Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

No to jest się o co bić ,  tylko trzeba zanabyć jakieś grube blachy rurę z ślimakiem a reszta się dorobi .

Jako że temat mocno mnie zaintrygował a lubię majsterkować to mam kolejne pytanie o rurę podajnika oraz ślimak ale taki który przełknie bez kruszenia zwykły groszek 8-30 lub 8-32 bo takie przeważnie występują no a cena to 2/3 ceny ekogroszku.

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój połyka nawet orzechII,tu są kawałki jak pięść,tylko trochę zgrzytu.Jak chodzi ci o rurę to chyba typowa,bodajże 106mm zewnątrz ,oś ślimaka chyba 25mm/musiałbym zmierzyć/,sama spirala zwijana na zimno z płaskownika 8mm

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również palę na rynnie W.Mam ją zamontowaną do kotła camino.Było dużo przeróbek ale działa.Sterownik timrl skzp02 moc 8 kw i spala ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ok teraz dopiero zajarzyłem że wszystkie rury są tej samej średnicy oraz wszystkie ślimaki mają średnicę ok 85mm , ja byłem przekonany że tylko ten mój jest cieńszy i to był błąd , jedyna różnica jest w przekładniach bo moja strasznie mało podaje 6,5kg/godz , wiec kupię nową rurę oraz szybszą przekładnię nawet używaną i dopiero biorę się za palnik , blacha ze starego kotła 6mm wystarczy na wymodzenie tego palnika sv-200 plagiata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie,mój Kacperek ma 3obr/min,przy tym ma przesyp na owsie ponad 20kg/h a groszku ok. 50.Chyba te "fabryczne" mają też cieńsze wałki ślimaka/20mm/ i same spirale/6mm/,może nie wszystkie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Teraz, Kijasr napisał:

Berthold przekładnie zostaw tylko ślimak kup ze większym smokiem wszystkie przekładnie mają 1obrot/minutę a twój ślimak jak dobrze pamiętam ma średnicę około 60mm

Chyba nie wszystkie mają 1 obrót , czytałem że mają 1,1 oraz 2 oraz 2,2 obrota na minutę , zresztą idę do piwnicy może coś na tabliczce będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oldek napisał:

Odbiegnę od rynny ale temat owsa mnie mocno nurtuje, @konopka widziałem już kilka twoich postów z owsem w treści. Czy twoim zdaniem owies jest opłacalnym paliwem, czy po prostu masz go z własnego uboju ?

Własny,kupować się nie opyla.Chyba że jakiś zastęchlony,po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, berthold61 napisał:

Chyba nie wszystkie mają 1 obrót , czytałem że mają 1,1 oraz 2 oraz 2,2 obrota na minutę , zresztą idę do piwnicy może coś na tabliczce będzie .

Obroty ślimaka nie są takie ważne,mam te 3obr/min i jest ok.Kwestia ustawień sterownika.Jak ktoś na typowej przekładni ma ustawione podawanie 12s to ja mam 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No właśnie i np palenie peletem VARMO to u mnie chodzi na okrągło po 7-8 sek na 24 sek przerwy

jest w stanie ktoś rozszyfrować te tabliczki co z nich wynika ? wiem jaki palnik ale szybkość przekładni to dla mnie zagadka

 

CAM00002.jpg

CAM00004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne
TYP SK1SIS40
Nr Części 60498252

Przełożenie reduktora I=25,00
Uwaga przełożenie reduktora podane na dolnym lewym rogu
naklejki znamionowej symbolem I=25

Średnica wałka ślimaka 20mm
Człon razem z kołnierzem przyłączeniowym do podajnika.

Rodzaj zabezpieczenia na zawleczkę 5 mm.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dobrze mi pali ale nie zaszkodzi spróbować z nowym palnikiem być może będzie lepiej ale tak też jest dobrze ale nic na tym nie stracę bo szybsza przekładnia pozwoliłaby mi w razie czego palić tym VARMO   bo na obecnej przekładni i ślimaku więcej na prąd wydam niż na opał bo jest zdecydowanie za wolne podawanie . wykonanie samego palnika to w sumie bezkosztowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, konopka napisał:

Własny,kupować się nie opyla.Chyba że jakiś zastęchlony,po kosztach.

 

Dzięki za info, miałem chęć podjechać na targ i kupić ze 200kg owsa, ale rezygnuję. Zachęcały mnie do spalania owsa posty jednego z forumowiczów który mieszając owies z miałem spala tej mieszanki mniej (na większą powierzchnię) niż ja ekogrochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać ślimak z większym skokiem i wydajność wzrośnie a przekładnie masz z norda są jedne z lepszych. Zobacz ta przekładnia jest też w palniku 25kw

http://sklep.pancerpol.com.pl/motoreduktor-nord-do-podajnika-25-kw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.