Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Marek33K napisał:

Rozwiń no może jak to ma nie działać ?

Co tu rozwijać, zobaczysz sam.

Grunt że jesteś zadowolony, ja swoje powiedziałem, jak ci pasuje to zostaw, chciałeś opinii to ją wyraziłem i wszystko w temacie.

Dla porównania przejrzyj jakikolwiek schemat ze sprzęgłem i zobaczysz jak są wstawione pompy. między kotłem a sprzęgłem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

 

Nigdzie nie napisałem że jestem zadowolony ino że wygląda na to że instalacja chodzi OK.

Niech no ktoś napisze co może  złego spowodować ta pompa przed sprzęgłem ? inaczej nie zasnę albo pójdę na  sznur  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu wszystko piknie  tłumaczy ale ciągle  brak informacji co złego może spowodować pompa  przed  sprzęgłem ?

Temperaturę powrotu mam   58'C   a na  zasilaniu  61'C   kaloryfery grzeją  , podłoga grzeje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokarzę jak będzie to działać podczas  zimy  i dużego zapotrzebowania na ciepło  .

Podczas 2 dniowych testów chodziło  OK , dom ogrzany na  powrocie  tylko  3 'C mniej niż na zasilaniu .

Dziś  jeszcze  grzeje  CWU  ale od jutra  CWU będę  ogrzewał  darmowym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Zastanawiam się nad tym kotłem w 14kW do grzania tylko CO, instalacja CO ma być zalana glikolem.

W tej chwili jest tam kominek żeliwny który ogrzewa 1 piętro w domu, ale jest za słaby gdy temperatura spada do -2% na zewątrz. Kominek będzie nadal działał w trakcie dnia/wieczorem ze względów estetycznych i też dodatkowo dogrzewał dom.

Dom w górach, używany w raczej w weekendy, czasem przez dwa tygodnie. Powierzchnia 170m2. Ogrzewanie kaloryferami 80żeberek + jeden kaloryfer w łazience drabinka. Styczeń i luty dom nieużywany, bo jak spadnie śnieg to nie dojadę.

Dom ma 10 lat, dobrze ocieplony.  Kotłownia jest dość mała, maksymalna głębokość kotła to 90cm.

Chcę ustawić w ten sposób kocioł aby w piątek rano np o 6:00 zapalał się i nagrzał dom do przyjazdu a w niedzielę ok 12:00 się wyłączył.

Co potrzebuje z osprzętu do tego pieca aby działał dobrze? Jest tam duży problem z zasięgiem internetu i telefonii komórkowej.

Jeśli nie ten piec to możecie polecić jakąś inną alternatywę na pellet, pozbawiony wad w stylu hałasu, wypadających drzwiczek, zacinania się podajnika itp w cenie ok 11tyś na 8%VAT?

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

 

Edytowane przez Gerwazy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś ze sterowaniem Pluma i EcoNetem. Jeśli chcesz mieć komfort taki że sobie kocioł odpalisz i chcesz mieć podgląd na to jak działa to musisz zmajstrować jakąś kartę do internetu. Ten moduł od Pluma akurat takie wejście ma, konfigurujesz neta i tyle. Są jeszcze harmonogramy itd. ale zostawianie kotła na paliwo stałe na kilka dni bez odpowiedniego nadzoru jest nieodpowiedzialne.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brak zasięgu to pozostał Ci termostat pokojowy z harmonogramem na każdy dzień tygodnia , ustawiasz temperaturę komfortową np22 st od  danej godziny i dnia a na resztę dni kiedy Cie nie ma temperaturę obniżoną np 10 st i tego kocioł będzie pilnował np ecoster 200 plum ma takie możliwości , oraz kocioł z palnikiem który ma sensowne samoczyszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo włącz wyłącz po internecie  może zrobić jakiś fachowiec od inteligentnych domów bez zmian parametrów +odczyt jakiejś temperatury kotła. Myślę że dużo taniej. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś doświadczenie z inteligentnymi domami :) Sieci, internet itd mam w małym paluszku.

