Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking Kotlow


M1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam kociołek ogniwo eko plus 16kw i ja jestem zadowolonym użytkownikiem. Jaki metraż domu masz ze chcesz 16kw?Atuty mojego pieca to możliwość spalania gorszej jakości eko i miału ,duża sprawność ,sterownik który jest praktyczny i dla nie zawansowanego palacza na początek idealny. Do uwag to czyszczenie piecyka nie każdemu się podoba z powodu budowy piecyka[kanały pionowe ]. Leczy nie tylko ja potwierdzę ze tragedii nie ma :) .Piec węglowy wiec palenie "brudne"pyl kurz zawsze będzie.Odnośnie sadzy w piecyku napisze tylko ze wiele zależny od dopasowania piecyka do budynku [dobry niewielki zapas mocy] ,prowadzenia kotła,paliwo [jakość,suche czy wilgne].

Odnośnie Defro mogę tyle powiedzieć ze koledzy po kupili defro duo i.....................pala w nich drzewem :D .Oglądałem i na wygląd solidne piecyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma moze ktos dostep do jakiegos ranking kotlow z podajnikiem slimakowym na ekogroszek? Jakie firmy sa godne polecenia oraz czy moglby ktos polecic jakis piec z podajnikiem na ekogroszek 15-16kw?

Na innym forum był nie tak dawno przeprowadzony taki ranking, jednym się podobał innym nie. Poczytaj i sam oceń co o tym sądzisz.

Link do tamtego rankingu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211533-ANKIETA-najlepszy-kocio%C5%82-na-ekogroszek

Ja mogę polecić to co mam w swojej stopce, czyli to co sam używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rankingu

na forach jest odsetek użytkowników

większość nie zagląda z wielu względów

zatem takie zestawienia to tylko sugestie jednej lub kilku grup w zależności od ich siły przebicia na danym forum.

wiele razy już pisałem o tym jaki kocioł jest najlepszy.

to taki który spełnia oczekiwania użytkownika na każdym polu

sterowanie

obsługa(czyszczenie, zasyp)

spalane paliwa

czasem wpływ na decyzję mają rozmiary(kotłownia mała ogranicza wybór)

oraz kolor- sa tacy co za chiny ludowe nie wstawią czerwonego np a inny zielonego nie lubi.

każdy ranking będzie odzwierciedlał jedynie siłę w jakiej użytkownicy danych modeli sa obecni na forum a nie faktyczne zalety i wady kotłów.

taki ranking może jedynie wskazać trend odnośnie paliw palników i sterowań. nigdy nie wskaże prawdziwego lidera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam kociołek ogniwo eko plus 16kw i ja jestem zadowolonym użytkownikiem. Jaki metraż domu masz ze chcesz 16kw?Atuty mojego pieca to możliwość spalania gorszej jakości eko i miału ,duża sprawność ,sterownik który jest praktyczny i dla nie zawansowanego palacza na początek idealny. Do uwag to czyszczenie piecyka nie każdemu się podoba z powodu budowy piecyka[kanały pionowe ]. Leczy nie tylko ja potwierdzę ze tragedii nie ma :) .Piec węglowy wiec palenie "brudne"pyl kurz zawsze będzie.Odnośnie sadzy w piecyku napisze tylko ze wiele zależny od dopasowania piecyka do budynku [dobry niewielki zapas mocy] ,prowadzenia kotła,paliwo [jakość,suche czy wilgne].

Odnośnie Defro mogę tyle powiedzieć ze koledzy po kupili defro duo i.....................pala w nich drzewem :D .Oglądałem i na wygląd solidne piecyki

 

Co do metrazu to w przyblizeniu 260m2 z garazem, ktory sam zajmuje okolo 60m2 ale tez bedzie ogrzewany + musze doliczyc do tego moc na podgrzanie wody (okolo150l), wydaje mi sie ze 15kw bylby badziej optymalny ale cena defro troche powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, podstawa palnik 2 generacji !!! 15-16kw żadna różnica.Nie chce cie namawiać na to co ja mam bo uważam ze powinieneś sam wybrać.Zaleta mojego pieca ze jest przebadany z każdej strony.Sterownik tez niezły!! o defro nie myślałem w ogóle z powodu ze od razu wiedziałem ze piec mam mieć z eCoalem.Poza tym cena defro porażka :( .I palniki maja do dobrego eko :(

 

Poczytaj o Ogniwo Eko Plus, Rbr a także o Skampach. Dwa pierwsze maja eCoala a ostatni Bruli lub inny sterownik [tu producent daje kwestie wyboru ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.