Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

Ty masz taki
http://sklep.pancerpol.com.pl/slimak-ekogroszkowy-755-fi-60.html

A te są np do palników 25kw

http://sklep.pancerpol.com.pl/slimak-stalowy-do-podajnika-na-ekogroszek-830-mm.html

Ja miałem pancerpola pps10-15kw wymieniłem na małego Batorego a przekldnie zastosowałem z PPS i miałem wydajność około 14kg/h a na PPS około 8.5kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To znaczy wymieniłeś tylko ślimaka ? i wydajność wzrosła ? dobrze zrozumiałem ?

jednak wychodzi na to że ja mam ten 60mm , to czeka mnie wymiana rury i ślimaka a reduktor może zostać ,

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu o rynnie zrobił się temat o robieniu jakiś palników własnej konstrukcji.Bałagan jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego dobra dla innego nie dobra.Mam pytanie do tych którzy palą na rynnie W.Jaki macie ustawiony przesyp opału na godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę normalnym ekogroszkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 kg/h ??? Na eko skarbku mam 16,3kg/h. Choć na początku użytkowania palnika APR było parę problemów z ustawieniami i temp. podajnika, tak teraz na chwilę obecną nie zamienił bym rynny na nic innego. Godziny spędzone w kotłowni odpłacają teraz niskim, czystym i ekonomicznym spalaniem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem na 16 kg ale z ciekawości będę musiał sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdamKola napisał:

50 kg/h ??? Na eko skarbku mam 16,3kg/h. Choć na początku użytkowania palnika APR było parę problemów z ustawieniami i temp. podajnika, tak teraz na chwilę obecną nie zamienił bym rynny na nic innego. Godziny spędzone w kotłowni odpłacają teraz niskim, czystym i ekonomicznym spalaniem.

to samo moge powiedziec...troche czasu wymaga ustawienie ...ale potem az milo sie pali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komina to można by wejść bez obawy zaczadzenia

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Po sprawdzeniu i obliczeniu przesyp u mnie wychodzi 18.6kg.Sprawdzam jeszcze raz i w razie czego skoryguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w rynnowym kempesie  ponad dwa sezony, różnie jest z opałem, próbowałem palić na początku miałem,  ale to nie to, może jakby był suchy, to może, może,  też szlakował , nie uzyskiwał temperatury, ciekawi mnie , nie wiem jak palą owsem, czasami rynna się "zapycha"  żużlem, tj.  ślimak wypycha podawany  ekogroszek na rynnę , spalony węgiel/żużel  nie spada  do popielnika a opiera się o ściankę kotła i wypycha opał na boki, piętrząc podawaną porcję ekogroszku, to tak mam w tym roku. W ubiegłych  sezonach tak nie było. Dostawca  opału ten sam.

Edytowane przez ano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem eksperymentować z  nadmuchem ale na razie nie jestem  usatysfakcjonowany, tak na  sto procent,  za dużo  powietrza, to spieka  , mniej,  to niby jest lepiej,  właśnie testuję,  dobę. Zobaczymy.  Pytanie dlaczego tak się dzieje,  jak dwa sezony było ok, a nic nie zmieniałem. Zaczynam podejrzewać mocno dostawcę  KTK że ekogroszek nie trzyma parametrów, nadto , zawsze był w miarę suchy, w tym sezonie sporo wilgoci, jest mokry, zakupiony w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylacznie wina opalu...kombinuja z roku na rok...sprzedac g..no za dobra kase..

Na moim opale...nawet firmy nie znam...jak nie ustawie powietrze to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.