Tam jest problem z zasięgiem sieci GSM/LTE, może by się dało zamontować 2 anteny kierunkowe pod kątem na jeden z dalszych nadajników, ale tam jest tylko LTE 800 MHz z Orange a to pasmo ma zapchane w tym miejscu i w związku z  tym działa bardzo kiepsko. Do momentu aż nie postawią nowego nadajnika z Play, to na razie kicha... a nadajnik od 2 lat czeka na pozwolenie.

Na internet po kablu nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brak rozwiązania pozostał pomysł @Kordjano tylko kto uzupełni zbiornik opału chyba że zrobiony o dużej pojemności w którym będzie większa szansa na zawieszanie się opału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kordjano napisał:

Skoro brak zasięgu to pozostał Ci termostat pokojowy z harmonogramem na każdy dzień tygodnia , ustawiasz temperaturę komfortową np22 st od  danej godziny i dnia a na resztę dni kiedy Cie nie ma temperaturę obniżoną np 10 st i tego kocioł będzie pilnował np ecoster 200 plum ma takie możliwości , oraz kocioł z palnikiem który ma sensowne samoczyszczenie .

Czemu 10st? Nie mogę wyłączyć pieca od poniedziałku do piątku rana a w piątek rano piec się automatycznie rozpali zgodnie z harmonogramem tygodniowym?

Jaki piec z ecoster 200 byś polecił? Kotły MPM sa za głębokie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raz w tygodniu pasuje tam zaglądnąć uzupełnić paliwo popiół opróżnić , to jednak kocioł na paliwo stałe i wymaga dozoru internet by był idealny pełen nadzór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gerwazy72 napisał:

Czemu 10st? Nie mogę wyłączyć pieca od poniedziałku do piątku rana a w piątek rano piec się automatycznie rozpali zgodnie z harmonogramem tygodniowym?

Jaki piec z ecoster 200 byś polecił? Kotły MPM sa za głębokie niestety.

Możesz , ale jest taki parametr jak temperatura przeciwzamrorzeniowa ,może nie warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gerwazy72 napisał:

Będę zagłądał conajmniej raz w tygodniu :) co piątek, sobotę i niedzielę :) To powinno wystarczyć.

Myślę że tak . Szukaj coś z palnikiem Kipi na sterowaniu pluma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np slimko kotłospaw. 

Ja ciągnę internet mobilny z bts-a oddalonego o prawie 8km. Na antenie kierunkowej zewnętrznej. Właśnie Play 800 MHz. Zasięg LTE jest na 3-4 kreski. Prędkość na kolana na powala. Waha się pomiędzy 16mb/s do ok 5. Ale dzieciaki YouTube oglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimko. Tylko nie bierz w ogóle Ecostera 200 bo już nie jest rozwijany i będzie pomijalny w nowych softach, bierz Pluma x40. Podgląd przez stronę www na temperaturę w domu i inne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radzę na podstawie tego co używam a posiadam dwa kotły z palnikiem kipi i wiem że u Ciebie zdało by to egzamin regulator 850 p do tego ecoster 200 i palisz jak chcesz albo od termostatu pokojowego , czyli jaką temperature chcesz mieć w dany dzień i godzine taką będziesz miał , a jak nie to odpalisz kocioł od pracy na czas ,czyli np w piątek o godzinie tej i tej do tej i do tej , sam palnik jest ok i nie powinien Cie zawieść pod tym względem że przyjeżdrzasz a tu zimno i coś się zapchało , stelmarka nie znam i nie wiem jakie tam są funkcje jak też techa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks z tym rozwojem to trochę taka podpucha wszystko ograniczają wyjścia na płycie głównej i tego nie zmienisz, będziesz musiał kupić nowy ster w razie "w".

PS. To jak z samochodami musisz kupić nowy bo dokładanie jest nieopłacalne. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.