Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

Daj podwójną uszczelkę z azbestu jak brakuje. Może masz krzywą pokrywę. Odkręć i sprawdź. Jak jest zakrzywiona to młotek i do dzieła. Dwa puknięcia i będzie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem deflektor nad palnikiem APR. Obejrzałem film Yotube od Kamila Miernika. Miska działa niesamowicie dobrze. Wnętrze kotła i wymiennik ciepła poszarzały, temperatura spalin spadła, kocioł szybciej się nagrzewa. Proponuję wszystkim spróbować. Foto sterownika do i posle miski.

D1.jpg

D2.jpg

d3.jpg

d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można poproszę link do tego filmu Kamila na youtube. Jak mnie pamięć nie myli to prekursorem miski zamiast deflektora był kol. @Jockey i u niego kanale widziałem filmy w tym temacie.  U mnie ta metoda się nie sprawdziła i wróciłem do deflektora z tarczy hamulcowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć. Miałem problem z palnikiem Witkowskiego. Dwa miesiące temu zaczął źle pracować.Nie spalaj paliwa  dym w  kotłowni. Sterownik SKZP-2, musiałem przejść z modulacji na tryb przerywany.Zmierzyłem wczoraj kondensator wentylatora. Zamiast  2,5 mF było 0,1 mF. Wymieniłem dzisiaj kondensator i wszystko działa dobrze.

kondensa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Właśnie montuję palnik APR, między kołnierz palnika a obudowę kotła dałem sylikon wysoko temperaturowy (czarny). Co zrobić na połączeniu palnik - rura podajnika? Jest tam okrągła biała uszczelka która się rozerwała na dwie części. Nie przejmować się tym i skręcić jak jest, zerwać do końca uszczelkę i zamówić nową a może uszczelnić sylikonem (czarnym, czerwonym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam dałem tam sznur uszczelniający, taki szary, są np w marketach, w blistrach z klejem, są bardzo miękkie, dobrze się układają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest tam możliwe umieszczenie zapalarki tak, żeby to działało. Kiedyś gdzieś w jakimś Defro z rynną była montowana zapalarka. Może to będzie jakiś trop, jeśli budowa palnika będzie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu witkowski miał kocioł z palnikiem rynnowym z zapalarką w swojej ofercie , niby na ekoroszek i pellet ,jak się pojawił tak szybko znikną .

Najprościej zadzwoń do niego i zapytaj , ciekawe co było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisal Witkowski:

Palnik APR (rynna) firmy Kotły Witkowski nie był sprzedawany z zapalarką.

-Montaż ewentualnej zapalarki do tego typu palnika to tak naprawdę indywidualna inwencja twórcza konstruktora. Najważniejsze żeby zapalarka była zamontowana w taki sposób aby powietrze  z dmuchawy przez nią przepływało a następnie to ciepłe powietrze zostało wprowadzone w palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszcie w google frazę "APR FIRE", są jakieś "pozostałości " dot. oferty takiej wersji palnika. Niestety nie znalazłem zdjęć cz rysunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma sprawne APR Fire? Planuję kupić w przyszłym roku palnik SV200.Ten ma zapalarke.Mój palnik APR słabo spala odpady zbożowe. Podczas mieszania z ekogroszkiem często gasznie. Próbowałem różnych ustawień, ale nie pomogłem.Odpady zbożowe bez wymieszania z ekogrozkem w ogóle się nie palą.Za darmo mogę otrzymać nieograniczoną ilość odpadów zbożowych. A palnik SV200 spala je bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, juozas49 napisał:

A palnik SV200 spala je bez problemu

Mówisz tu o wersji palnika do pelletu, czy do ekogroszku, bo z tego co wiem są takie.

Sam opalam owsem na rynnie śerściuchu Stalkota, jakoś spalania jest słaba, brak zapalarki, do tego tworzy się nagar o czym pisałem w innym temacie. Co do gaśnięcia w tamtym roku nie było problemu, w tym roku w podtrzymaniu raz mi wygasł. Też zastanawiam się nad lepszym palnikiem dla owsa z wygodniejsza obsługą.

Chociaż wydaje mi się, że lepiej celować w palniki peletowe z automatycznym czysczeniem do spalania zbóż. Ogólnie nasz rynek w tym kierunku jest bardzo ubogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem palnik APR w moim kotle 20kW ze sterownikiem SKZP 02. Czy możecie napisać +/- jakie wstępnie przyjąć wartości powietrza dla 10% i 100% mocy palnika, dla groszku 26-28Mj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiemdziesiatke tak wysoko krecisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jeszcze jedno pytanie, na sterowniku (SKZP 02) moc lepiej ustawić na 20kW, tak jak jest na kotle czy na 25kW, jak jest na palniku i ograniczyć ją do 80% czy może niema znaczenia? Skłaniam się nad pierwszą opcją ale wolę się spytać bardziej doświadczonych użytkowników. 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do palących rynną z niniejszego tematu -

Poprzedni sezon po małym "remoncie" palnika paliłem głównie sibugolem premiom lub ultra i nie miałem żadnych problemów (choć początkowo, pomimo uszczelnienia co tam trzeba i tak podajnik sie przegrzewał, pomógł dopiero patent ze śrubkami w otworach i kapleusz z cegły).

W tym sezonie z uwagi na znaczny wzrost cen węgla ( o ok 200zł na 1tonie ) podszedłem do próby palenienia pelletem

Najpierw próba 3 worki pelletu olchowego z Brico, niby 19Mj, w praktyce by żar utrzymywał się pośrodku palnika musiałem zejść do 11Mj

Kolejna próba (dziś) pellet sosnowo-dębowy (choć zapach jak po otwarciu nowej szafy 🙂 )od lokalnego producenta, fi 8mm bez certyfikatów, itp. Wstępnie ustawiłem 16,5MJ ale i tak musiałem zejść do 12,5MJ by żar utrzymywał się we właściwym miejscu.

Rozumiem  że np ten olchowy, z "papierami" mógł nie mieć tych 19MJ ale żeby aż 11?

Sosnowy też może nie jakiś tam wysokiej klasy ale te 14-15MJ chyba powinien mieć.

 

Sterownik SKZP-02 2.37 - pellet fi 8mm, sosnowy, przesyp 18,8kG/h, korekta dawki -125%  - 11MJ/kg,

Sosnowo-dębowy pali się OK, śladowe ilości popiołu, popiół pylisty, bezdymnie.

Olchowy palił sie jakoś dziwnie, pomimo różnych dawek powietrza zawsze dymił, popiołu więcej, i bardziej "gudkowaty"

 

Macie podobne doświadczenia z pelletem na rynnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawlicho napisał:

Dzięki za info.

Jeszcze jedno pytanie, na sterowniku (SKZP 02) moc lepiej ustawić na 20kW, tak jak jest na kotle czy na 25kW, jak jest na palniku i ograniczyć ją do 80% czy może niema znaczenia? Skłaniam się nad pierwszą opcją ale wolę się spytać bardziej doświadczonych użytkowników. 

Z góry dzięki.

U mnie kociol 20KW , ustawilem palnik na 18KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - Google pokazuje teraz jakieś rysunki palnika APR FIRE, wygląda na nieco inną budowę np kasety powietrznej, choć umiejscowienia samej grzałki/zapalarki i tak nie widzę

TU  kopia strony z googla (w opisie jest info że to strona z 18.07.2021 więc całkiem niedawno) 🙂

W opisie samej strony brak info o zamontowanej grzałce/zapalarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.