instalatorze i człowieku. Na pewno zaprocentuje :)

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak nic więcej tam nie ma skopanego to tak , skoro wcześniej grzało ci ten bojler na starym piecu to nie ma się go co czepiać , jak puścisz czynnik grzewczy przez wężownice o odpowiedniej temperaturze to musi grzać nie ważne jaki kocioł to podgrzeje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Puławiak napisał:

 

Kurde zwariowalem walczę z problemem konkurencji. Masakra. Dobra spadam spać bo jutro kolejny montaż kotła. 

No ale konkurencja będzie zawstydzona  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kordjano napisał:

 Jak nic więcej tam nie ma skopanego to tak , skoro wcześniej grzało ci ten bojler na starym piecu to nie ma się go co czepiać , jak puścisz czynnik grzewczy przez wężownice o odpowiedniej temperaturze to musi grzać nie ważne jaki kocioł to podgrzeje .

Dzięki za pomoc zobaczymy co będzie dalej,nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, walczak1974 napisał:

Można sobie ustawić temperaturę na powrocie to chyba dobrze?

Jeszcze raz, widzę że nie rozumiesz zasady działania tego zaworu!

Zaw 3-D VTA ustawisz max temp jaka może iść na kocioł , ten zawór działa odwrotnie niż potrzeba - nim ustawisz max temp a nie minimalną jaka jest potrzebna do prawidłowej pracy kotła

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

Jeszcze raz, widzę że nie rozumiesz zasady działania tego zaworu!

Zaw 3-D VTA ustawisz max temp jaka może iść na kocioł , ten zawór działa odwrotnie niż potrzeba - nim ustawisz max temp a nie minimalną jaka jest potrzebna do prawidłowej pracy kotła

Nie zawór 3-D  Ja piszę o zaworrze ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.